A. Armonaitė: žmogaus teises reikia ginti ne tik kaimynystėje, bet ir Lietuvoje

Žmogaus teises reikia ginti ne tik kaimynystėje, pasaulyje, bet ir Lietuvoje, sako Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Pasak jos, tai ir toliau bus partijos užduotis.

„Lietuva ekonomikoje, moksle, švietime, tarptautinėse partnerystėse siekia ir tikrai pasieks labai daug. Mes džiaugiamės, kad prisidedame ir kuriame šiuos reikšmingus pokyčius, tačiau yra dalykas, kuris nekainuoja biudžeto lėšų ir, net tiesą sakant, daugeliui Seimo narių nereikia įdėti labai daug darbo, bet, deja, tai sunkiai skinasi kelią. Kalbu apie mūsų vidaus politikos žmogaus teisių darbotvarkę“, – šeštadienį Rotušės aikštėje Vilniuje per Laisvės partijos suvažiavimą teigė A. Armonaitė.

Pasak jos, dažnas dar mano, kad baudžiamieji įstatymai yra vienintelė išeitis ir vienintelis prevencijos kelias.

„Nenorime ir nerandame savyje jėgų priimti kitą, net priešingai, kuriasi organizacijos ir judėjimai, kurie neigia kitą ir kitokį. Ir labai gaila, kad pritrūksta politinės valios ir drąsos net duoti startą parlamentinei diskusijai apie šiuos istorinius žmogaus teisėms sprendimus, kurie padėtų šimtams tūkstančių žmonių“, – teigė A. Armonaitė.

Ji turėjo galvoje gegužę Seimo per pateikimo procedūrą grąžintą tobulinti Partnerystės įstatymo projektą. Juo siūlyta įteisinti ir skirtingų, ir tos paties lyties asmenų partnerystę.

Nenorime ir nerandame savyje jėgų priimti kitą, net priešingai, kuriasi organizacijos ir judėjimai, kurie neigia kitą ir kitokį.

„Aš asmeniškai tai priimu kaip užduotį telkti, argumentuoti, įtikinti, kad šie pokyčiai yra reikalingi ir būtini, kad žmogaus teises gintume ne tik kaimynystėje, ne tik pasaulyje, bet ir tvirtai tą laisvės idėjų vėliavą čia, Lietuvoje, būtume iškėlę“, – sakė Laisvės partijos vadovė.

Anot jos, pirmi dveji Laisvės partijos metai yra tik pradžia, laukia ilgas, įdomus, prasmingas kelias.

Vardydama nuveiktus darbus A. Armonaitė minėjo sudarytas galimybes lietuviams dalyvauti kosmoso programose, pagalbą verslui, inovacijų skatinimą.

„Darome viską, kad Lietuva taptų namais progresyviems verslams iš Baltarusijos. 80 įmonių jau persikėlė ar svarsto galimybę vystyti savo veiklą Lietuvoje, dar šimtus galime pritraukti“, – tvirtino ekonomikos ir inovacijų ministrė.

„Būtent mūsų pastangomis jiems darbuotojų ir investicijų perkėlimas jau kitą savaitę taps ypač paprastas ir automatinis“, – teigė ji.

Diskusijose dalyvavę Laisvės partijos nariai taip pat akcentavo žmogaus teises ir laisvą žmonių pasirinkimą.

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius pabrėžė, kad kiekvieno žmogaus prigimtinė teisė – siekti asmeninės laimės nevaržomai.

Laisvės partija įkurta 2019 metų birželio 1 dieną. Dalis jos narių ir lyderiai, tarp jų A. Armonaitė, sostinės meras Remigijus Šimašius, prieš tai paliko Liberalų sąjūdį.

Pernai per Seimo rinkimus Laisvės partija iškovojo 11 mandatų, turi tris ministrų portfelius Vyriausybėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

zuzana

zuzana portretas
Armonaitei,reikia kad tas ptderastas uztaisytu vaika, tai tada gal aprims

pertekliniai kostiumuoti

pertekliniai kostiumuoti portretas
Ar nelaikas priminti apie "prigimtine "teise i LAISVA GYDYMA agrastiniams nuo smegenu erozijos [nes ta fekaliju liga pirmiausia apkrecia smegenis]]. tai jau rimtas ...vargas del proto "nutekejimo"..fekkkk

Anonimas

Anonimas portretas
Kokios šlykštcios net baisu žiūrėti negadinti vaikų seis snukeis
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių