„Aš tikiuosi, kad susiformuos racionali, neradikali, nauja kairės dauguma, be kurios neįsivaizduoju ir mūsų politinės jėgos – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“. Ir ta politinė dauguma, kuri susiformuos, aš tikiuosi, kad ji bus pagrįsta profesionalumu, nes mokytis nebus laiko, reikės nuo pirmos dienos dirbti realius, konkrečius darbus Lietuvos žmonėms“, – antradienį žurnalistams Lukiškių aikštėje Vilniuje sakė S. Skvernelis.
Taip jis kalbėjo antradienį prasidėjus išankstiniam balsavimui rinkimuose į Seimą.
„Aš noriu, kad žmonės pasirinktų ne tai, kas ką nors žada ir dažniausiai žada neįgyvendinamus pažadus“, – kalbėjo partijos lyderis.
S. Skvernelis neabejoja – vis garsiau apie galimybes po Seimo rinkimų formuoti vaivorykštinę koaliciją kalbantis konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis „žaidžia savo žaidimus“. Ekspremjeras leidžia suprasti, jog tokia G. Landsbergio taktika gali pakenkti šiuo metu daugiausiai populiarumo sulaukiančiai Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP).
„Toks mirties bučinys socialdemokratams vienas po kito siunčiamas, tiesiog parodant, kad vaivorykštės koalicija neišvengiama. Tikrai taip nėra, nes tikrai šiandien nėra Lietuvoje tokia situacija, kad reikėtų daryti tokius Lietuvos politikos istorijoje net nebuvusius žingsnius“, – antradienį atidavęs savo balsą išankstiniuose Seimo rinkimuose žurnalistams sakė S. Skvernelis.
„Manau, kad konservatorių lyderis žaidžia savo žaidimus – demonizuoja „Nemuno aušrą“ su Remigijumi Žemaitaičiu ir tokiu būdu dar stengiasi nuo centro-kairės politinių jėgų išbarstyti balsus, kad būtų sudėtingiau suformuoti koaliciją. Tai yra jų politinis žaidimas, bet, norint kalbėti apie kažkokią vaivorykštės koaliciją, jiems reikėtų pirmiausiai sutarti dabartinėje valdančiojoje daugumoje su savo mažaisiais partneriais, kurie yra nevertinami, su kuriais nesiskaitoma ir kurie atvirai sako, jog nenorėtų kitoje kadencijoje su konservatoriais būti vienoje valtyje“, – tikino jis.
Toks mirties bučinys socialdemokratams vienas po kito siunčiamas, tiesiog parodant, kad vaivorykštės koalicija neišvengiama.
Taip „Vardan Lietuvos“ pirmininkas reagavo į G. Landsbergio pareiškimus, jog šis neatmeta, kad konservatoriai dalyvaus būsimoje valdančiojoje daugumoje bei kartu su socialdemokratais formuos vadinamąją vaivorykštės koaliciją.
ELTA primena, kad antradienį prasidėjo tris dienas truksiantis išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Pagrindinė Seimo rinkimų diena yra spalio 13-oji, sekmadienis.
Įvertino G. Nausėdos sprendimą nesusitikti su konservatoriais: aš suprantu prezidento poziciją
„Vardan Lietuvos“ pirmininkas S. Skvernelis buvo vienas tų parlamentinių partijų lyderių, kurie artėjant Seimo rinkimams susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda. Tokio kvietimo susitikti nesulaukė vienintelė dabartinės valdančiosios koalicijos narė – konservatorių partija.
Anot S. Skvernelio, tokiu žingsniu šalies vadovas išreiškė savo politinę poziciją.
„Prezidentas pademonstravo tam tikrą poziciją, kad jis yra linkęs kalbėti su tomis politinėmis jėgomis, kurios nori kalbėtis, kurios supranta, kas yra politinė pagarba, kas yra atsakomybė ir kas yra solidi politika“, – sakė jis.
„Jeigu tu su prezidentu ketverius metus ne tai kad konfliktuoji, bet darai viską, kad būtų apsunkintas prezidento darbas, ieškai konfliktų, kur nereiškia ieškoti, bandai uzurpuoti dalį prezidento galių – tikėtis, kad prezidentas pakvies finišo tiesiojoje kalbėtis apie ateitį, butų labai sunku“, – pridūrė jis.
Ekspremjeras tikino suprantantis tokį G. Nausėdos sprendimą.
„Aš suprantu prezidento poziciją – nors tikrai turėtų būti vienodai teisingas visiems, matyt, tokiu būdu jis taip pat netiesiogiai pareiškia savo politinę poziciją apie vieną iš politinių partijų“, – apibendrino Seimo narys.
Kaip pranešta anksčiau, iki Seimo rinkimų likus vos porai savaičių, prezidentas G. Nausėda pradėjo susitikimus su parlamentinių partijų lyderiais. Šalies vadovas susitiko su LSDP pirmininke Vilija Blinkevičiūte, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderiu Ramūnu Karbauskiu, partijos „Vardan Lietuvos“ lyderiu S. Skverneliu, Liberalų sąjūdžio pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, Laisvės partijai vadovaujančia Aušrine Armonaite bei Lietuvos regionų partijos pirmininku Jonu Pinskumi.
Tiesa, didžiausią frakciją dabartinėje valdančiojoje daugumoje turintys konservatoriai prezidento kvietimo nesulaukė. Prieš kurį laiką prezidento vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas Žinių radijui užsiminė, jog dar nėra aišku, ar Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai bus pakviesti į Prezidentūrą.
Savo ruožtu konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis interviu delfi.lt tikino nematantis „didelės tragedijos“, jeigu iki Seimo rinkimų nebus pakviestas susitikti su prezidentu. Anot jo, tokiais pokalbiais su kai kurių politinių jėgų lyderiais šalies vadovas galimai meta „gelbėjimosi ratą“ socialdemokratų partijai.
„Jeigu tokia yra prezidento nuomonė, taip jis radikalus bandys suvaldyti, tai tebūnie. Kai tai yra už valstybę, tai tebūnie“, – sakė jis.
Naujausi komentarai