Trečiadienį susirinkusi Seimo laikinoji komisija, turinti parlamentui pateikti siūlymą, ar naikinti teisinę parlamentaro neliečiamybę, išklausė ir Generalinės prokuratūros prokurorą Rolandą Stankevičių, ir patį P. Gražulį.
„Atrodo, visą informaciją prokuroras pateikė. Nemanau, kad daugiau klausimų kils“, – po uždaro komisijos posėdžio žurnalistams Seime sakė jos pirmininkas „valstietis“ Petras Valiūnas.
Kokį siūlymo projektą teikti Seimui, komisijos nariai balsuos po Joninių, birželio 25 dieną.
Generalinėje prokuratūroje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo, apgaulingos apskaitos tvarkymo, prekybos poveikiu, dokumento suklastojimo ir papirkimo.
Į Rusiją eksportuojamoje bendrovės „Judex“ šaldyto maisto produkcijoje Rusijos pareigūnai 2015 metais aptiko listerijos bakterijų.
Listerija gali sukelti užkrečiamą ligą listeriozę, ji ypač pavojinga nėščiosioms, naujagimiams ir vyresniems žmonėms su nusilpusiu imunitetu. Lietuvoje kasmet registruojami vidutiniškai 5–8 listeriozės atvejai. Tiesa, termiškai apdorojus produktus šios bakterijos žūva.
Teisėsaugos duomenimis, Seimo narys P. Gražulis padėjo tvarkyti bendrovei „Judex“ su tuo susijusias problemas: ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, ragino duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas.
Jam norima pateikti įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.
Prokuroras R. Stankevičius trečiadienį Seime sakė, kad jeigu parlamentas neduotų leidimo patraukti Seimo nario baudžiamojon atsakomybėn, jo atžvilgiu tyrimas turėtų būti stabdomas, o kito įtariamojo atžvilgiu – atskirtas.
2016 metais prokurorai bandė apklausti P. Gražulį kaip specialųjį liudytoją, bet jis atsisakė duoti parodymus.
R. Stankevičius teigė, kad dėl imuniteto į Seimą kreiptasi tik dabar, nes užtruko teisinės pagalbos prašymo vykdymas.
„Šioje byloje buvo būtina kreiptis su teisinės pagalbos prašymais į užsienio valstybę (Rusiją – BNS), kad ji atliktų ikiteisminio tyrimo veiksmus, tai yra apklaustų asmenis, surinktų ir pateiktų bylai reikalingus duomenis. Atsakymas į teisinės pagalbos prašymą gautas tik šių metų gegužės viduryje, atlikti vertimai, įvertinta medžiaga ir tuomet kreiptasi į Seimą dėl leidimo patraukti asmenį baudžiamojon atsakomybėn“, – sakė prokuroras.
Įvardyti kitą ikiteisminio tyrimo įtariamąjį pareigūnas atsisakė.
Tam, kad būtų panaikintas Seimo nario imunitetas, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.
Naujausi komentarai