Lietuvos "Parex" bankui beveik trejus metus vadovaujančiai Almai Vaitkunskienei pastaroji savaitė buvo daugiau nei įtempta. Latvijos vyriausybei nacionalizavus šios šalies "Parex bank", moteriai teko daug aiškintis dėl pagrindinio Lietuvos "Parex" banko ateities. Tvirtas balsas, nė lašelio sumišimo veide – toks įspūdis, jog išmušti iš vėžių A.Vaitkunskienės negali niekas.
Pastarųjų dienų įvykiai – vienas rimčiausių išbandymų jūsų karjeroje?
Tai tiesiog įrodymas, kad šiandien privalai būti pasiruošęs pokyčiams, priimti juos ir išnaudoti ateityje. Apskritai žodis "karjera" man nėra vienas svarbiausių. Kur kas svarbiau siekti profesionalumo ir konkrečių planų įgyvendinimo.
Matyt, jaučiate didesnę įtampą nei įprastai. Kaip pavyksta su ja susidoroti?
Retas žmogus visiškai nejaučia įtampos pokyčių laikotarpiu. Stresas – visada sunkus iššūkis, jei jam iš anksto nepasiruošta. Bet dirbant banke visada reikia iš anksto įvertinti riziką, paruošti prevencijos priemones. Manau, šis principas gali būti pritaikytas bet kurioje gyvenimo srityje.
Ar jaučiate šeimos paramą? Kiek laiko pastaruoju metu skiriate laisvalaikiui?
Besąlygišką vyro ir sūnų paramą jaučiu visur ir visada. Mano darbo dienos trukmė neribota, kaip ir daugelio įmonių vadovų Lietuvoje. Laisvalaikiui jau daug metų neturiu daug laiko ir prie to pripratau. Pailsiu labai paprastai ir per gana trumpą laiką.
Iki šiol nebuvote taip dažnai žurnalistų kalbinamas asmuo. Kaip jaučiatės sulaukusi tiek daug dėmesio?
Nelaikau to dėmesiu ir niekada to nesiekiau. Šiandien kalbame apie visuomenės dėmesį pagrindinio banko veikloje įvykusiems pokyčiams, o ne man.
Ar nesunku moteriai vadovauti ? Nejaučiate dėl to skeptiško aplinkinių požiūrio?
Vadovauti visada sunku, nes esi atsakingas už sprendimus. Manau, kad moterų ir vyrų vadovavimo gebėjimų skirtumų tema šiandieniniame verslo pasaulyje jau išsemta. Akivaizdu, kad ir tarp vyrų, ir tarp moterų yra ir puikių, ir blogų vadovų. Vadovavimo sėkmę, mano nuomone, lemia ne lytis, o paveldėti ir nuo ankstyvos vaikystės išugdyti gebėjimai. O stereotipų atsiradimą lemia pažiūrų ribotumas ir išprusimo stoka.
Šiuo metu visi kalba, kad metas susiveržti diržus. Ar pati pradėjote taupyti?
Taupymo įgūdžių ugdymas šeimoje, mano manymu, viena esminių vertybių. Visada skyrėme daug dėmesio sūnums ugdyti, sakėme, kad net ir nedidelis duonos trupinys nuo stalo – maistas badaujančiam paukščiui, ir kad popierinei servetėlei, kuria nubrauktas vandens lašas, dar ne laikas keliauti į šiukšlių dėžę.
Niekada neturėjome ir neketiname turėti prabangaus automobilio, užtat mūsiškis pakankamai saugus. Bet juk tai, apie ką pasakoju – daugelio branginančių tam tikras vertybes žmonių gyvenimo norma. Šeimos santaupų turime. Tai terminuotasis indėlis "Parex" banke.
Naujausi komentarai