Pereiti į pagrindinį turinį

G. Landsbergis: siekiama, kad Kinijos ambasadorius grįžtų į Vilnių

Bus siekiama, kad konsultacijoms atšauktas Kinijos ambasadorius grįžtų į Vilnių, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis / D. Labučio/ELTOS nuotr.

„Kas konkrečiai gali būti daroma toliau, kokie yra diplomatiniai žingsniai – pirmiausia yra, aišku, kad ambasadoriai grįžtų dirbti, ir tikrai mes esame pradėję žingsnius ta kryptimi. Aš tikiu, kad šį nesusipratimą galima išspręsti ir jis bus išspręstas“, – trečiadienį per Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos posėdį sakė ministras.

G. Landsbergis pabrėžė, kad ir kitos valstybės turi Taivano atstovybes savo valstybėse, tačiau dėl to konsultacijoms nebuvo atšaukiami ambasadoriai.

„Tiesą sakant, tai, kas atsitiko vakar, yra apmaudu, netgi sakyčiau, nepriimtina, bet tai nėra ambasados uždarymas, tai nėra diplomatinių santykių nutraukimas“, – kalbėjo jis.

Tiesą sakant, tai, kas atsitiko vakar, yra apmaudu, netgi sakyčiau, nepriimtina, bet tai nėra ambasados uždarymas, tai nėra diplomatinių santykių nutraukimas.

G. Landsbergis sakė, kad Lietuva sulaukė paramos iš Jungtinių Valstijų valstybės departamento bei Europos Sąjungos institucijų bei pabrėžė, kad Lietuva savo veiksmais nieko nepažeidė.

Kinija dėl gilėjančių Lietuvos ryšių su Taivanu antradienį konsultacijoms atšaukė savo  ambasadorių Vilniuje ir paragino atšaukti Lietuvos ambasadorių Pekine. Kinijos užsienio reikalų ministerija teigia, kad tokį sprendimą paskatino siekis Lietuvoje atidaryti Taivano atstovybę.

Taivanas prieš kelias savaites informavo apie atskirai nuo Kinijos Lietuvoje steigiamą atstovybę, ji turėtų pradėti veikti dar šią vasarą. Lietuva taip pat turėtų atidaryti prekybos atstovybę Taivane.

Maždaug 23 mln. gyventojų turintį Taivaną, oficialiai vadinamą Kinijos Respublika, kaip šalį pripažįsta tik 15 kitų valstybių. Lietuvos tarp jų nėra.

Kinija siekia izoliuoti Taibėjų pasaulinėje arenoje ir vengia bet kokiu atveju vartoti žodį „Taivanas“, kad tai nesuteiktų salai tarptautinio legitimumo.

Tačiau Taivanas faktiškai palaiko diplomatinius santykius su dešimtimis valstybių per savo Taibėjaus atstovybes. Lietuvoje steigiama atstovybė skiriasi tuo, kad turės Taivano pavadinimą.

Lietuva pastaruoju metu taip pat dovanojo Taivanui vakcinos nuo COVID-19, tai sulaukė teigiamos reakcijos iš vietos gyventojų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų