Pereiti į pagrindinį turinį

Į Seimą grįžta po pertraukos: kai kure šių pareigų vėl imsis po 12 metų

2024-10-28 09:09

Po pertraukos į naują Seimą grįžta 17 buvusių kadencijų parlamentarų. Kai kurie iš jų praleido vieną kadenciją, kiti Seimo nario pareigų vėl imsis po 12 metų pertraukos. Daugiausia su politiko karjerą atsisveikinusių ir vėl čia sugrįžusių politikų yra socialdemokratų partijoje.

J. Kalinsko, L. Balandžio/BNS nuotr.

16 metų Seimo nare buvusi  Birutė Vėsaite į naują parlamentą išrinkta pagal Socialdemokratų partijos sąrašą. Rinkėjai buvo palankūs ir buvusiam Seimo nariui socialdemokratui  Rimantui Sinkevičiui.

2008-2012 m. kadencijos Seime dirbęs Antanas Nedzinskas irgi sugrįžta. Jis išrinktas pagal Socialdemokratų partijos sąrašą.

Po 8 metų darbo su parlamento rūmais 2020 m. atsisveikinęs Linas Balsys vėl imsis politiko pareigų. Į parlamentą jis išrinktas pagal Socialdemokratų partijos sąrašą.

Iki išrinkimo į Europos Parlamentą Seimo nare (2008-2009) buvo ir socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė.

Pagal socialdemokratų sąrašą į naują Seimą išrinktas Juozas Olekas čia dirbo 1996-2019 metais.

Baltijos rinkimų apygardoje laimėjęs rinkimus į Seimą sugrįžta ir buvęs parlamentaras Vytautas Grubliauskas.

2012-2020 m. Seimo nare buvusi socialdemokratė Raminta Popovienė  laimėjo mandatą į naują parlamentą vienmandatėje Raudondvario  rinkimų apygardoje.

Socialdemokratų iškeltas buvęs Seimo narys Šarūnas Birutis laimėjo rinkimus vienmandatėje Nalšios rinkimų apygardoje.

Taip pat socialdemokratų iškeltas Seimo nariu 2012-2016 m. buvęs Arūnas Dudėnas rinkimus laimėjo Deltuvos šiaurinėje vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Pagal Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ sąrašą  išrinktas Virginijus Sinkevičius Seimo nariu buvo 2016-2019 metais.

Nuo 2012 iki 2019 metų Seimo nariu buvęs Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius į naują parlamentą išrinktas pagal Liberalų sąrašą.

Seimo nario karjerą 2020 metais baigęs Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) atstovaujantis Jaroslav Narkevič į naujos sudėties Seimą išrinktas Vilniaus-Šalčininkų vienmandatėje rinkimų apygardoje.

2008-2009 m. Seimo nariu buvęs Artūras Zuokas į naują parlamentą pateko laimėjęs rinkimus vienmandatėje Naujininkų-Rasų apygardoje.

Po 12 metų Seimo nariais buvę Raimondas Šukys ir Saulius Bucevičius iškovojo mandatus su partija „Nemuno aušra“.

2012-2016 kadencijos Seimo narys Liutauras Kazlavickas vėl atsiras  Seime. Konservatorių iškeltas jis laimėjo vienmandatėje Naujosios Vilnios rinkimų apygardoje.

ELTA primena, kad pirmininiais Seimo rinkimų rezultatų duomenimis, socialdemokratai kitoje kadencijoje parlamente turės 52 mandatus, dabartinė valdančioji Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija iškovojo 28 mandatus, o Remigijaus Žemaitaičio partija „Nemuno aušra“ parlamente turės 20 vietų.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškovojo 14 vietų, Liberalų Sąjūdis turės 12 mandatų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) gavo 8 mandatus, o LLRA-KŠS – 3 mandatus. Dar dvi vietas iškovojo save išsikėlę kandidatai. Partija „Laisvė ir Teisingumas“ iškovojo vieną mandatą – į Seimą eis partijos lyderis Artūras Zuokas. Vieną mandatą taip pat iškovojo ir Nacionalinio susivienijimo lyderis Vytautas Sinica.

Spalio 27 d. vyko antrasis Seimo rinkimų turas. Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. rinkėjų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Kas per velnias

Kas balsavo už ta sena dūdų maišą? Jis kaip kokia plaštake po partijas. Visa gyvenima biezdarius....
0
0
Rūtenis

Be galo džiaugiuosi, jog į įstatymų leidėjų gūžtą grįžo antanas nedzinskas, nes tai žmogus apdovanotas išskirtiniu protu, tai žmogus žinantis visus įstatymus ir jų tobulinimo mechanizmus, praeityje seime yra pateikęs begalę naujų įstatymų pataisų ir visai naujų projektus, daugelio darbinių grupių nepakeičiamas vadovas, nėra pasinaudojęs falšyvais čekiukais, vienu žodžiu tai žmogus perlas, kurio vieta- tik seime, o gal netgi vyriausybėje, nes puikiai gaudosi ekonomikoje, finansuose ir statybose, nes savo sklype ir savo suskeldėjusiomis rankomis yra pasistatęs ne vieną šalašą.
0
0
Visi komentarai (2)

Daugiau naujienų