Pereiti į pagrindinį turinį

R. Sabas – apie auksą ir pavojus Irake, milijonus krepšiniui ir buvimą plaukimo žvaigždės agentu

2022-04-05 14:35
DMN inf.

Rytį Sabą Lietuvos žmonės pažįsta kaip rašytoją, kurio sąskaitoje – net kelios knygos ir bestselerio titulas. Rytis kažkada dirbo žurnalistu Bosnijoje, Irake ir Afganistane, vėliau nusprendė žengti į visiškai kitokią sritį ir tapo prestižinių Lietuvos sportininkų agentu, ieško finansų svarbiausiems šalyje vykstantiems sportiniams renginiams.

Rytis Sabas Rytis Sabas

Laidoje „Bus visko“ interviu apie tai, kaip visas savo veiklas paversti itin sėkmingais projektais, o gyvenimą išmokti matyti iš kur kas platesnės perspektyvos. Tam itin daug įtakos turėjo Ryčio smalsumas ir žurnalistinis darbas karštuosiuose taškuose. Vyras prisimins, kuomet teko dirbti Afganistane, Ryčio prisiminimuose jis pažymėtas ne košmariškais vaizdais, o auksu.

„Kai tave apgyvendina Saddamo Husseino svečių namuose, aplink kuriuos yra įsikūrusi amerikiečių bazė, tu miegi paauksuotoje lovoje, tualetuose – paauksuoti kranai, ateini į restoraną – karių valgyklą, užsisakinėji steiką medium rare. Tai buvo kažkas tokio...“ – prisimena Rytis Sabas.

Ryčio prisiminimuose iškils ir daugiau itin ryškių detalių. „Buvo visokių atvejų. Pavyzdžiui, Irake vietoj taksi tu sėdi į sraigtasparnį ir tave gabena kas dvi minutes keisdami kursą, kad kas nors nenumuštų. Pavojingiausias momentas yra ties elektros laidais, nes tada sraigtasparnis turi pakilti į viršų, reiškia, kad jis bus gerai matomas. Dykumoje 47 karštis pavėsyje, o tu turi būti su šalmu ir su liemene, iš viso kokius trisdešimt kilogramų ant savęs nešti. Tokia egzotika.“

Laidoje Rytis prabils ir apie darbą su krepšinio rinktine bei tai, kiek reikia pastangų, jog rinktinė galėtų atstovauti šaliai čempionatuose.

„Kad dalyvautų čempionate, rinktinei reikia nuo milijono iki pusantro milijono eurų per metus. Tai treniruočių stovykla, treniruočių procesas, atlyginimai treneriams, bazių nuoma, kelionės, maistas – krūvos dalykų. Lietuvos rinktinė ir krepšininkai yra unikalūs tuo, kad jie negauna jokio atlyginimo už tai, kad važiuoja ir aukoja savo vasaras bei žaidžia už Lietuvą.“

Šiandien Rytis sėkmingai dirba ir kaip agentas, o vienas iš jo klientų – plaukikas Danas Rapšys. Rytis pasidalins paslaptimi, kaip esant sportininku monetizuoti savo medalius.

„Pasakoti istorijas, įdomias istorijas – kaip gyveni, ką galvoji. Nebijoti reikšti savo minčių. Žmonės tai pastebės ir įvertins. Labai dažnai žmonės ir verslai pamato, kaip tu elgiesi, koks tu esi žmogus, tave pažįsta ir tada užsimano dirbti su tavimi.“

Kodėl žmonės renkasi profesiją, galinčią jiems kainuoti gyvybę? Dėl kokios priežasties sportininkai fotografuojasi įvairiausiose reklamose? Ir kodėl Rytis pataria bent trumpam išjungti smegenis? Jau šį antradienio vakarą, 20 val., laidoje „Bus visko“ per LNK.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų