L. Kasčiūnas tikisi, kad vokiečių brigada Šalčininkų rajone formuos teigiamą NATO įvaizdį

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas tikisi, kad Šalčininkų rajone, Rūdninkuose, įsikursianti Vokietijos brigada sukurs galimybes vietos gyventojams teikti daugiau paslaugų, plėtotis verslams, taip pat – padės formuoti teigiamą NATO įvaizdį tarp vietos gyventojų.

Taip jis kalbėjo per pirmąjį prezidento rinkimų turą šioje savivaldybėje – taip pat ir Visagino – daugiausia balsų surinkus medikui Eduardui Vaitkui.

Pastarasis kampanijos metu pasisakė už aukščiausių politinių kontaktų atnaujinimą su karą Ukrainoje pradėjusia Rusija, taip pat Baltarusija, tvirtino, kad Kremlius nekelia grėsmės Lietuvai, kritikavo Lietuvos narystę Europos Sąjungoje ir NATO.

Dalis politikų sakė, kad tokie rinkimų rezultatai rodo, jog centrinė valdžia per mažai dėmesio skiria šioms gausiai tautinių mažumų apgyvendintoms savivaldybėms.

„Manau, tai gausis natūraliai: atvažiavus vokiečių brigadai, įsivaizduokite, 3,5 tūkst. vokiečių yra Šalčininkų rajone, kur yra Rūdnininkai, tai ten tikrai kursis lietuviai, ieškos mūsų piliečiai visokių variantų, kaip teikti paslaugas, ir panašiai. Tai įvairūs sektoriai galės kurtis rajono mastu“, – BNS šią savaitę sakė ministras.

„Niekas to neakcentavo kalbėdami apie Šalčininkų rajono tam tikrą perspektyvą, tačiau brigada šiuo atveju padės daug pasiekti ir verslams, ir kultūriniame gyvenime“, – teigė jis.

Iš viso E. Vaitkus Lietuvoje sulaukė daugiau nei 100 tūkst., arba 7 proc. rinkėjų palaikymo. Ekspertai pabrėžia, kad tokie rezultatai rodo, jog problema – ne tik keli regionai.

„Manau, kad tai (brigados dislokavimas – BNS) bus naudinga, be jokios abejonės, prisidės prie to (nuomonės keitimo – BNS). Nesitikiu stebuklų, nes tie naratyvai, kurie susiformavę yra, yra ilgalaikių sociologinių priežasčių rezultatas, bet tai bus tikrai pozityvas, kuris keis situaciją į teigiamą pusę“, – sakė L. Kasčiūnas.

Berlynas brigadą Lietuvoje planuoja dislokuoti iki 2027 metų, didžioji jos dalis įsikurs Rūdninkų poligone.NAUJAUSI KOMENTARAI

vilnietis ,

 vilnietis ,  portretas
Gal geriau reikėjo lenkų divizija ten dislokuoti , bent normaliai susikalbėtu broliai kaip ne kaip .

svarbu

svarbu portretas
islaikytiniai beretnykai vetedziauja be rupesciu

Patarimas

Patarimas portretas
Mokykites Mėmelio krašto himną "Die Kiefern rauschen". Tuoj prireiks.
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių