G. Nausėda nemano, kad dialogas su Minsku padėtų spręsti migrantų krizę

Prezidentas Gitanas Nausėda tvirtina manąs, kad ne ES dialogas su nelegitimiu Aliaksandro Lukašenkos režimu, o sprendimai, kurie didins pasienio su Baltarusija kontrolės kokybę, padės įveikti nelegalių migrantų krizę.

„Labai sunku bendrauti su režimu, kurio legitimumo mes nepripažįstame ir kuris ne atsitiktinai ar per klaidą leidžia migrantus per sieną. Tai yra sąmoningas politikos įrankis, politinės manipuliacijos įrankis“, – su EVT pirmininku Charles'iu Micheliu surengtoje bendroje spaudos konferencijoje pirmadienį sakė prezidentas.

„Nesunku suprasti, kad yra sąsaja tarp sankcijų, kurias ES pritaikė Baltarusijai, ir tų veiksmų, kurių Lukašenka imasi prie sienos dabar. Tokie mėginimai nesiliaus, todėl viltis reikia dėti ne tiek į santykių su nelegitimiu režimu atstatymą ar diskusiją, kiek į mūsų namų darbus, kuriuos mes visi turime kartu padaryti“, – teigė G. Nausėda.

Prezidento nuomone, Lietuva per pastarąjį dešimtmetį tikrai padarė ne viską, kad siena su Baltarusija būtų saugi. G. Nausėda akcentavo, kad didesnės dalies pasienio apsaugos kokybė tiesiog neatitinka elementarių kokybinių reikalavimų.

„Reikia pripažinti, kad mes patys kai ko nepadarėme per pastaruosius dešimt metų tam, kad sienos būtų saugesnės. Šiandien turime apie 60 proc. sienos su Baltarusija, kuri tiesiog neatitinka minimalių kokybinių reikalavimų, ir dėl to ši problema tik dar labiau gilėja“, – sakė G. Nausėda.

„Taigi vienas iš aspektų yra būtinybė kaip galima greičiau finansuoti sienos kokybės užtikrinimą ir kontrolės užtikrinimą, tikintis ir ES finansinės paramos. Taip pat kitas svarbus kanalas, kuriuo mes turėtume dirbti, – tai yra Lietuvos infrastruktūros pagerinimas tam, kad tuos žmonės, kurie čia vienokiu ar kitokiu būdu pateko, mes galėtume laikyti civilizuotomis sąlygomis. Tačiau svarbiausia pasiekti, kad nebūtų paskatų ir motyvų plėtoti šį akivaizdžiai nelegalų verslą“, – pridūrė Lietuvos vadovas.

Pirmadienį į Lietuvą atvykęs EVT pirmininkas Ch. Michelis antradienį dalyvaus Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dienai skirtuose renginiuose, lankysis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, nuo sekmadienio ryto iki pirmadienio ryto pasieniečiai sulaikė 134 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusius migrantus. Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikyti 1232 neteisėti migrantai, o praėjusi savaitė pagal jų skaičių buvo rekordinė.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Feliksas

Feliksas portretas
Prezidentinė institucija lietuvai nereikalinga,netgi žalinga.

kur dingo JANKIAI, į k i n k ę nemąstančius DEŠINIUOSIUS ?

 kur dingo JANKIAI, į k i n k ę nemąstančius DEŠINIUOSIUS ? portretas
nepamatuotai k o v a i su BATKA-- Kaip visada, dabar JANKIAI t u p i krūmuose ir žiūri , kaip BATKA s k a n d i n a Lietuvą migrantais, juk ž i n o m e , jog JANKIAI visada vykdo nusikaltimus KITŲ rankomis

KONSERVATORIAI n e s u p r a n t a jog ĮKLIMPO

KONSERVATORIAI n e s u p r a n t a jog ĮKLIMPO portretas
ABSURDIŠKAI politikuodami su KAIMYNU.--Juk senai žinoma , kad n e g a l i m a TERORIZUOTI ir nurodinėti k a i m y n u i, kaip ir su kuo gyventi. -- Lietuvos DEŠINIEJI nusikalstamai ORGANIZAVO ir toliau vykdo Baltarusijoje gyventojų s u p r i e š i n i m ą -perversmą jų gyvenime-- tuo pačiu ,d a r y d a m i didelę ŽALĄ Lietuvai--Nebūkime n a i v ū s, tai kas vyksta su MIGRANTAIS į Lietuvą , tai Baltarusijos kovos metodai prieš KONSERVATORIŲ k i š i m ą s i į jų gyvenimą, šiuo atveju ne paskutiniu "smuiku" g r o j a ir PREZIDENTŪRA, toleruodami tokiai dešiniųjų vykdomai politikai---BLOGIAUSIA,jog nei prezidentūra , nei dešinieji NEŽINO--kuo visa tai BAIGSIS
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių