G. Nausėda: derybas su Albanija ir Šiaurės Makedonija dėl narystės ES turime pradėti nedelsiant

 • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda pradėjo darbo vizitą Briuselyje, kur birželio 23-24 dienomis vyksta Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimas. Ketvirtadienio rytą Lietuvos vadovas dalyvavo Vakarų Balkanų ir Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime.

Kreipdamasis į ES ir Vakarų Balkanų vadovus, G. Nausėda pažymėjo, kad Lietuva palaiko ES plėtros procesą Balkanuose ir pasisako už kuo greitesnį derybų dėl narystės ES startą su Albanija ir Šiaurės Makedonija.

„Strateginis Vakarų Balkanų šalių įsipareigojimas europinėms vertybėmis ir demokratinėms reformoms yra esminės eurointegracijos sąlygos“, – kalbėjo Lietuvos vadovas.

Prezidentas akcentavo, kad valstybės, siekiančios narystės ES, turėtų demonstruoti aiškų įsipareigojimą bendrai ES užsienio ir saugumo politikai, taip pat – solidarizuotis su ES sankcijomis Rusijai.

Ketvirtadienio popietę ES vadovai aptars ES kandidatės statuso suteikimo Ukrainai, Moldovai ir Sakartvelui klausimus.

Prieš EVT posėdį į G. Nausėdą kreipėsi laišku: ragina nepamiršti europinių perspektyvų demokratiškai Baltarusijai

Prieš Europos Vadovų tarybos posėdį Seimo ir Europos Parlamento mandatus turintys politikai kreipėsi į prezidentą G. Nausėdą. Politikai atkreipia dėmesį, kad svarbu, jog šalia ES kandidatės statuso suteikimo Ukrainai ir Moldovai bei europinės perspektyvos garantavimo Sakartvelui, į Europos Vadovų Tarybos išvadas būtų įtrauktas europinės perspektyvos demokratiškai Baltarusijai paminėjimas.

„Šiuo kreipimusi norime atkreipti jūsų dėmesį į svarbą šalia ES kandidatės statuso suteikimo Ukrainai ir Moldovai bei europinės perspektyvos garantavimo Sakartvelui į Europos Vadovų Tarybos išvadas įtraukti europinės perspektyvos demokratiškai Baltarusijai paminėjimą“, – rašoma prezidentui adresuotame laiške.

„Demokratinė Baltarusijos opozicija su Sviatlana Cichanouskaja priešakyje siekia išvaduoti Baltarusiją iš diktatoriaus gniaužtų ir sugrąžinti ją atgal į Europą, kur puoselėjamos prigimtinės žmogaus teisės ir laisvės. Šių metų gegužės mėnesį Vilniuje įkurta „Europietiškos Baltarusijos“ iniciatyva tik vienas iš būdų, kuriais baltarusiai siekia paskleisti žinią apie norą tapti Europos Sąjungos šeimos dalimi. Raginame Jus įsiklausyti į laisvės siekiančių baltarusių žodžius, paskleisti jų žinią ir užtikrinti, kad jų ambicija susidarius tinkamoms aplinkybėms pasekti Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo europiniu keliu būtų atspindėta Europos Vadovų Tarybos išvadose“, – pažymima laiške, kurį pasirašo europarlamentarai Petras Auštrevičius, Rasa Juknevičienė ir Seimo narys Žygimantas Pavilionis. 

Ketvirtadienį ES šalių lyderiai renkasi į Europos Vadovų Tarybą, kurioje bus sprendžiama, ar suteikti kandidačių į Bendriją statusą Ukrainai ir Moldovai. Abi šalis paskelbti kandidatėmis į ES rekomenduoja Europos Komisija, tam pritarti ES šalių vadovus skatins prezidentas Gitanas Nausėda.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių