„Mes neturėtume kalbėti apie imuniteto pasą kaip apie kažką, kuris mus ištiktų per artimiausias savaites. Europos Sąjungos Vadovų Taryba dar tik principų lygmeniu aptarė šį klausimą, dėl techninio įgyvendinimo tikrai reikės nemažai padirbėti“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė I. Šimonytė.
„Kiek bus poreikio tokių požymių naudojimo, kad žmogus yra vakcinuotas ar yra persirgęs, kažkokiems vidiniams dalykams, o ne judėjimui tarp skirtingų valstybių, tuo metu, kai ši idėja galėsi būti įgyvendinta, kol kas tikrai labai sunku pasakyti“, – pridūrė ji.
Kol kas valstybė to užtikrinti negali, tai ir tų privilegijų labai didelių žadėti taip pat neturėtų.
Premjerė akcentavo, kad kol valstybė negali užtikrinti visuotinės vakcinacijos visiems norintiems, žadėti privilegijų gavusiems COVID-19 skiepą neturėtų.
„Su konkrečiomis privilegijomis ar su kažkokiu galėjimu daryti daugiau dalykų negu tie piliečiai, kurie šio paso neturi, tikrai negalėčiau dabar šios idėjos susieiti, tikrai čia dar yra daug darbo ir yra, ką veikti. Nes pirmiausiai turbūt pagrindinė sąlyga tokio dokumento ar tokio požymio atsiradimui yra tai, kad pats vakcinavimas būtų pasistūmęs į priekį pakankamai sparčiai, kad tai išties galėtų būti tam tikra paskata žmogui už jo pasirinkimą skiepytis“, – akcentavo ministrė pirmininkė.
I. Šimonytė taip pat pabrėžė neabejojanti, kad jau dabar yra labai daug žmonių, kurie būtų pasirengę skiepytis, jei vakcinų kiekis būtų pakankamas.
„Kol kas valstybė to užtikrinti negali, tai ir tų privilegijų labai didelių žadėti taip pat neturėtų“, – sakė ji.
Premjerė taip pat teigė, kad lūžis vakcinų tiekime į Lietuvą galėtų įvykti antrą šių metų ketvirtį, kai būtų gautos didesnės „BioNTech & Pfizer“ vakcinų siuntos.
Naujausi komentarai