G. Landsbergis siūlo dėl veiksmų prieš A. Navalną Kremliui taikyti sankcijas

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad dėl veiksmų prieš Rusijos opozicionierių Aleksejų Navalną Kremliui turėtų būti taikomos sankcijos.

„Manau, kad ES turi pasiųsti ryžtingą žinutę, kad tai nėra priimtina. Mes turime, mano nuomone, efektyvų mechanizmą – ES globalų žmogaus teisių sankcijų režimą, ir aš manau, kad tuo reikia ryžtingai pasinaudoti, kad pasiųstume aiškią žinią, jog žmogaus teisių pažeidimai, kad ir kur jie nutiktų – Minske, Maskvoje ar Honkonge – nebus toleruojami“, – žurnalistams Briuselyje prieš Užsienio reikalų tarybos posėdį sakė G. Landsbergis.

Rusijos jėgos struktūros sausio 17-ąją Maskvos oro uoste sulaikė A. Navalną ir kelias dešimtis žurnalistų bei aktyvistų, atvykusių jo pasitikti, o praėjusį šeštadienį panaudojo jėgą prieš tūkstančius Rusijos miestų gatvėse susirinkusių taikių protestuotojų, daugiau kaip 3 tūkst. jų sulaikė.

G. Landsbergis kartu su Estijos ir Latvijos ministrais paragino Europos Sąjungą svarstyti įvesti sankcijas pareigūnams, atsakingiems už smurtą ir areštus.

Manau, kad ES turi pasiųsti ryžtingą žinutę, kad tai nėra priimtina.

Kita svarbi tema, pasak Lietuvos ministro, yra COVID-19 vakcinų suteikimas ES kaimynėms šalims. Pasak G. Landsbergio, naujiena, kai „AstraZeneca“ mažina gamybos pajėgumus, jos sukurtos vakcinos nuo koronaviruso tiekimo Europai apimtys bus mažesnės nei iš pradžių tikėtasi, siunčia blogą žinią ne tik ES, bet ir jos kaimynėms.

„Pirmiausia mums reikia pasiekti, kad kompanijos laikytųsi savo rašytinių įsipareigojimų ir tuomet mes galėsime tęsti savo pagalbą kaimynams“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Dar viena svarbi tema, kurią žada aptarti ES vadovai, yra padėtis Honkonge, kur sulaikomi opozicijos atstovai. Ministras ragina detaliau diskutuoti apie žmogaus teisių padėtį Kinijoje ir santykius su šia valstybe.

Be to, pasak G. Landsbergio, svarbus klausimas yra transatlantiniai santykiai.

„Manau, kad tai geriausia proga atkurti tai, kas susilpnėjo per pastaruosius ketverius metus ir pasinaudoti šia galimybe kalbant apie klausimus, kurie svarbiausi abejose Atlanto pusėse: klimatas, prekyba, žmogaus teisės“, – sakė jis.

ES užsienio reikalų ministrai taip pat neformaliai diskutuos dėl ES ir Jungtinės Karalystės santykių ateities užsienio ir saugumo politikos srityje, nuotoliniu būdu su Japonijos užsienio reikalų ministru Toshimitsu Motegiu (Tošimicu Motegiu) aptars Indijos-Ramiojo vandenyno regioną ir jo saugumo problemas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
TU TURI 2 MILIJONU O NAVALNAS 350 MILIJONU ir del ko tu kovoji anukeli

ALGIS

ALGIS portretas
Lietuvoje paskutiniu metu jokių kitokių žinių , apart sankcijas Rusijai ir Baltarusijai , nėra , žiūrėkit koks bardakas pas mus , medikai , kurie dirba su sergančiais , negauna N U S T A T Y T Ų PRIEMOKŲ , skiepijasi kas tik nori , jokios atsakomybės , IŠ VISOS EUROPOS SANKCIJOS RŪPI TIK LIETUVAI ,tai parodė ES užienio reikalų ministrų pasitarimas tuo klausimu , korupcija visose srityse aukščiausiu laipsniu , DARYKIT TVARKĄ NAMUOSE .

jonas

jonas portretas
tegul rusai tvarkosi patys savo reikalus,ramiau ,tas pats navalnas uz krymo pasisavinima,uz ukrainos privatizavima
VISI KOMENTARAI 57
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių