Paskelbti nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vedėjai

 • Teksto dydis:

Jau šį šeštadienį, sausio 16 d., LRT televizijos eteryje prasidės „Eurovizijos“ nacionalinė atranka „Pabandom iš naujo!“. Dėl galimybės pasirodyti ant didžiosios „Eurovizijos“ scenos šiais metais varžysis 21 grupė ir atlikėjai. Iš viso bus parodytos keturios laidos – dvi atrankinės, pusfinalis ir finalo laida. Šių metų „Pabandom iš naujo!“ vedėjai – Ieva Stasiulevičiūtė, Vytautas Rumšas jaunesnysis ir Vaidas Baumila.

Pirmoje atrankinėje laidoje pasirodys 10 grupių ir atlikėjų: grupė „Black Spikes“ su Indre Launikonyte, Thomukas 1, grupė „Be U“, Titas ir Benas, Martyna, Donata, grupė „Twosome“, Milita, Aldegunda, Voldemaras Petersonas. Iš atrankinių laidų į pusfinalį keliaus po 5 dalyvius, taigi su puse pirmosios laidos dalyvių, kurie sulauks mažiausio žiūrovų ir komisijos įvertinimo, bus atsisveikinta. Televizijos žiūrovų ir komisijos balsai bus skiriami  lygiomis proporcijomis.

Siekiant, jog komisijos vertinimai nedarytų įtakos žiūrovų balsavimui, žiūrovai komisijos balsus pamatys tik laidos pabaigoje. Komisijos stebės pasirodymus ir juos vertins atskiroje patalpoje, o savo apibendrintus pastebėjimus pateiks tik keliuose intarpuose laidos metu. Kaip praneša organizatoriai, pasikeitusi tvarka įvesta praeitais metais itin pasiteisino, taigi nuspręsta to laikytis ir toliau. Taip žiūrovai gali didesnį dėmesį skirti patiems dalyviams.

Balsuoti už labiausiai patikusią dainą žiūrovai galės skambindami arba siųsdami trumpąsias žinutes telefono numeriu 1669 (vieno skambučio ar žinutės kaina – 0,60 euro). Nacionalinės atrankos rengėjai primena, kad iš vieno mobilaus telefono numerio per vakarą bus galima atiduoti daugiausia penkis balsus. Už žiūrovų skambučius ir trumpąsias žinutes surinktų lėšų dalis, kuri tenka LRT, bus skirta nacionalinę atranką laimėjusiam atlikėjui ar grupei.

Siekiant neskatinti telefoninio balsavimo varžybų, žiūrovų balsavimo rezultatai taip pat bus skelbiami tik laidos pabaigoje. Žiūrovų balsavimą visų nacionalinės atrankos laidų transliacijų metu stebės nepriklausomi stebėtojai – audito įmonės „Grant Thornton Baltic“ atstovai.

Kas iš jų atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“, vyksiančioje gegužės 18–22 dienomis Roterdame (Nyderlanduose), paaiškės vasario 6 dieną nacionalinės atrankos finalo metu. Šiais metais atsižvelgiant į pandemijos situaciją, tam kad „Eurovizija“ įvyktų, yra numatyti keturi scenarijai.

Pirmasis scenarijus: įprastas „Eurovizijos“ konkursas – jeigu iki konkurso pradžios spėjama visus dalyvius paskiepyti arba sistemingai testuoti.

Antrasis scenarijus: „Eurovizijos“ konkursas vyks laikantis socialinės distancijos – tokiu atveju, konkurso metu dalyviai ir žiūrovai turi laikytis privalomos distancijos. Taip pat limituotas delegacijos narių ir spaudos atstovų skaičius galės vykti į Roterdamą.

Trečiasis scenarijus: jei „Eurovizijoje“ dalyvaujančios šalies atstovas negalėtų atvykti į Roterdamą ir čia surengti savo pasirodymą, bus suteikiama galimybė pasirodyti iš savo šalies. Visa kita vyktų pagal antrojo scenarijaus tvarką.

Ketvirtasis scenarijus: „Eurovizijos“ konkursas vyktų nuotoliniu būdu – visų šalių pasirodymai rengiami savose šalyse, tokiu atveju Roterdame nebūtų rengiamas „Eurovizijos“ konkursas.

Lietuvoje „Pabandom iš naujo!“ atrankinės laidos yra filmuojamos likus kelioms dienoms iki jų transliacijų šeštadieniais. Žiūrovų balsavimas vyks kaip visada tiesiogiai, laidos per LRT televiziją transliacijos metu.

Pirmosios laidos „Pabandom iš naujo!“ transliacija sausio 16 d., šeštadienį, 21 val. per LRT televiziją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Morta

Morta portretas
Grąžinkite Gabrielę ar Jurkutę, šita Ieva, tai tragedija
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių