Naujasis ūkio ministras E. Gustas atsargesnis už pirmtakę Pereiti į pagrindinį turinį

Naujasis ūkio ministras E. Gustas atsargesnis už pirmtakę

2013-06-18 20:31
Naujasis ūkio ministras E. Gustas atsargesnis už pirmtakę
Naujasis ūkio ministras E. Gustas atsargesnis už pirmtakę / A. Ufarto/BFL nuotr.

Pirmąją spaudos konferenciją surengęs naujasis ūkio ministras Evaldas Gustas įvardijo savo veiklos prioritetus. Tačiau koks likimas laukia įmonių „Investuok Lietuvoje“ ir „Versli Lietuva“, ministras neatskleidžia.

Lauks Valstybės kontrolės išvadų

Šiuo metu opiausias klausimas, adresuojamas praėjusią savaitę postą užėmusiam ūkio ministrui – kokie sprendimai bus priimti dėl įmonių „Versli Lietuva“ ir „Investuok Lietuvoje“ ateities. „Verslios Lietuvos“ vadovas Paulius Lukauskas iš pareigų buvo priverstas pasitraukti dar gegužės pradžioje, o vienas iš motyvų buvo ir tai, kad įmonė galėjo neskaidriai panaudoti ES lėšas. Buvusios ūkio ministrės Birutės Vėsaitės pasiūlymo palikti postą sulaukė ir „Investuok Lietuvoje“ vadovė Milda Dargužaitė, tačiau ji poste liko.

E. Gustas patvirtino, kad netinkamai panaudoti lėšas galėjo abi įmonės. Tačiau sumos ministras neįvardijo, taip pat nekomentavo ir preliminarių Valstybės kontrolės, atliekančios šių įmonių finansinį auditą, išvadų.

„Yra pastebėjimų dėl abiejų įstaigų, bet mes pateikėme papildomus klausimus. <...> Tai yra ne iššvaistymas, ne dar kažkas. Tai yra netinkamai panaudotos europinės lėšos", - sakė E. Gustas.

E. Gustas pažymėjo, jog ministerijai pavaldžių įmonių ar įstaigų veiklą jis vertins pagal metų planus ir pasiektus rezultatus.

Ūkio ministras patvirtino, kad, jeigu įmonės iš tikrųjų bus pripažintos netinkamai naudojusios pinigus, Lietuva turės grąžinti ES paramą. Tačiau apie šių įmonių sujungimą, pasak ministro, dabar nebekalbama.

„Kalbos dėl „Investuok Lietuvoje“ ir „Versli Lietuva“ sujungimo ar reorganizavimo galbūt anksčiau ir buvo. Kol kas apie tai (sujungimą – red. past.) kalbos nėra", - teigė E. Gustas.

Įvardijo prioritetus

Pasak E. Gusto, pirmasis ir svarbiausias jo uždavinys bus užtikrinti sėkmingą Lietuvos pirmininkavimą Europos Konkurencingumo tarybai. Ministro teigimu, pirmininkaudama Lietuva kels klausimą dėl valstybės valdomų įmonių efektyvumo didinimo, bus nagrinėjama elektroninių pirkimų strategija.

„Mano pirmasis ir pagrindinis tikslas - šių metų antrąjį pusmetį sėkmingai pirmininkauti Europos Konkurencingumo tarybai. Noriu pasakyti, kad liepos mėnesio pabaigoje turėsime neformalų ministrų susitikimą Lietuvoje – neformalią tarybą, kuriai teks pirmininkauti", - teigė ministras.

Antruoju uždaviniu E. Gustas įvardijo licencijų ir leidimų išdavimo reglamentavimo gerinimą. Pasak ministro, galbūt kai kurių jų būtų galima atsisakyti. Kol kas esą siūloma atsisakyti 13 licencijų ar leidimų vidaus reikalų, aplinkos, kultūros ir energetikos srityse.

Trečiasis ūkio ministro paminėtas veiklos prioritetas – inovacijų skatinimas. Pasak E. Gusto, bus siekiama sukurti „patrauklią“ schemą inovatyvioms įmonėms kurtis.

Nesako, ką mano apie elektrinę

Dėl galimo interesų konflikto iš ūkio ministro posto pasitraukusi Birutė Vėsaitė nevengdavo atskleisti savo požiūrio energetikos klausimais ir dėl to yra susilaukusi kritikos. Tačiau naujojo ministro toks pavyzdys, atrodo, neužkrėtė. Paklaustas, ką mano apie naujos atominės elektrinės Visagine projektą, E. Gustas sakė kol kas neatskleisiantis.

„Kol kas norėčiau savo nuomonės nereikšti, nes energetiniai klausimai yra perduoti Energetikos ministerijai, energetikos ministras formuoja politiką šitoje srityje. <...> Kol kas nenoriu jos pasakyti, šiek tiek ankstoka“, - teigė E. Gustas.

Žurnalistų paklaustas, ką darys, kad jo neištiktų „karštosios“ ūkio ministro kėdės likimas (iki šiol dėl interesų supainiojimo atsistatydino jau keturi ūkio ministrai), E. Gustas tikino esąs nesusijęs su verslu, tad problemų kilti neturėtų. Tiesa, anksčiau tą patį tvirtino ir B. Vėsaitė.

„Atvirai pasakius, man dažnai užduoda klausimų, kodėl sutikau (užimti ūkio ministro postą – red. past.). Tai vienas iš motyvų mano sutikimo užimti šitas pareigas ir buvo, kad aš nesu susijęs su jokiomis verslo struktūromis, asocijuotomis struktūromis ir pasistengsiu išlikti neutralus ir išklausyti visas puses“, - sakė E. Gustas.

Taip pat ministras patvirtino į savo komandą pasikviesiantis du eksministrės B. Vėsaitės viceministrus, tačiau jų pavardžių neįvardijo.

„Šiai minutei nesu gavęs atsakymo dėl nepriekaištingos reputacijos", - patikslino ūkio ministras.

B. Vėsaitės viceministrų komandoje dirbo buvęs Telšių ligoninės direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Trečiokas, buvęs Vilniaus miesto savivaldybės Verslo licencijavimo ir leidimų skyriaus vedėjas Marius Skarupskas ir buvęs viešosios įstaigos „Populiariausia prekė" vadovas Marius Busilas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra