A. Bilotaitė: šiuo metu veikiančios integruotos krizių valdymo sistemos neturime

Valstybės gynimo taryboje trečiadienį pristatytuose Vidaus reikalų ministerijos pasiūlymuose dėl krizių ir ekstremalių situacijų valdymo sistemos koncepcijos siūloma vadovautis trimis raktiniais žodžiais: stebėjimas, pasirengimas, valdymas.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad stebėjimas turėtų būti vykdomas ekspertų lygmeniu, identifikuojamos silpnosios vietos, rizikos ir grėsmės, pasirengimas turi būti organizuojamas atsižvelgus į stebėjimo metu identifikuotas silpnąsias vietas.

„Siekiant stiprinti pasirengimą būtina investuoti į pratybų organizavimą ir mokymą, atitinkamai pastebėtos spragos turi būti integruojamos į mokymo programas. Visa tai turėtų būti centralizuotai valdoma su aiškia vertikalia struktūra ir atskaitomybėmis“, – teigia vidaus reikalų ministrė.

Vidaus reikalų ministerija siūlo optimizuoti valdymą, didinti sąveikas, užtikrinti sprendimų privalomumą institucijoms ir tarnyboms, sudaryti prielaidas į trūkumų šalinimą orientuotam pasirengimo procesui. Įgyvendinus atitinkamas reformas būtų užtikrintas kryptingas pasirengimas galimoms grėsmėms (pvz., atsirandančioms dėl COVID-19 pandemijos, Astravo AE, situacijos Baltarusijoje), sukurtas tvarus ir efektyvus civilinės saugos ir krizių valdymo modelis.

Šiuo metu galima pastebėti, kad atskirų ekstremalių situacijų valdymo kompetencijų esama, tačiau trūksta jų integravimo ir bendradarbiavimo Akivaizdu, kad didelio mąsto ekstremalioji situacija gali peraugti į visa apimančią krizę, kurios valdymas turėtų būti kompleksiškas ir dar labiau koordinuotas.

„Reikia kalbėti ne tik apie ekstremaliųjų situacijų sistemos peržiūrą, o apie vieningą krizių valdymo sistemos kūrimą, nes šiuo metu veikiančios integruotos krizių valdymo sistemos neturime“, – teigia A. Bilotaitė.

Lietuvoje yra du ekstremaliųjų situacijų valdymo lygiai (savivaldos ir valstybės), pažymėtina, kad tai nėra efektyvu, taip pat programuoja atsakomybės permetimą ir lyderystės stoką, pavyzdžiui, pasirengimas galimai Astravo AE avarijai parodė, kad dviejų lygių civilinės saugos valdymo sistema stokoja aiškaus funkcijų ir atsakomybės tarp valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų pasidalinimo.

Naujoji koncepciją turėtų būti parengta artimiausiu metu.NAUJAUSI KOMENTARAI

..bet

..bet portretas
turite Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ekstremaliųjų situacijų valdymo planą ir valdymo grupę su vadovu. Tas yra mažai? Visos tam reikalingos tarnybos ir institucijos paklūsta šiai grupei..Ar gal Kai kas tingi dirbt (o gal net nesugeba), todėl vietoje realaus darbo ims kurti dar vieną darinį kurio organizavimas bei įdiegimas užtruks kelerius metus? Lietuva tokia turtinga kad dabar esančioms valdžioje abejotino mastymo mergoms ir vienam broileriui reikia ,,lipdyti" tokias papildomas organizacijas?

Anonimui Pydarui

Anonimui Pydarui portretas
Jei ilgai žiūrėsite į moterį, jį būtinai pasižiūrės į veidrodį.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių