Už M. Jordano sportbačius aukcione paklota rekordinė 2,2 mln. dolerių suma

  • Teksto dydis:

NBA superžvaigždės Michaelo Jordano (Maiklo Džordono) avėti sportbačiai antradienį buvo parduoti už 2,2 mln. dolerių (2,01 mln. eurų), ir tai yra rekordinė aukcione parduotos per varžybas avėtos sportinės avalynės kaina, pranešė „Sotheby's“.

1998 metų NBA antrosiose finalinėse rungtynėse, pakeliui į šeštąjį ir paskutinį NBA čempiono titulą, krepšinio grandas avėjo šiuos „Air Jordan 13“ „Bred“ sportinius batelius.

Jų pardavimas internetu įtvirtina M. Jordano, kaip vertingiausio sportininko, poziciją sportinės aprangos aukcionuose.

Jis pranoko ankstesnį, 2021 metų rugsėjį pasiektą savo paties 1,5 mln. dolerių (1,37 mln. eurų) už sportbačius rekordą.

Praėjusiais metais vieni jo marškinėliai buvo parduoti už 10,1 mln. dolerių (9,24 mln. eurų) – daugiausiai, kiek kada nors aukcione buvo sumokėta už bet kokį kolekcinį sportininkų varžybose dėvėtos aprangos atributą.

Šiandien pasiektas rekordinis rezultatas dar kartą įrodo, kad Michaelo Jordano sporto suvenyrų paklausa ir toliau pranoksta visus lūkesčius.

„Šiandien pasiektas rekordinis rezultatas dar kartą įrodo, kad Michaelo Jordano sporto suvenyrų paklausa ir toliau pranoksta visus lūkesčius“, – teigė „Sotheby's“ gatvės aprangos ir naujų kolekcionuojamų eksponatų padalinio vadovas Brahmas Wachteris (Brahmas Vachteris).

1998 metų birželio 5 dieną antrąją rungtynių pusę M. Jordanas avėjo šiuos sportbačius, kai Čikagos „Bulls“ iškovojo pergalę prieš Jutos „Jazz“ rezultatu 93:88.

M. Jordanas pelnė 37 taškus, o jo „Bulls“ išlygino serijos rezultatą 1:1.

Finalinės rungtynės buvo rodomos populiariame 2020 metų ESPN kartu „Netflix“ sukurtame dokumentiniame filme „Paskutinis šokis“ (The Last Dance) apie paskutinį M. Jordano sezoną Čikagos komandoje.

B. Wachteris teigė, kad M. Jordano suvenyrų populiarumą lėmė nostalgija šiam laikmečiui.

„Turime klientų įvairiose srityse – nuo nekilnojamojo turto, finansų iki privataus kapitalo. Ši besiformuojanti rinka domina daugybę žmonių“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Kaina buvo šiek tiek didesnė už „Sotheby“ prieš pardavimą nustatytą žemiausią 2 mln. dolerių (1,83 mln. eurų) pradinę sumą, tačiau gerokai mažesnė už prognozuojamą 4 mln. dolerių (3,67 mln. eurų) sumą.

Aukcionų namai teigė, kad M. Jordanas pasirašė ant batų ir po rungtynių įteikė juos kamuolius padavinėjančiam vaikinui.

„Sotheby's“ nepatikslino, ar tas gavėjas buvo pardavėjas. Taip pat nenurodė 47 dydžio batų pirkėjo.

Šie sportbačiai žinomi kaip „Bred“ dėl savo juodos ir raudonos spalvos. Tokios spalvos avalynę M. Jordanas dėvėjo didžiąją dalį savo trofėjų kupinos karjeros.

60-metis M. Jordanas didžiąją savo karjeros dalį praleido „Bulls“ komandoje, su kuria laimėjo visus šešis čempiono titulus, o 2001 metais du sezonus žaidė Vašingtono „Wizards“ komandoje.

Karjerą baigusiai žvaigždei šiuo metu priklauso Šarlotės „Hornets“ klubas, įsikūręs jo vaikystės mieste Šiaurės Karolinoje, ir, kaip pranešama, jis vis dar kasmet uždirba milijonus iš „Nike“ prekės ženklo „Air Jordan“ sportbačių pardavimų.

Antradienio aukcionas sutampa su šį mėnesį pasirodančiu filmu „Air“, pasakojančiu apie tai, kaip „Nike“ siekė sutarties su M. Jordanu.

2022 metų rugsėjį pardavus M. Jordano marškinėlius iš 1998 metų NBA finalo pirmųjų rungtynių už 10,1 mln. dolerių (9,2 mln. eurų), buvo pagerintas Diego Maradonos Argentinos marškinėlių „Dievo ranka“ (Hand of God) rekordas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Edmundas

Edmundas portretas
Tokio atsiprašant šudo , jei man ir primokėtų , neimčiau .
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių