„Tikrai nekyla abejonių, kad dronai, kurie yra naudojami prieš Ukrainą, yra Irane gaminti. Dabar pasirodo informacijos, kad dronus gaminant yra naudojamos vakarietiškos technologijos. Tai reiškia, kad galima atsekti gamintojus, galima atsekti tas prekių tiekimo grandines, stabdyti veiklą tokiu būdu – bent jau trumpuoju ar vidutiniu laikotarpiu mažinant galimybes gaminti dronus ir tiekti juos Rusijai“, – trečiadienį žurnalistams sakė G. Landsbergis.
Ukrainiečių karinės žvalgybos atstovai antradienį skelbė aptikę informacijos, kad iranietiški dronai, kuriuos Rusija naudoja atakuoti Ukrainos energetikos infrastruktūrą ir civilinius taikinius, galėjo būti rusams pristatyti po vasario 24-osios, kai Maskva pradėjo invaziją.
Tikrai nekyla abejonių, kad dronai, kurie yra naudojami prieš Ukrainą, yra Irane gaminti. Dabar pasirodo informacijos, kad dronus gaminant yra naudojamos vakarietiškos technologijos.
Remiantis pranešimu, iranietiškas dronas „Mohajer“ surinktas iš įvairiose šalyse pagamintų dalių. Dauguma komponentų yra iš JAV, taip pat dronas turi austriškų, japoniškų, kiniškų dalių.
„Europos Sąjunga nėra prisijungusi prie JAV sankcijų, tačiau sritis, kurioje galėtume lygiuotis arba lygintis su vienodomis sankcijomis, tai būtent yra dvigubos paskirties prekės“, – teigė ministras.
Ukrainos ekspertai tiria, kaip užsienietiški komponentai atsidūrė Irano dronuose. Jų serijiniai numeriai ir duomenys apie komponentų gamintojus perduoti Ukrainos partnerėms.
Ukraina teigė, kad prieš civilius gyventojus jau panaudota apie 400 Irano bepiločių orlaivių, o Maskva jų užsakė apie 2 tūkstančius.
Jungtinės Valstijos, Jungtinė Karalystė ir Europos Sąjunga jau įvedė sankcijas Iranui dėl bepiločių orlaivių naudojimo Ukrainoje.