Kijeve – akcija perspėti prezidentą V. Zelenskį

 • Teksto dydis:

Kijevo centre sekmadienį vyksta akcija „Raudonos linijos Zelenskiui“, kuria Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį norima perspėti per artėjančias derybas Paryžiuje „neišsižadėti nacionalinių interesų“.

Skelbiama, kad Nepriklausomybės aikštėje susirinko keli tūkstančiai žmonių. Prie Nepriklausomybės paminklo įrengta scena, iš kurios organizatoriai ir aktyvistai kreipiasi į susirinkusiuosius. Žmonės laiko Ukrainos vėliavas, partijos ženklus ir plakatus.

Mitingas vyksta ramiai, tvarką užtikrina policija.

Šios akcijos oficialus tikslas yra perspėti V. Zelenskį neperžengti „raudonų linijų“ vadinamojo „Normandijos formato“ derybose, kurios vyks Paryžiuje gruodžio 9 dieną. Tokias „raudonas linijas“ gruodžio 3-ąją apibrėžė trys parlamento frakcijos.

Be kita ko, reikalaujama neleisti federalizacijos ir kokių nors kompromisų dėl unitarinės valstybės santvarkos, kompromisų dėl europietiško ir euroatlantinio kurso, neleisti rinkimų Kijevo nekontroliuojamose Donbaso teritorijose, kol nebus įvykdytos sąlygos dėl saugumo užtikrinimo ir „deokupacijos“.

Iš valstybės vadovo taip pat reikalaujama neleisti kompromisų dėl Krymo bei siekti, kad nebūtų nutraukti tarptautiniai teisminiai procesai prieš Rusijos Federaciją.

Prezidento pareigas gegužę pradėjęs eiti politikos naujokas V. Zelenskis pirmadienį pirmą kartą susitiks su V. Putinu derybų dėl konflikto Ukrainos rytuose. Deryboms tarpininkaus Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas). 

Tai bus pirmasis vadinamojo Normandijos ketverto susitikimas nuo 2016 metų.

Ukrainoje būsimos derybos vertinamos prieštaringai: vieniems jos kursto viltis, kad gali būti pagaliau susitarta atnaujinti įstrigusį taikos procesą, kitiems tuo tarpu neramu, kad V. Zelenskis, susidūręs su politikos sunkiasvoriu V. Putinu, gali padaryti savo šaliai nenaudingų nuolaidų Rusijai.

V. Putinas praėjusį mėnesį pažėrė pagyrimų V. Zelenskiui, pavadinęs jį „maloniu“ ir „nuoširdžiu“.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas penktadienį žurnalistams sakė, kad Rusijos prezidentas į Paryžių vyksta „rimtai nusiteikęs“ ir planuoja surengti dvišalius susitikimus su trijų šalių vadovais, taip pat kartu su jais aptarti Ukrainos konfliktą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
2019 metais prasidėjo Šaltasis karas tarp Amerikos ir Kinijos. "Tik 2019 m. visi Amerikos politinio elito nariai efektyviai priėmė D.Trumpo administracijos konfrontacinį požiūrį į Kiniją. Nepaprastai greitai, D. Trumpo priešiškumas perėjo nuo jo užsienio politikos savitumo prie Amerikoje visuotinai priimtos išminties. Nors mes čia, Lietuvoje ir esame oligarchų, kaip Numavičius ir Mockus, valdomi, bet visi mūsų sąjungininkai yra demokratinės valstybės. Demokratinė Amerika yra svarbiausia Lietuvos sąjungininkė. Todėl Lietuva bus palaipsniui įtraukta į naujajį Šaltajį karą Amerikos pusėje prieš Kinijos komunistus. Lietuvos politinis elitas to dar nemato, nes, oligarchų dėka nevaldydamas Lietuvą, Lietuvos politinis elitas nemato ir kas darosi aplinkui Lietuvą. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

Norėtumėt kacapai-

Norėtumėt kacapai- portretas
Krymas bus Ukrainos ir vėl, kad ir kiek burliokai besistengtų. Slava Ukraine. Shut up skeltanagiai.

manau

manau portretas
jokių ten susitarimų nebus, keli tūkstančiai puola ant akivaizdžiai negebančio dirbti prezidento darbo Zelenskio, o tie 70 procentų kurie balsavo per prezidento rinkimus, prieš karą, prieš Porošenką, sėdi namuose ir žiūri TV
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių