G. Nausėda aplankė J. Basanavičiaus gimtinę – pasodino ąžuoliuką

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį apsilankė Jono Basanavičiaus gimtinėje ir šalia jos ošiančiame Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne pasodino ąžuoliuką.

„Ilgai prisiminsiu šitą viešnagę, kaip ir prisiminsiu savo darbą sodinant ąžuoliuką. Tikrai bus smagu po kažkiek metų atvykti ir pažiūrėti, kaip jam sekasi, galbūt pagenėti, jeigu reikės ir tikrai jausiuosi palikęs savo dalelę širdies čia“, – susirinkusiesiems J. Basanavičiaus sodyboje sakė šalies vadovas.

Apsilankymas J. Basanavičiaus gimtojoje sodyboje G. Nausėdai – simboliškas, nes pernai vykusią prezidento inauguraciją jis pradėjo būtent prie J. Basanavičiaus paminklo Vilniuje.

„Tą politinę kelionę pradėjau nuo J. Basanavičiaus, nes norėjau parodyti, kad tai man yra svarbu, kad tai yra pagrindas, kuriuo remiuosi ir, manau, kuriuo turėtų remtis net ir šiuolaikinė moderni Lietuva“, – teigė G. Nausėda.

 

Tą politinę kelionę pradėjau nuo J. Basanavičiaus, nes norėjau parodyti, kad tai man yra svarbu, kad tai yra pagrindas, kuriuo remiuosi ir, manau, kuriuo turėtų remtis net ir šiuolaikinė moderni Lietuva.

„Jeigu mes tvirtai žinome, ant kokių pamatų mes statome savo valstybę, manau, mes pastatysime tą pastatą teisingai – ne kreivai, be blogomis plytomis, bet teisingai, tvirtai. Ir J. Basanavičius mums suteikė tokią – jis, pirmiausia, išryškino tai, kas yra svarbiausia, kad tai yra tėvynės meilė, kad tai yra Lietuva, kad Lietuva gyvuos per amžius, nesvarbu, kokios būtų aplinkybės, kad jis apeliavo į geriausias mūsų tautos savybes ir aš manau, kad belieka tik jas išryškinti, nugludinti ir jos tikrai mums nuties kelius į ateitį“, – kalbėjo prezidentas.

Šalia J. Basanavičiaus sodybos plyti įspūdingas Vitaliaus Stepulio inicijuotas Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas, čia G. Nausėda pasodino ąžuoliuką.

„Pakilus jausmas, iš tikrųjų, ir ypatingai matant, kaip mūsų amžininkas Vitalius Stepulis atliko savo amžiaus darbą, galima sakyti. Žmogus tikrai turės, kuo didžiuotis ir pasakoti ir anūkams, ir proanūkiams, nes tai, ką jis padarė, turbūt yra amžina, nekintama ir labai gražu“, – teigė G. Nausėda.

„Esu pasodinęs ne vieną ąžuoliuką. Neskaičiuosiu dabar, kiek tiksliai, bet kai kuriais galiu pasidžiaugti, tikrai jie jau išaugę į didelius ąžuolus (...) Šiais laikais, kuomet mes daugiau pjauname negu sodiname, tikrai yra labai smagu pasodinti. Aš niekada turbūt negalėčiau nupjauti medžio, bet pasodinti visada kvieskit – pasodinsiu, jeigu reikia pagalbos“, – pasakojo šalies vadovas.

Jis trečiadienį kartu su patarėjais dirbo Marijampolės regione – Kazlų Rūdoje susitiko su regiono merais, aptarė aktualias problemas, taip pat G. Nausėda susitiko ir su vietos bendruomenių lyderiais.NAUJAUSI KOMENTARAI

VILDA

VILDA portretas
Taip dėl miškų kirtimo Lietuvoje situacija apgailėtina. Ir aplinkosauga, girininkai jei nekirsime patirsime milijoninių nuostolių. O jei iškirsime - tai nuostolių nebus. Miškai mūsų planetos plaučiai, milijonių aplinkosauga tegul reikalauja iš įmonių , kurios teršia mūsų gamtą. O teršėjų yra dar labai daug, bet čia aplinkosaugininkai nieko nemato. Deja mūsų aplinkosaugos sistema labai sukirmijus.

v

v portretas
Tuoj ikea praleks neliks nei pusu nei to azuoliuko

Gal

Gal portretas
Geriau pradėtų kukurūzus sodint
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių