L. Kasčiūnas ieško Vyriausybėje dingusio įstatymo projekto

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į ministrą pirminiką Saulių Skvernelį prašydamas pateikti paaiškinimus, kodėl taip ilgai delsiama svarstyti įstatymų pataisas, kurias priėmus būtų suteikiama teisė gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją motinoms, pagimdžiusioms (įvaikinusioms) 4 ir daugiau vaikų, išauginusioms juos iki 8 metų ir gerai išauklėjusioms.

Parlamentaras primena, kad 2018 m. vasario 7 d. Vyriausybė pritarė jo  teiktam Valstybinių pensijų įstatymo pakeitimo projektui, kurio tikslas – didesniam daugiavaikių motinų skaičiui suteikti valstybės paramą ir tokiu būdu netiesiogiai prisidėti prie demografinių problemų sprendimo, tačiau pasiūlė Seimui jo nesvarstyti.

„Nutarime teigiama, kad Vyriausybė numato 2018 m. II ketvirtį sistemiškai peržiūrėti valstybinių pensijų reglamentavimą ir  Seimui pateikti pasiūlymus dėl valstybinių pensijų skyrimo bei mokėjimo reguliavimo pakeitimų. Nutarta, jog „teikiant pasiūlymus dėl valstybinių pensijų skyrimo bei mokėjimo reguliavimo pakeitimų, bus įvertinta galimybė suteikti teisę gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją motinoms, pagimdžiusioms (įvaikinusioms) 4 ir daugiau vaikų, išauginusioms juos iki 8 metų ir gerai išauklėjusioms“, – aiškino L. Kasčiūnas

L. Kasčiūnas sveikina Vyriausybės pritarimą jo pasiūlyto įstatymo projekto tikslui. Nepaisant to, jokie siūlymai dėl valstybinių pensijų sistemos tobulinimo, įskaitant galimybę suteikti teisę gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją motinoms, pagimdžiusioms (įvaikinusioms) 4 ir daugiau vaikų, išauginusioms juos iki 8 metų ir gerai išauklėjusioms, nepateikti. Todėl Seimo narys prašo pateikti paaiškinimus, kodėl taip ilgai delsiama ir kada ketinama svarstyti įstatymo pataisas.

„Atrodo, kad tai dar vienas šios Vyriausybės įsipareigojimas, kuris yra sulaužytas. Jeigu Vyriausybė jokių siūlymų neteiks, sieksiu, kad Seime būtų svarstomas minėtas įstatymo projektas, numatantis valstybės paramos suteikimą didesniam daugiavaikių skaičiui motinų. Turime parodyti deramą pagarbą motinoms, nes kiekvienas jų pagimdytas ir užaugintas vaikas – svarbus visai šaliai. Šie vaikai toliau kuria mūsų Lietuvą, saugo ją, užtikrina jos ateitį“, – komentavo Seimo narys.

Antrojo laipsnio valstybinės pensijos dydis šiuo metu siekia 116 eurų per mėnesį, tokia pensija šiuo metu skiriama motinoms išauginusioms 5 ar daugiau vaikų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kodėl jis

Kodėl jis portretas
visada atrodo kaip prisisikes?

Užpakalio koldūnai

Užpakalio koldūnai portretas
Koks nesveikas idiotas! Negi jis nesupranta, kad marksizmo-leninizmo dėstytojai, o ir šiaip geri, pasitarnavę nomenklatūrininkai, daug labiau nusipelno to priedo, nei kažkokios paršavedės-ubagės?

nusivyles

nusivyles portretas
Kai pamatau TV šitą pasipūtusi gaidį-vidurius paleidžia.Tik pas konservus gali būti toookie lochai
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių