- Dainora Karklytė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
G. Nausėda: investicijos į gynybą Lietuvai ne užgaida, o būtinybė
-
G. Nausėda: investicijos į gynybą Lietuvai ne užgaida, o būtinybė
-
G. Nausėda: investicijos į gynybą Lietuvai ne užgaida, o būtinybė
-
G. Nausėda: investicijos į gynybą Lietuvai ne užgaida, o būtinybė
-
G. Nausėda: investicijos į gynybą Lietuvai ne užgaida, o būtinybė
-
G. Nausėda: investicijos į gynybą Lietuvai ne užgaida, o būtinybė
-
G. Nausėda: investicijos į gynybą Lietuvai ne užgaida, o būtinybė
Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį kalbėdamas užsienio politikos konferencijoje, tvirtina, kad, vykstant tarptautinėms transformacijoms, mažos valstybės privalo prižiūrėti savo saugumą ir negali likti tarptautinės politikos nuošalyje.
Kartu prezidentas pabrėžė, kad Rusijos veiksmai išlieka ne tik Lietuvos, bet ir visos Euroatlantinės erdvės saugumo iššūkiu. Lietuvos pozicijos, dar kartą patikino šalies vadovas, šiuo klausimu nesikeičia.
„Mažoms valstybėms tokių tarptautinių turbulencijų akivaizdoje visada išauga grėsmė dėl išlikimo, įsiklausimo į jų balsą, kartais – net šauksmą. Mūsų istorija mus moko, kad tokiomis akimirkomis, kai pasaulinė tvarka ir tarptautinė sistema kinta ir net griūva, mažoms valstybėms būtina ne tik pasyviai stebėti pokyčius, bet ir prie jų prisitaikyti, taip pat ir mėginti kartu su bendražygiais į juos atsakyti“, – trečiadienį Valdovų rūmuose vykusioje penktojoje metinėje Lietuvos užsienio politikos konferencijoje sakė G. Nausėda.
„Neturime savęs apgaudinėti paviršutiniškomis kalbomis apie savo kaimynę. Deja, tokių kalbų aš matau labai daug“, – kalbėjo G. Nausėda.
Šalies vadovas taip pat patikino, kad valdžios institucijų svarbiausi tikslai yra užtikrinti šalies nepriklausomybę ir saugumą, valstybės ir žmonių gerovę, tačiau atkreipė dėmesį, jog tarptautine teise grįsta pasaulinė tvarka yra „laužoma mūsų akivaizdoje“ ne tik tolimuose pasaulio regionuose.
Investicijos į gynybą Lietuvai ne užgaida, o egzistencinė būtinybė. Ji kyla tokioje saugumo aplinkoje, kur Rusija ne tik modernizuoja savo karines pajėgas.
„Rytų kaimynystėje tęsiasi ir kariniai, ir hibridiniai konfliktai, kurie tiesiogiai kelia grėsmę mūsų saugumui“, – sakė prezidentas.
G. Nausėda: atsukusi nugarą demokratijai, Rusija išlieka ilgalaikiu iššūkiu
Kalbėdamas apie Lietuvos santykius su Rusija, G. Nausėda paragino nekalbėti šia tema paviršutiniškai bei atkreipė dėmesį į gynybos sektoriaus tinkamo finansavimo būtinybę.
„Investicijos į gynybą Lietuvai ne užgaida, o egzistencinė būtinybė. Ji kyla tokioje saugumo aplinkoje, kur Rusija ne tik modernizuoja savo karines pajėgas, didina jų parengtį ir mobilumą, bet ir neatsisako agresyvios retorikos bei priešiškų veiksmų“, – pabrėžė G. Nausėdas, pareiškęs viltį, kad Lietuva pasieks ir 2,5 proc. nuo BVP finansavimą krašto gynybai.
„Neturėtume savęs apgaudinėti paviršutiniškomis kalbomis apie mūsų didžiausią kaimynę. Deja, tokių kalbų aš matau labai daug. Vakarų pasaulis pagaliau turėtų išmokti tiek Sakartvelo, tiek Ukrainos pamokas“, – teigė G. Nausėda.
Kartu šalies vadovas tvirtino, kad neįmanoma Rusijos priversti grįžti prie taisyklėmis grįstos pasaulinės tvarkos, jeigu ji pati to nenori, tačiau, jo teigimu, negalima legitimizuoti neteisėtų Rusijos veiksmų.
„Santykių stabilizavimas ir normalizavimas negali vykti bendrų vertybių sąskaita. Sankcijos turi išlikti, kol Rusija iš esmės nepakeis savo elgesio“, – pabrėžė prezidentas.
Savo kalboje G. Nausėda kalbėjo ir apie santykius su JAV, euroatlantinį saugumą, bendradarbiavimą su kitomis valstybėmis, taip pat prioritetus klimato kaitos programos įgyvendinime, energetikos, verslo aplinkoje.
Valdovų rūmuose trečiadienį vyksta penktoji „Diplomatijos šefo“ Stasio Lozoraičio vardo Lietuvos užsienio politikos konferencija.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Paaiškės kandidatai į TS-LKD pirmininkus: dauguma skyrių palaiko G. Landsbergį4
Penktadienį paaiškės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatai partijos pirmininko rinkimuose. Kol kas apsisprendimo dalyvauti partijos pirmininko rinkimuose nėra oficialiai patvirtinęs nei vienas pretendentas....
-
G. Nausėda EVT posėdyje ragins ES vieningai pasmerkti A. Navalno įkalinimą11
Trečiadienį vyksiančiame Europos Vadovų Tarybos posėdyje Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ketina kelti klausimus, susijusius su bendra Europos Sąjungos (ES) pozicija dėl Kremliaus opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno įkalinimo pasmerkimo. ...
-
R. Karbauskis tikina, kad dėl EVT klausimo „valstiečiai“ yra prezidento pusėje1
Šešėlinis „valstiečių“ premjeras Ramūnas Karbauskis sako, kad jo vedama partija nė sekundės nedvejos ir, jei reikės, parems Prezidentūros poziciją, kad Lietuvos atstovavimą Europos Vadovų Taryboje (EVT) ir toliau turėtų t...
-
Kazlų Rūdos konservatoriai traukiasi iš valdančiosios koalicijos1
Kazlų Rūdos savivaldybės konservatoriai traukiasi iš valdančiosios daugumos. ...
-
E. Masiulis: mano ir R. Kurlianskio parodymai dėl pinigų neprieštarauja vieni kitiems5
Prekyba poveikiu ir kyšininkavimu politinės korupcijos byloje kaltinamas buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis teigia, kad jo ir buvusio koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimundo Kurlianskio parodymai neprieštarauja vieni kit...
-
Seimo pirmininkė pirmojo vizito vyks į Latviją5
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pirmojo užsienio vizito vyks į Latviją. ...
-
L. Kasčiūnas: Seimo tyrimo išvados lieka aktualios ir po LAT sprendimo
Praėjusią kadenciją Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atlikto parlamentinio tyrimo apie neteisėtą poveikį valstybės pareigūnams išvados lieka aktualios, nepaisant teismo sprendimo, sako dabartinis šio komiteto pirminin...
-
Apeliacinis teismas išteisino dėl piktnaudžiavimo nuteistą Utenos merą2
Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį išteisino už piktnaudžiavimą nuteistą Utenos merą Alvydą Katiną. ...
-
Merai ragina šalies vadovus užtikrinti galimybes investuoti į regionų plėtrą2
Lietuvos merai kreipiasi į aukščiausius šalies vadovus ragindami imtis politinės lyderystės ir leisti savivaldybėms pasinaudoti unikaliomis Europos Sąjungos (ES) suteiktomis galimybėmis investuoti į ekonomikos gaivinimą, regioninės atsk...
-
L. Kasčiūnas apie pasiūlymą dėl liustracijos: masinio viešinimo nereikia9
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas konservatorius Laurynas Kasčiūnas kritiškai vertina siūlymą išslaptinti prisipažinusiųjų ir neprisipažinusiųjų duomenis apie buvusį bendradarbiavimą su KGB, vertindamas...