G. Nausėda: valdančiajai daugumai pasirodė tinkama švietimo laivą palikti be vairininko

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog švietimo būklė šalyje kelia vis daugiau susirūpinimo. Šalies vadovo teigimu, pastaraisiais metais įdiegtos naujovės švietimo srityje atnešė daug sumaišties. Tačiau, anot jo, blogiausia, jog kilus šiam chaosui valdantieji paliko Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) be nuolatinio vadovo.

Skaitydamas penktąjį metinį pranešimą Seime, G. Nausėda pažymėjo, jog pastaruoju metu priimta sprendimų, kuriais siekiama mažinti vaikų atskirtį švietime.

„Pirmosios kadencijos metu pavyko pasiekti, kad būtų įtvirtintas lygus startas švietime. Socialinės dimensijos principas pradedamas įgyvendinti ir aukštajame moksle. Jau šį rudenį įsibėgės įtraukusis ugdymas – tiems, kas ruošiasi lėčiau, laiko lieka vis mažiau. Artimiausiu metu bus reikalinga ir neformaliojo švietimo pertvarka“, – antradienį besikreipdamas į Seimo narius kalbėjo G. Nausėda.

Pirmosios kadencijos metu pavyko pasiekti, kad būtų įtvirtintas lygus startas švietime.

Visgi, anot G. Nausėdos, per metus buvo progų „įsitikinti, kad švietimo permainos turi būti itin kruopščiai planuojamos“.

„Tiek bendrojo ugdymo programų atnaujinimai, tiek ir nauji valstybinio brandos egzamino tarpiniai atsiskaitymai atnešė nepaprastai daug chaoso ir sumaišties. Daugelis moksleivių, kaip ir jų tėvų, pasijuto tapę situacijos įkaitais“, – pabrėžė šalies vadovas.

Tačiau, tęsė jis, „užvis blogiausia, kad valdančiajai daugumai pasirodė tinkama švietimo laivą vidury audros palikti be vairininko“.

„Dabartinė švietimo būklė netenkina daugeliu aspektų. Trūksta atsakingų – ne tik formaliai, bet ir faktiškai – asmenų“, – akcentavo S. Daukanto aikštės rūmų vadovas.

Prezidento netenkina situacija ir mokytojų bendruomenės gretose – šalies vadovas primena praėjusių metų rudenį vykusių streikų metu besitęsusias diskusijas dėl pedagogų atlyginimo.

„Mokytojų nusivylimo, kuris jau ilgą laiką rusena vis išsiverždamas į paviršių, seniai nebeveikia burtažodžiai apie profesijos prestižą. Vyriausybės manipuliacijos etatais ir statistiniais vidurkiais, bandant užmaskuoti pernelyg lėtą pedagogų atlyginimų kilimą, tik dar labiau didina įtampą“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Nuo to kenčia ne tik mūsų vaikų ateitis. Kenčia ne tik šeimos. Kenčia visa Lietuva“, – padėtį švietime apibendrino jis.

Ragino rūpintis vaikų emocine sveikata: turime apsaugoti juos nuo grėsmingo narkomanijos maro

Prezidentas G. Nausėda metiniame pranešime taip pat ragino visuomenę daugiau dėmesio skirti vaikų ateičiai – rūpintis ne tik jų išsilavinimu, bet ir emocine sveikata.

„Turime apginti savo vaikus ir pasirūpinti ne tik jų išsilavinimu, bet ir sveiku gyvenimu. Apsaugoti juos nuo grėsmingo narkomanijos maro. Sustiprinti vaikų emocinę sveikatą. Padvigubinti, o jei reikia – ir patrigubinti pastangas stabdyti savižudybių šmėklą“, – kalbėjo šalies vadovas.

ELTA primena, kad antradienį prezidentas Gitanas Nausėda Seime skaito metinį pranešimą.

Tai penktasis parlamentui ir visuomenei skirtas valstybės vadovo pranešimas. Šįsyk G. Nausėda kreipiasi į politikus jau užsitikrinęs antrąją kadenciją šalies vadovo poste.

Vadovaujantis Konstitucija, prezidentas Seime skaito metinius pranešimus, kuriuose aptaria šalies padėtį, svarbiausius Lietuvos vidaus ir užsienio politikos įvykius. Tokius pranešimus šalies vadovai tradiciškai skaito parlamento pavasario sesijos metu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

konservat KGB-tai yra sovietiniai nusikaltėliai,

konservat KGB-tai yra sovietiniai nusikaltėliai, portretas
kurie sėdi Lietuvos VALDŽIOJE , tai kgbe OŽIO paslėpti AGENTAI , kurių veikla yra tikslinė;- kuo labiau pakenkti Lietuvos nepriklausomybei -- tą jie ir daro
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių