Pereiti į pagrindinį turinį

G. Landsbergis nemano, kad E. Bajarūnas galėtų grįžti dirbti į Londoną

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad analizuoja Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą dėl Eitvydo Bajarūno, bet nemano, kad jis galėtų grįžti dirbti į ambasadą Londone.

Gabrielius Landsbergis (kairėje) ir Eitvydas Bajarūnas
Gabrielius Landsbergis (kairėje) ir Eitvydas Bajarūnas / P. Peleckio, L. Balandžio / BNS nuotr.

Taip jis kalbėjo VTEK antradienį pripažinus, kad prezidentas Gitanas Nausėda ir Lietuvos ambasadorius Londone E. Bajarūnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, kai pernai pavasarį lankėsi miuzikle už ambasados pinigus.

„Neturime sprendimo dar kol kas, analizuojame medžiagą, konsultuojamės su VTEK. Jei sprendimų reikės, pranešime“, – prieš Vyriausybės posėdį trečiadienį kalbėjo G. Landsbergis.

Ministras vis dėlto pakartojo, kad nemano, jog E. Bajarūnas gali grįžti dirbti į ambasadą Londone dėl ankstesnių darbuotojų skundų bei atlikto tyrimo dėl jo elgesio.

„Mes turėjome daugybę skundų apie netinkamą elgesį su darbuotojais, skundai patvirtina vieni kitus. Istorija plačiai pristatyta, išnagrinėta, manau, kad vien jos būtų užtekę, kad valstybės institucijos sutartų, kad toks asmuo tokiose pareigose savo darbo tęsti neturėtų“, – sakė G. Landsbergis.

Istorija plačiai pristatyta, išnagrinėta, manau, kad vien jos būtų užtekę, kad valstybės institucijos sutartų, kad toks asmuo tokiose pareigose savo darbo tęsti neturėtų.

Pasak jo, sprendimas dėl E. Bajarūno yra prezidento rankose. G. Landsbergis nesiėmė svarstyti, ar po VTEK sprendimo keisis Prezidentūros nuomonė dėl ambasadoriaus grąžinimo į pareigas.

Ministro teigimu, E. Bajarūno atšaukimas iš Londono į Vilnių tęsis tol, „kol nebus rastas kitoks teisinis sprendimas“.

G. Landsbergis taip pat pažymėjo, kad nesieja VTEK tyrimo ir ministerijos tyrimo dėl E. Bajarūno elgesio su ambasados darbuotojais.

„Nesieju tų dviejų atvejų, tai yra nesusijusios istorijos. (...) Bet jas reikia nagrinėti, nes gali turėti potencialias pasekmes. Ar jos bus, nuspręsime vėliau“, – teigė ministras.

URM žada tarnybinį tyrimą

Reaguodama į VTEK sprendimą dėl E. Bajarūno, Užsienio reikalų ministerija (URM) žada atlikti tarnybinį tyrimą.

„Po VTEK paskelbtos išvados esame priversti reaguoti, todėl URM dėl ambasadoriaus E. Bajarūno sudarys komisiją galimam tarnybiniam nusižengimui tirti“, – BNS trečiadienį teigė ministro atstovė Paulina Levickytė.

VTEK antradienį nustatė, kad G. Nausėdos ir E. Bajarūno apsilankymas miuzikle Londone pernai buvo privataus pobūdžio, o už jį sumokėta ambasados lėšomis.

Atlikusi tyrimą, komisija nusprendė, kad G. Nausėda pasinaudojo savo statusu ir padėtimi asmeninei naudai – bilietams į spektaklį – gauti, o bilietus jam ir jo žmonai pripažino neteisėta dovana, kurią priimti draudžia minėtas įstatymas.

Tuo metu E. Bajarūną VTEK pripažino pažeidus įstatymo nuostatas, įpareigojančias nešališkai, sąžiningai ir tinkamai atlikti tarnybines pareigas. Šios nuostatos taip pat draudžia tarnybines pareigas ir tarnybinį statusą naudoti asmeninei naudai gauti bei naudotis ir leisti kitiems naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

Dėl šio pažeidimo ambasadorius vienus metus negali būti skatinamas, priimamas, perkeliamas į lygiavertes ar aukštesnes pareigas.

Pernai pavasarį G. Nausėdai lankantis Londone, ambasadorius Jungtinėje Karalystėje E. Bajarūnas pakvietė jį su sutuoktine į miuziklą „Operos Fantomas“, o bilietus nupirko už ambasados pinigus.

Vėliau ambasadorius teigė, kad tai buvo nesusipratimas, kurį ištaisė ir sumokėjo iš savo lėšų. Bilietai kainavo 1,6 tūkst. eurų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų