I. Šimonytė pasisakė dėl karantino: beda pirštu į tai, ko nepadarė laikinoji Vyriausybė

Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad taškinės priemonės, kovojant su koronavirusu, būtų bevaisės. Anot jos, reikia tokių ribojimų, kurie apimtų kuo platesnę visuomenės dalį.

„Geriausia, kad galėtume priimti sprendimus, kurie yra taiklūs ir riboja tai, kas turi būti ribojama. Kada turime tokią situaciją, kai dauguma naujų užsikrėtimo atvejų pažymimi varnele, nežinia iš kur atėjo, tai labai sunku tas taiklias priemones nustatyti, nes nežinome tų židinių, per kuriuos užkratas ateina.

Vieninteliai sprendimai, kurie gali suveikti, yra tiesiog tokie platūs apribojimai, kokie tik gali būti taikomi.

Kadangi skaičiai dideli ir labai gąsdinantys, tai gal būti, kad vieninteliai sprendimai, kurie gali suveikti, yra tiesiog tokie platūs apribojimai, kokie tik gali būti taikomi, nes taškiniai apribojimai jau tiesiog negali būti normaliai sukonstruoti, mes nežinome, kur tie taškai, kuriuose tuos apribojimus reikia nustatyti“, – Seime žurnalistams kalbėjo I. Šimonytė.

Anot jos, situacija per kelias savaites nepagerėjo.

„Už tai nustatinėjame – truputį mokykloms, truputį parduotuvėms, truputį vienam, truputį kitam. Bet, matyt, kad taip situacijos nesuvaldysime ir jau nuo pirmų apribojimų praėjo 3 savaitės. Tikrai galime matyti, kad iš tos dinamikos, kurią turime, čia turbūt ir eglučių (įžiebimo švenčių – ELTA) prisidėta, ir kitų didesnio susibūrimo renginių, tačiau tikrai nėra išvados, kad situacija pagerėjusi“, – teigė paskirtoji premjerė.

Griežtins karantino sąlygas

I. Šimonytė nesistebi dabartinio ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio reakcija į jos raginimus dar nueinančiai Vyriausybei griežtinti karantiną. Pasak jos, jei šis Ministrų Kabinetas per ateinančias dienas nesugebės to padaryti, naujai paskirta Vyriausybė į neeilinį posėdį galėtų rinktis dar šį šeštadienį.

„Reakcija premjero buvo tokia, kuri gaila, bet manęs nenustebino (...) Priemones turi siūlyti ekspertai. Jau sekmadienį jie siūlo priemonės tiek dėl darbo, tiek dėl judėjimo, tiek dėl šeimų bendravimo. Tai į tas priemones nebuvo atsižvelgta“, – teigė I. Šimonytė.

Pasak jos, jei naujoji Vyriausybė prisieks penktadienį, šeštadienį būtų galima tikėtis ir pirmojo Vyriausybės posėdžio.

Jau sekmadienį jie siūlo priemonės tiek dėl darbo, tiek dėl judėjimo, tiek dėl šeimų bendravimo. Tai į tas priemones nebuvo atsižvelgta.

„Mes jau penktadienį kalbėsime su ekspertais. Jeigu būtų tokia situacija, kad būtų skubus Vyriausybės posėdis, tai jis tikrai būtų sušauktas (...) kad ir šeštadienį“, – teigė I. Šimonytė.

I. Šimonytė trečiadienį kreipėsi į laikinai pareigas einantį ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, prašydama kuo skubiau Vyriausybės posėdyje priimti būtinus ir sveikatos apsaugos srities autoritetų siūlomus papildomus griežtinančius karantino sąlygas sprendimus. Tuo metu premjeras S. Skvernelis teigė, kad toks kreipimasis yra viešųjų ryšių akcija ir reikalingus sprendimus Vyriausybė jau yra priėmusi.

„Šios dienos statistika (...) yra pakankamai gąsdinanti, nors gąsdinanti buvo iki tol. Kadangi šiandien yra Vyriausybės posėdis ir Vyriausybė dar turi kelias dienas darbo. Taip pat kol nebus patvirtinta programa bei nauja Vyriausybė, tai nauja Vyriausybė dar negalės priimti sprendimų. Aš nuoširdžiai kreipiausi į premjerą, kad sprendimai, kurie gali būti priimti dabar, tai ir turi būti priimti. Išreiškiau savo pasirinkimą paremti dar nueinančios Vyriausybės sprendimus, jei tokie būtų padaryti. Tai tokia buvo mano intencija. O išėjo kaip ir išėjo“, – teigė I. Šimonytė.

Pasak parlamentarės, priemonės, kaip griežtinti karantiną, yra visiems žinomos. Pasak jos, S. Skverneliui tereikėjo įsiklausyti į ekspertų rekomendacijas.

„Šiandien yra žmonės, kurie serga, kurie miršta. Ligoninės apkrautos. Čia ne mano tenkinimo klausimas. Premjeras puikiai žino, kad ne mano prerogatyva ir ne mano atsakomybė jam pateikti pasiūlymus. Tie pasiūlymai yra pateikti ne vieno eksperto. Jie buvo pateikti sekmadienį ir jau nuo sekmadienio padėtis yra ženkliai pasikeitusi“, – sakė I. Šimonytė.

I. Šimonytė taip pat įvertino S. Skvernelio sprendimą panaikinti COVID-19 valdymo komitetą.

„Covid-19 valdymo struktūras likviduoja, tai reiškia jas reikės kurti iš naujo. Aišku, kad žmonės keičiasi, tai visada keičiasi tos struktūros. Bet paprastai didelė dalis būna susijusios su tam tikromis pareigybėmis, o ne konkrečiais fiziniais asmenimis. Gaila, kad tuos dalykus reikės daryti iš naujo. Dalis tų ekspertų bus, kurie dabar dirba prezidento suburtoje darbo grupėje. Bus ir kitų sričių asmenų, kurie, pavyzdžiui, vadovauja gydymo įstaigoms“, – apie planus kurti naują ekspertų grupę teigė I. Šimonytė.

Kaip primena ELTA, penktadienį Seimas rinksis į nenumatytą posėdį, kuriame planuojama tvirtinti ministrės pirmininkės I. Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės programą. Taip pat šiame posėdyje turėtų prisiekti naujos Vyriausybės nariai.NAUJAUSI KOMENTARAI

deja,deja

deja,deja portretas
Lengva panelei vis bedžioti pirštais,lyg nebuvo objektyvių priežasčių...? Visur užkrėtimai kilo,ne tik Lietuvoj? Tik pas mus kalti kiti, vis ne tie ,kurie dabar atėjo , nes jie -Gerieji...Kam bedžioti pirštu,pažiūrėkit į aplinkines valstybes? Gal ir ten valstiečiai valdė ir sukūrė problemas? Juk niekas jūsų varu nevarė į valdžią patys spraudėtės ir rėkėt, sukčiavot, galimai, kaip įmanydami,kad tik patekti ,o dabar,kai reikia dirbti,vis kalti kiti ,taip jau trečią mėnesį kalbate. JUk laimėjote spalio 22 ,reikėjo jau ruoštis...Tikėjotės raudono kilimo,be problemų../??.Deja, ir jūsų 2008 metais paliktas arklides teko mėžti kitiems....taip jau būna.

Da Luna

Da Luna portretas
vietoj tokio posakio juk buvusi valdžia karantino ribojimus išdėstė, ir pasiliko spresti šitai merguželei, senos mados , bet juk kada anie darė karantina ir juk per šv vėlykas kur žmoniu maldose buvo pilni veidai samišio katalikui ,taip koki moli minkei sakydama su konservais ką stenejai, juk nepamiršome, ir kas toliau buvo o juk vasaros metu jau buvome korona išvija iš savo namu, o kas toliau juk jus atėja į valdžia prisiminkime , koki fokusa sukuret ranku susikabinima su ponu dydeliu ir gribuke prieš, ir vytuku, juk stovėjote iki baltarusij sienos šaukiat drebinot tada o rinkimai juk koki fokusa sumaišė juk taip lipot ant bačkos arčiau lovio kad tik jus geresniu juk nėra lovis yra jūsų, taip kiek bacilu išmėtyta buvo, kuo dabar puoli ant valstiečiu juk nereikėjo tokiu skandalu daridami sau ir dabar vieni šaukia sustokite kur bėgate, dydeji ponai o iš paskos bėga mažesni mes karantina stiprinsim grežtas bus ligos mes nenugalėsim, yra dydžios valstybės jeigu pokičius pajus tik tada

Ožys \\\\\.../////

Ožys \\\\\...///// portretas
Pridarys,kaip šuva ant kelmo.Koncervų lozungas:---kuo blogiau,tuo geriau,tai kerštas,kad prezidento rinkimuoe, TSRS marsksizmo-leninizmo katedros docetas,"profesorius" surinko gėdingą procentą balsų.Tai dabar veržiasi,kaip kiaulė į pupas,gauti prezidento titulą,kad ir nusikalstamai, neteisėtai.
VISI KOMENTARAI 31
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių