Karo metinės: žinomi Lietuvos žmonės reiškė pagarbą ir palaikymą Ukrainai

  • Teksto dydis:

Praėjus lygiai metams po to, kai Rusija užpuolė Ukrainą, Lietuvos gerai žinomi pramogų pasaulio žmonės socialiniuose tinkluose nuo pat ankstyvo ryto reiškė palaikymą bei pagarbą nuo karo kenčiančiai šaliai bei jos žmonėms. 

Dainininkas Andrius Mamontovas buvo itin lakoniškas feisbuko paskyroje pasidalindamas metų senumo prisiminimu: „Lygiai prieš metus, tai buvo labai baisus rytas.“

Nuomonės formuotojas Saugirdas Vatulionis, vasario 24-ąją švenčiantis gimtadienį, irgi nedaugžodžiavo: „Ačiū už sveikinimus, bet labiausiai pradžiugintumėt, jei pasuktumėt 1482!“

 

Aktorė Jurgita Jurkutė pasidalino ryto istorija ir savo pavyzdžiu paskatino aukoti Ukrainai. „Šį ankstų rytą į oro uostą mane atvežė Oleksandr. Ukrainietis. Trijų vaikų tėtis. Pasisveikinęs lietuviškai pasiūlė pokalbį tęsti rusų arba anglų kalba. Pasirinkome anglų. Kalbėjome apie jį, jo šeimą, ir lygiai prieš metus prasidėjusį karą. Jis nuoširdžiai stvėrėsi už galvos ir taip, kaip daugelis iš mūsų, vis dar sunkiai suvokia, jog šiame laikmetyje taip galima. „Aš praradau savo namus, bet pasirinkau išsaugoti šeimą“, – jis sakė. Palinkėję vienas kitam geros dienos atsisveikinome. Gerdama savo rytinę kavą aš pasirinkau dar kartą surinkti trumpąjį numerį 1482“, – feisbuko paskyroje rašė žinoma moteris.

Žinomas režisierius Oskaras Koršunovas penktadienį irgi išreiškė palaikymą  karo niokojamai šaliai: „Jau metai vyksta šis baisus karas. Metai anti-civilizacijos, nežmoniškumo ir bedievystės. Metai, kaip nuodijama pasaulio dvasia. Metai, kaip žiauriai kenčia Ukrainos žmonės. Ir metai, kaip didvyriškai jie kovoja už savo namus, artimuosius, šalį, laisvę ir už visą pasaulį, prieš protu nesuvokiamą blogį. Metai, kaip Lietuva ryžtingai ir besąlygiškai palaiko Ukrainą. Metai, kaip plėvesuoja Ukrainos vėliavos Lietuvoje ant namų, feisbukų ir širdyse. Ir plėvesuos tol, kol nebus sunaikintas blogis, kol laimės Ukraina ir visas doras pasaulis!“ – prisiekė režisierius. 

Muzikos kūrėjas ir atlikėjas Stanislovas Stavickis-Stano penktadienį socialiuose tinkluose prisiminė  metų senumo istoriją bei įvertino, ką atskleidė karo metai. „Prieš metus vasario 24 rytą nubudęs dar galvojau, kad pandemija – tai keisčiausia ir baisiausia, kas nutiko gyvenime, ir kad ji jau baigėsi. O tada įsijungiau telefoną ir supratau, kad Rusija pradėjo karą... Ačiū visiems, kas esate su Ukraina. Šie metai parodė kad yra kas. Tiek fronte. Tiek gyvenime. Слава Україні!“ – gerai suprantamu visame pasaulyje pagarbos šūkiu savo įrašą baigė Stano. 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių