Be abejo, tokiame beveik kilometro ilgio bėgime gali dalyvauti tik suaugusieji, bet nuo senų laikų šią ispanų pramogą stebėjo ir vaikai. Tada vaikams kartais organizuodavo bėgimus su veršiukais, bet šiais laikais sugalvota, kuo juos pakeisti. Išlaikant tradicijas, vaikiškas bėgimas prasideda lygiai taip pat kaip suaugusiųjų.
Visi apsirengę baltai ir daug kas turi suvyniotą laikraštį – turbūt, kad apsigintų nuo buliaus. Po signalo paleidžiamas bulius ir vaikai, neretai ant tėvų ar mamų rankų, ima bėgti. Distancija kiek trumpesnė nei tikroji, bet žmonių, tai yra vaikų, tikrai daug, ir atmosfera labai panaši, kaip tikrame bėgime.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Iš tikrųjų buvo puiku. Nors keletas vaikų parkrito per bulių bėgimą“, – teigė pašnekovas.
Kaip ir tikrame bėgime, daugiausiai problemų pridaro ne bulius – beje, jo ragai tikrai nėra aštrūs, o tai, kad bėgikai trukdo vieni kitiems ir dėl to užsigauna. Laimė, čia budi medikai, pasiruošę iškart suteikti pagalbą.
Buvo gal septyni atvejai, kai teko suteikti pagalbos iš kokių 200 visiškai smulkių nutikimų, kai kas nors pargriuvo. Teko pasirūpinti nubrozdinimais ir visi galėjo eiti namo. Beje, tokiuose bėgimuose, kaip ir pagrindiniame bėgime su tikrais buliais, dabar daugiausiai dalyvauja ne vietos ispanai, o užsieniečiai, gausiai suplūdę pasismaginti Pamplonos fiestoje.
Naujausi komentarai