G. Nausėda: Rusijos agresija prieš Ukrainą suvienijo Vakarus, nustūmė Maskvą į izoliaciją

Rusijos agresija prieš Ukrainą suvienijo Vakarus ir nustūmė Maskvą į saviizoliaciją, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

„Šie tragiški įvykiai Ukrainoje turi vieną labai svarbią pasekmę mums visiems: aš matau vienybę, kuri gimsta, kuri ne visada buvo mūsų gretose, būkime atviri. Tačiau Ukrainos, Rusijos pasmerkimo klausimu šiandien esame visi vieningi. Neišskiriant nė vienos valstybės“, – komentare po Bukarešto devyneto ir NATO vadovų susitikimų Varšuvoje sakė G. Nausėda.

„Aš matau, kad Rusijai gresia tokia izoliacija, kokios ji nesitikėjo. Mes matome kiekvieną minutę ateinančias žinias apie nutraukiamas sutartis, pavyzdžiui, dėl sporto klubų rėmimo, sporto, kultūros renginių, dėl oficialių tarptautinių organizacijų, dalyvavimo jose. Tai yra ta žinia, kuri mane džiugina, manau, tai yra tinkamas atsakas agresoriui“, –  tvirtino jis.

Kalbėdamas po susitikimo su Bukarešto devyneto lyderiais, jis pabrėžė, kad penktadienį Europos Sąjungos galutinai patvirtintas antrasis sankcijų paketas yra „pakankamai griežtas“

Aš matau, kad Rusijai gresia tokia izoliacija, kokios ji nesitikėjo.

„Taip, aš norėčiau griežtesnių sankcijų. Bet, matyt, tai yra tik laiko klausimas (...) ir šios sankcijos parodys Vladimirui Putinui ir jo administracijai, kad mes šįkart elgiamės rimtai ir Rusija bus izoliuota ir ši izoliacija nesumažės“, – kalbėjo jis.

Prezidentas taip pat tikino, kad Rusija su Vakarų valstybėmis elgiasi kaip su priešu matydama, kaip šis pasaulis yra sėkmingesnis, o Kremlius nenori matyti „klestinčios, turtingos ir greitai besivystančios Ukrainos“.

G. Nausėda dar kart priminė, kad Lietuva šiuo sunkiu metu teikia ir teiks „visą reikiamą paramą šiai broliškai tautai“ ir prašys to daryti savo parnerių.

„Matau, kad ta parama konsoliduojasi ir tarp kitų NATO valstybių. Be jokios abejonės, tą daryti reikia labai greitai, nes laikas tiksi ne mūsų naudai“, – tvirtino jis.

Susitikimuose buvo aptartos atsakomosios priemonės į Rusijos karinę agresiją Ukrainoje, regiono saugumo stiprinimo ir paramos Ukrainai klausimai.

G. Nausėda dar kartą pabrėžė būtinybę didinti sąjungininkų karines pajėgas Lietuvos teritorijoje ir kaimyninėse valstybėse, sakydamas, kad „neturi likti nei vienos spragos mūsų regiono saugume“.

Ukraina penktadienį jau antra diena stengiasi atsilaikyti prieš Rusijos pradėtą plačią karinę invaziją, susirėmimai penktadienį persikėlė ir į sostinę Kijevą.


Šiame straipsnyje: Gitanas NausėdaRusijaUkrainakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių