D. Grybauskaitė: K. Glavecko reikėjo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio auditorijoms

Ekonomistas Kęstutis Glaveckas buvo tikras savo srities profesionalas, eruditas, ir jo dažnai reikėjo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio auditorijoms, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„K. Glaveckas atrodė visada randantis jėgų atsitiesti, todėl jo išėjimas toks netikėtas. Ryškus, charizmatiškas, linksmas, niekada neieškantis žodžio kišenėje ir kartu gilių įžvalgų, galbūt netgi aplenkiančių laiką, autorius – tiek apie ekonomiką, tiek apie politiką, gyvenimą“, – savo užuojautoje sako D. Grybauskaitė.

Buvusi šalies vadovė taip pat pažymi, kad jis buvo tikras savo srities profesionalas, eruditas ir nepalenkiamas liberalas, todėl visai logiška, kad buvo ir vienas iš Lietuvos laisvosios rinkos instituto, Nacionalinės vertybinių popierių biržos kūrėjų.

Tai buvo žmogus, kurio nuomonę, vertinimus, pagrįstus nauja pasauline informacija, visada būdavo įdomu išgirsti.

„Tai buvo žmogus, kurio nuomonę, vertinimus, pagrįstus nauja pasauline informacija, visada būdavo įdomu išgirsti. Todėl profesoriaus K. Glavecko dažnai reikėjo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio auditorijoms. Daugelis jo pasigesime“, – rašoma D. Grybauskaitės užuojautoje.  

Seimo narys, Kovo 11-osios Akto signataras, vienas Lietuvos laisvosios rinkos instituto įkūrėjų K. Glaveckas mirė penktadienį ligoninėje Vilniuje. Balandžio 30-ąją jam būtų sukakę 72 metai.

1990 metais išrinktas į Aukščiausiąją Tarybą-Atkuriamąjį Seimą, vėliau politikas nuo 1996 metų be pertraukos buvo renkamas Seimo nariu, dirbo Biudžeto ir finansų komitete, daugiausiai ėjo komiteto pirmininko, pavaduotojo pareigas.

Karjerą pradėjęs kaip dėstytojas, ekonomikos mokslų daktaras yra vienas iš Lietuvos laisvosios rinkos instituto kūrėjų, 1992–1998 metais buvo šio instituto tarybos pirmininkas.

K. Glaveckas yra apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Lietuvos nepriklausomybės medaliu.

Yra paskelbęs daugiau kaip 300 mokslinių darbų rinkos ekonomikos klausimais Lietuvoje ir užsienyje, kelių knygų autorius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Darbo Lietuva

Darbo Lietuva portretas
Kampartija žyva ! Tegyvuoja lovio partija ir visi 75 metams įslaptinti - visi "petkos", "magnolijos", " dedulės", "martynai", "juozai", "vokės" ir kiti brudai...

agentė MAGNOLIA p e r g y v e n a,

agentė MAGNOLIA p e r g y v e n a, portretas
kad n y k s t a KGB-tų gretos,kurie alina Lietuvos žmonių g y v e n i m ą---TOKIE praradę sąžinę ir i š ė j ę -- skaudina ir daro GĖDĄ l i k u s i e m s , buvusiems bendražygiams.

ogi

ogi portretas
taip socmafija s avo hebraAA garbina kurio eroje viskas buvo isparceliuota dargi pagal simoniu girios osima populiacijos su visais ukiais...;;;
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių