„Sidabrinę gervę“ laimėjęs T. Vidmantas apdovanojimą parduoda aukcione

Sekmadienį vykusiuose „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose režisierius Tadas Vidmantas gavo apdovanojimą už žiūroviškiausią filmą „Naktinė žvejyba“. Apdovanojimuose režisierius nedalyvavo, nes, kaip pats teigė, netikėjo, kad pavyks kažką laimėti.

Pirmadienį režisierius paskelbė aukcioną, kuriame parduoda laimėtą Sidabrinę gervę, o pinigus planuoja paaukoti šaudymo klubui, kuris nupirks „balistinius šalmus ir šarvines liemenes Ukrainos kovotojams“.

„Skubiai parduodu „Sidabrinę gervę“.

Vakar mano (šiaip mūsų, visos komandos, bet dabar sakysiu, kad mano:) paskutinis filmas „Naktinė Žvejyba“ laimėjo Sidabrinę gervę, kaip žiūroviškiausias filmas. Tai reiškia, kad pernai jį pamatė daugiausiai žiūrovų kine ir VOD platformose. Iki pat vakar vakaro netikėjau, kad pavyks kažką laimėti, todėl renginy nebuvau, ramiai sau pas tėvus šašlykus valgiau:)

Juokinga ir ironiškai tai, kad „Naktinė Žvejyba“ yra mažiausiai žiūrovų surinkęs mano filmas iš visų šešių. Pandeminė kino statistika, buvo kiek kitokia, nei įprastai... Bet kuriuo atveju, sukurti filmą, kurį nori žiūrėti žiūrovai, jau savaime yra geriausias apdovanojimas koks tik gali būti. Tokius turiu jau kelis.

Kaip žinot, kinas Lietuvoje yra pasidalinęs į dvi stovyklas – žiūrovų kinas ir autorinis kinas. Manau, kad abi šios rūšys gali ir turi koegzistuoti. O dabar, po pandemijos, visi turim ypač pasistengti, kad sugrąžintume žiūrovus į kino sales, kad apskritai išsaugotume šitą pramogą/meną. Dabar yra geriausias laikas drąsiam, originaliam ir svarbiausia – nuoširdžiam kinui.

Rugpjūčio 5 dieną, kinuose pasirodo naujas mano (ir Linos, ir visos komandos:) kūrinys – animacinis filmukas visai šeimai „Babaužiukai“. Tai yra pirmas mano projektas, kurio didžiąją dalį finansavo LKC. Manau, kad pavyko sukurti gerą, kokybišką, turtingą pramogą visai šeimai ir už valstybės pinigus. Su Lina daug laiko ir širdies sudėjom į „Babaužiukus“, norėjom sukurti tokį dalyką, kurį vėliau galėtume parodyti ir savo sūnui.

Tai jei kada norėjote turėti rankų darbo, pasidabruotą „Sidabrinę gervę“, dabar turit šansą. Mes su „Naktinės Žvejybos“ kūrybine komanda parduodam savo. Pinigus už ją paaukosim pirkti balistinius šalmus ir šarvines liemenes Ukrainos kovotojams.

Jas nupirks į vietą nugabens Perkūno Ginklinė. Jei gervės nenorit, bet gali paaukoti, tą galit padaryti čia: Praktinio šaudymo klubas Perkūnas, sąskaitos numeris: LT74 7044 0600 0816 0346, mokėjimo paskirtis: Parama Ukrainai

Padarykim gervės aukcioną, kuris baigsis trečiadienį, birželio 8 d., 11 val. ryto. Pradinė gervės kaina – 22 eur. Kas daugiau?“ – savo „Facebook“ paskyroje skelbė T. Vidmantas.

 

 

Režisierius pripažino, kad nesitikėjo gauti apdovanojimo.

„Aš iki pat sekmadienio vakaro nesitikėjau, kad pavyks ją laimėti. Paprastai tokie filmai kaip mano nėra apdovanojami „Sidabrinėmis gervėmis“. Tai, kad ją gavome, buvo didelis siurprizas visai komandai“, – sakė T. Vidmantas.

„Laimėti karą dabar yra svarbiausia užduotis“, – pridūrė jis, paklaustas, kodėl priėmė tokį sprendimą.

Pasak jo, šalmus ir liemenes nupirks ir į vietą nugabens ginklais prekiaujanti bendrovė „Perkūno ginklinė“.

T. Vidmantas kviečia aukoti ir tuos, kurie „Sidabrinės gervės“ įsigyti nesiekia.

Per kiek daugiau nei valandą suma aukcione nuo režisieriaus pasiūlytų 22 eurų pakilo iki 1,4 tūkst. eurų.

„Tiesą sakant, nesitikėjau, kad net 1 tūkst. eurų perlips. Mano norai jau yra viršyti“, – BNS sakė T. Vidmantas.

Aukcioną planuojama tęsti iki trečiadienio.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių