G. Nausėda: pirmalaikiai Seimo rinkimai yra viena iš nedaugelio likusių išeičių

Pirmalaikiai Seimo rinkimai yra viena iš nedaugelio išeičių iš esamos situacijos, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

Dabartinėmis aplinkybėmis, kuomet nueita taip toli ir vietoje to, kad Vyriausybės problemos būtų sprendžiamos tiesiog atskirų ministrų pasitraukimais, šiame etape, na, atrodo, kad tai belieka viena iš nedaugelio išeičių“, – Paryžiuje žurnalistams trečiadienį sakė prezidentas.

Valdantieji konservatoriai siūlo rengti pirmalaikius Seimo rinkimus, argumentuodami siekiu perkrauti politinę sistemą po žiniasklaidos tyrimų, sukėlusių abejonių dėl to, ar esami ir buvę Lietuvos savivaldybių tarybų nariai skaidriai naudoja kanceliarines išmokas.

Prezidentas anksčiau yra sakęs, kad kilus klausimų dėl išlaidų dirbant Kauno taryboje pasitraukti būtų geriausias sprendimas pareigas jau palikusiai švietimo, mokslo ir sporto ministrei Jurgitai Šiugždinienei, finansų ministrei Gintarei Skaistei bei kultūros ministrui Simonui Kairiui.

„Tenka apgailestauti, kad emocinis fonas yra stipriai pakilęs ir šiandien valstybėje turbūt mažiausiai reikia kažkokio tai emocinio taškymosi ar mėginimo dramatizuoti situaciją, tačiau jeigu kažkas pavargo ar nebemato galimybių tęsti savo darbą ir priiminėti sprendimus, taip, išankstinių Seimo rinkimų opcija yra, ja galima pasinaudoti“, – trečiadienį kalbėjo G. Nausėda.

Tačiau tokiu atveju, pasak jo, klausimas turėtų būti sprendžiamas greitai.

„Man, matant, kad netrukus prasidės intensyvios diskusijos dėl 2024 metų biudžeto, mažiausiai kaip prezidentui norėtųsi, kad mes šitą biudžeto svarstymą pasitiktume apskritai be Vyriausybių ar kažkokiomis tai laikinosiomis vyriausybėmis“, – pabrėžė G. Nausėda.

„Seimas turi apsispręsti, jeigu Seimas apsispręs teigiamai, manau, kad rinkimai galėtų įvykti pakankamai greitai“, – sakė jis.

G. Nausėda sakė prisiimantis jam pagal Konstituciją tenkančią atsakomybę dėl naujos Vyriausybės formavimo, tačiau pabrėžė, jog ne jis atsakingas už kilusią krizę.

„Aš prisiimu atsakomybę už būsimų vyriausybių formavimą, bet tai, kaip buvo prieita prie dabartinės situacijos, yra visiškai valdančiosios koalicijos atsakomybė“, – teigė jis.

„Prezidento atsakomybė visada yra, tik dabar klausimas, ar šitokiu būdu kažkas galvoja, kad išsiplaus savo atsakomybę“, – kalbėjo G. Nausėda.

Jis pabrėžė, kad prie krizės buvo prieita „nes buvo nesusitvarkyta su reputaciniais dalykais“. Jis priminė savo patarėjo Povilo Mačiulio, taip pat buvusio Kauno taryboje, pavyzdį pasitraukti iš pareigų.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis savo ruožtu yra pareiškęs, jog keliamas klausimas dėl tarybos narių lėšų yra ne trijų ministrų, o daugiau kaip 50-ies Seimo narių, taip pat dirbusių savivaldybių tarybose, o aukštus skaidrumo standartus sau turėtų taikyti visi politikos dalyviai, įskaitant patį prezidentą.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
kAS KAS PROTINGAS SAKAI VYRIAUSYBĖ KAŽIN KIEK TAU VARGŠELI METUKU

Narcizo svajonė

Narcizo svajonė portretas
nes negali susitaikyti,kad Vyriausybė protingesnė už jį

Antanas.

Antanas. portretas
Net Prunskienei pakako ryžto ir sąžinės atsistatydinti. Gi šioji šutvė - na niekaip. Visi jie būdami į savo pareigas PASKIRTI - reikalauja,kad atsakomybę imtūsi Tautos išrinkti. Tokio politinio įžūlumo matyti dar neteko. Galiausiai - laikas trenkti kumščiu į stalą ir Prezidentui. JUk tai jis Ją paskyrė !
VISI KOMENTARAI 16

Galerijos

Daugiau straipsnių