A. Bilotaitė: Šilalės „sostų karai“ brangiai kainuoja mokesčių mokėtojams

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ragina Šilalės valdžią kuo skubiau paskirti vicemerą siekiant išvengti tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje.

Kaip informavo Vidaus reikalų ministerija, A. Bilotaitė savo poziciją išsakė susitikime su Šilalės rajono savivaldybės meru Algirdu Meiženiu, valdančiosios daugumos ir opozicijos atstovais bei Vyriausybės atstovų įstaigos vadove Daiva Kerekeš.

VRM pabrėžia, kad birželio 10 dieną Šilalės rajono savivaldybės taryba nusprendė atleisti iš pareigų mero pavaduotoją Tadą Bartkų, o dėl kito vicemero paskyrimo sprendimas nepriimtas iki šiol.

„Keturis mėnesius kardinalių politinių nesutarimų draskoma Šilalės rajono taryba nesugeba rasti išeities iš aklavietės, tad atsiranda pagrindas tiesioginiam valdymui, tačiau tai kraštutinė  priemonė. Politikai turi elgtis atsakingai, todėl raginu kuo greičiau susitarti dėl mero pavaduotojo paskyrimo Šilalės rajono savivaldybėje. „Sostų karai“ brangiai kainuoja mokesčių mokėtojams ir yra niekam nenaudingi“, – teigia vidaus reikalų ministrė.

Keturis mėnesius kardinalių politinių nesutarimų draskoma Šilalės rajono taryba nesugeba rasti išeities iš aklavietės, tad atsiranda pagrindas tiesioginiam valdymui, tačiau tai kraštutinė  priemonė.

Pasak VRM, oponentai prie derybų stalo ministerijoje sutarė išnaudoti paskutinę galimybę ir iki spalio 18 dienos rasti kompromisinius sprendimus, kad būtų išvengta tiesioginio valdymo.

Tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje ir Vietos savivaldos įstatymuose nustatyta, kad taryba privalo per du mėnesius nuo mero pavaduotojo įgaliojimų nutrūkimo dienos paskirti mero pavaduotoją. Priešingu atveju savivaldybės teritorijoje gali būti įvedamas tiesioginis valdymas, kuris negali trukti ilgiau kaip šešis mėnesius, išskyrus įstatymuose nustatytus atvejus.

Siūlymą dėl tiesioginio valdymo įvedimo Seimui teikia Vyriausybė, tuomet Seimas priima galutinį sprendimą.

Eiliniai savivaldybių tarybų rinkimai numatomi 2023-ųjų pavasarį. Jeigu būtų įvestas tiesioginis valdymas, reikėtų organizuoti priešlaikinius mero rinkimus. Tokiu atveju kadencija truktų apie 8–9 mėnesius.

VRM pažymi jog Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Šilalėje yra apie 20 tūkst. rinkėjų, todėl priešlaikinių rinkimų kaina galėtų siekti apie 500 tūkst. eurų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

jonas

jonas portretas
Agnute kur buvai dingusi, gal sirguliuoji....su veryga pasitark...

Anonimas

Anonimas portretas
Yra tas pavaduotojas ar jo nėra kas Šilalėje pasikeitė,puse savivaldybes klerkų išvaryk lauk ir tai valdymo kokybė nenukentės.

Oi oi

Oi oi portretas
pamanyk tik mero pavaduotojo nėra. Ir kas atsitiks kai vienu lodariu bus mažiau?Už ką jie atsakingi ir ką čia per daug nuveikia?Ir prie ko čia mentams vadovaujanti Bilotaitė ar ta niekinė Kerekeš ?Kaip toj pasakoj ,,Bėkit žvėrys dangus griūva"....arba gal jos pačios suinteresuotos kad Šilalės savivaldybėje atsirastų kuo daugiau jų pačių partijos ,,nulių''?
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių