Ketvirtadienį interviu Žinių radijui komentuodamas Vakaruose pasigirstančias nuomones, kad Ukraina galėtų atiduoti okupuotas teritorijas Rusijai, jog būtų nutrauktas karas, A. Anušauskas ragino prisiminti istoriją.
„Aš vertinu kaip istorikas, mes negalime vėl įbristi į 1938-uosius metus, kai buvo Čekoslovakija išprievartauta atiduoti dalį savo teritorijos agresoriui mainais, kad nebūtų karo. Labai primena tokie siūlymai būtent tokią situaciją ir galiausiai vis tiek karas būna“, – sakė A. Anušauskas.
Krašto apsaugos ministras teigė, jog negalima leisti agresoriui sustiprėti, nes tada režimo žvilgsnis gali atsigręžti į valstybes, kurios jau priklauso NATO.
„Kol mes neatsidūrėme tokioje situacijoje, kad atsikandęs vienos valstybės gabalus, agresorius vėl sustiprėja ir nukreipia dėmesį į kitas valstybes, kurios ginamos jau NATO skėčio, aš manau, kad reikia vengti tokių pasiūlymų, o gal apskritai iš kai kurių politikų surinkti telefonus ir neleisti jiems skambinti Putinui, nes tie skambučiai šio agresoriaus ambicijas tik sustiprina“, – kalbėjo ministras.
Jis taip pat pabrėžė, kad Rusijos siekiai atšaukti sankcijas gąsdinant maisto krize žlugs, ir tokių sprendimų nebus, kol nebaigs karo ir Ukrainai nebus atlyginti nuostoliai.
„Rusija, matyt, nesupranta padėties atsakingumo ir nesupranta, kaip tos sankcijos skiriamos ir kaip jos atšaukiamos. Nebus tokių sprendimų tol, kol Rusija nenutrauks savo agresijos, nepasitrauks iš Ukrainos teritorijos ir neatlygins nuostolių. Paprastais žodžiais tariant, tegu nesvaigsta“, – kalbėjo A. Anušauskas.
ES šiuo metu tariasi dėl šeštojo sankcijų paketo karą prieš Ukrainą vykdančiai Rusijai. Naujos sankcijos apimtų ir Rusijos naftos importo draudimą, tačiau derybos stringa priešinantis Vengrijai, sakančiai, kad šalis neparems embargo dėl pernelyg didelės priklausomybės nuo šių resursų.
Rusija paskelbė, kad sankcijos jai turi būti atšauktos siekiant išvengti pasaulinės maisto krizės.
Karas Ukrainoje ir dėl jo Maskvai įvestos tarptautinės sankcijos sutrikdė trąšų, grūdų ir kitų prekių tiekimą iš abiejų šalių.
Vakarai kaltina Kremlių, kad per karą Ukrainoje jis naudoja badą kaip ginklą ir vagia ukrainietiškus grūdus iš rusų pajėgų kontroliuojamų teritorijų.