G. Kirkilas apie socialdarbiečių rezultatus rinkimuose: geras debiutas

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas sako, kad jo vadovaujamai partijai tik balandžio mėnesį sukaks metai, todėl naujai partijai savivaldos rinkimuose esą trūko laiko bei finansavimo ir konkuruoti buvo sunku.

Nepaisant to, socialdarbiečių rezultatą jis vertina kaip gerą debiutą.

„Noriu padėkoti visiems už mus balsavusiems žmonėms, jų buvo apie 20 tūkstančių. Manyčiau, visiškai neblogas mūsų debiutas. Mes turime dvidešimt penkis narius, per komitetus turėsim dar panašiai dešimt“, - sakė G. Kirkilas.

Pasak jo, akivaizdu, kad savivaldos rinkimus laimėjo komitetai. Esą nepasitikėjimas partijomis yra didelis ir jis tik didėja.

„Net sakyčiau, kad šitie rinkimai buvo tam tikra prasme antipartiniai. Na ir štai tokiomis sąlygomis mums teko debiutuoti. Tai įsivaizduojate, jei nepasitikėjimas yra visomis tradicinėmis partijomis, tai naujai, jaunai partijai debiutuoti yra ypač sunku. Kas dėl to kaltas galima čia ilgai ginčytis. Aišku, pirmiausia kaltos pačios partijos, bet ir daugybė kitų niuansų ir priežasčių yra“, - sakė G. Kirkilas.

Pasak. G Kirkilo, jo vadovaujamai partijai rinkimuose buvo sunku ir dėl konservatorių puolimo. Spaudos konferencijai vykstant Valdovų rūmuose, G. Kirkilas nepraleido progos priminti, kad būtent socialdemokratų nuopelnas yra tai, kad Valdovų rūmai buvo pastatyti. Tam, pasak jo, priešinosi kitos partijos, o ypač konservatoriai.

G. Paluckas turėtų atsistatydinti

„Socialdarbiečių“ lyderis G. Kirkilas sako nesuprantąs kodėl socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas džiaugiasi Savivaldos rinkimų rezultatais. Jo teigimu, kairiųjų užimtos politinės pozicijos po Savivaldos rinkimų yra istoriškai blogos, todėl G. Paluckas turėtų atsistatydinti.

Mes tikrai nesigailime ir, jei reikėtų grįžti į praeitį, aš taip pat elgčiausi - jokiu būdu nepritarčiau dabartinės valdančiosios koalicijos suardymui konservatorių naudai.

G. Kirkilas, komentuodamas „socialdarbiečiams“ nesėkmingus rinkimus, tvirtina nesigailįs to, kad daugiau nei prieš metus atskilo nuo G. Palucko vadovaujamos partijos.

„Mes tikrai nesigailime ir, jei reikėtų grįžti į praeitį, aš taip pat elgčiausi - jokiu būdu nepritarčiau dabartinės valdančiosios koalicijos suardymui konservatorių naudai“, - pirmadienį Valdovų rūmuose vykusioje spaudos konferencijoje sakė G. Kirkilas.

G. Kirkilui šiek tiek anksčiau G. Palucko deklaruoti teiginiai, kad socialdemokratų pasiekimai rinkimuose rodo, jog partijos „skilimo“ klausimas yra išspręstas, o pati partija yra tvirta struktūra, pasirodė nepagrįsti. Pasak G. Kirkilo, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas apskritai neturi kuo džiaugtis.

„Tai yra pirmas kartas Lietuvos savivaldos rinkimų istorijoje, kada kairieji jų nelaimėjo. Dažniausiai juos laimėdavo socialdemokratai. Man keista, kad dabartinis pirmininkas taip optimistiškai šneka, manau, kad jam reikėtų atsistatydinti“, - kalbėjo G. Kirkilas.

Pirmadienio rytą, Vyriausiajai rinkimų komisijai jau turint Savivaldos rinkimų rezultatus iš beveik visų rinkimų apylinkių, aiškėja, kad sėkmingiausi renkant Savivaldybių tarybas jie buvo Visuomeniniams rinkimų komitetams. Jie bendrai surinko 26,73 proc. rinkėjų balsų.

Iš partijų geriausiai sekėsi Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams. Juos palaikė 16,03 proc. rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių. Lietuvos socialdemokratų partijai teko 13,28 proc. rinkėjų balsų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai - 11,15 proc. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui - 5,90 proc.

Sekmadienį rinkimų apylinkėse piliečiai rinko 60 savivaldybių merų bei 1442 tarybos narius. Dėl šių postų iš viso Savivaldybių tarybų rinkimuose varžėsi 13 666 kandidatai.

Lyginant su 2015 metų rinkimais, šiemetiniuose rinkimuose dalyvavo daugiau visuomeninių rinkimų komitetų. 2015-aisiais jų buvo 58, o šiemet 48-iose savivaldybėse užregistruoti 87 rinkimų komitetai. 71 komitetas išsikėlė kandidatus į merus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kur nesidziaugs

Kur nesidziaugs portretas
Nes ju partija antra tat lengva sprest kiek dauh dar kumunistu lietuvelej liko.. Liudna..

zelemunčikas

zelemunčikas portretas
Labai primena dvarponio ir baudžiauninko vaikų tarpusavio pagyras.Turtuolio atžala giriasi,kad turi karietą,10 arklių,daug karvių,plačius runkelių laukus,o baudžiaunykėlis,besiklausydamas atsikerta,kad jo tėvas užtat turi triperį,kurio niekas negali atimti.

ta

ta portretas
proga udumyk kubiska svampla gal prablaivesi genseko palikuoni.....
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių