„Tokioje situacijoje, kokioje dabar esame, kai ekonomika patiria gana didelį smūgį, pirmiausia reikėtų galvoti apie tuos žmones, kurie netenka pajamų. Palaikyti tuos žmones, kurie ar neteko darbo, ar negali darbo dirbti, ir tai turėtų būti prioritetas“, – antradienį sakė I. Šimonytė.
Parlamentarė pabrėžė, kad reikėtų taikyti ir galimas priemones skatinti visuomeninę paklausą.
„Padalinti pinigų plačiajai visuomenei, kad ji pirktų prekes, pageidautina, mūsų gamybos, kad tie pinigai didintų šalies BVP. Tai čia klausimas, kodėl reikia tą daryti rugsėjo ar rugpjūčio mėnesį. Tai panašiau ne į ekonomikos palaikymą dabar, o į tiesiog rinkiminę priemonę. Matyt, valdžia yra susipažinusi su psichologų tyrimais, kurie sako, kad atlyginimų padidinimą žmonės prisimena tris mėnesius, ne daugiau“, – teigė Seimo narė.
Klausimas, ar Seimo salėje sėdintys senatvės pensininkai yra nusipelnę tų pačių išmokų, kaip žmonės, kurių pajamos yra labai mažos.
Anot jos, priemonės turėtų būti skirtos tiems, kurie gautus pinigus išleistų, o ne taupytų.
„Reikėtų taikyti į tas visuomenės grupes, kurios turi didžiausią polinkį vartoti, kurios tikrai išleis papildomai gautas pajamas, o ne taupys. Klausimas, ar Seimo salėje sėdintys senatvės pensininkai yra nusipelnę tų pačių išmokų, kaip žmonės, kurių pajamos yra labai mažos. Tai, matyt, pastabų toms priemonėms galima turėti tiek dėl taiklumo, tiek dėl laiko“, – sakė I. Šimonytė.
ELTA primena, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija antradienį Seimui teikia pataisas dėl vienkartinės 200 eurų išmokos skyrimo senyvo amžiaus ir neįgaliems gyventojams.
Naujausi komentarai