Abejonių nelieka: prezidento rinkimuose pergalę švenčia G. Nausėda!

Nepriklausomas ekonomistas Gitanas Nausėda sekmadienį laimėjo prezidento rinkimus, antrajame ture įveikęs konservatorių remiamą Seimo narę Ingridą Šimonytę.

Tai rodo rinkėjų balsai, suskaičiuoti iš 1957 apylinkių. Jų iš viso yra 1972.

Su pergale G. Nausėdą pasveikino ir šalies vadovai.

Vis dar plaukiant balsams, skirtumas gali sumažėti, bet I. Šimonytė pripažino, kad G. Nausėdos nebepavys ir pasveikino jį su pergale.

Rezultatai:

Gitanas Nausėda – 66,49 proc. 

Ingrida Šimonytė – 32,22 proc.

Prezidento rinkimų antrajame ture dalyvavo 53,43 proc. rinkėjų, pranešė Vyriausioji rinkimų komisija.

Rinkėjų aktyvumas buvo mažesnis nei pirmajame ture prieš dvi savaites, bet didesnis nei 2014 metais per prezidento rinkimų antrą turą.

„Tikiuosi, kad po kažkurio laiko jaustųsi laimėję visi Lietuvos žmonės, kuriems aš dėkingas už paramą“, – žurnalistams sekmadienio vakarą sakė G. Nausėda.

Jis žadėjo siekti dirbti su parlamentu ir Vyriausybe, siekiant mažinti socialinę atskirtį šalyje.

„Aš tikiuosi, kad mums pavyks kartu su kitomis valdžios institucijomis rasti tuos bendrus sąlyčio taškus su vienu tikslu – kad Lietuvoje būtų geriau gyventi, kad Lietuvoje tvirčiau jaustųsi kiekvienas žmogus, kad Lietuvoje būtų daugiau savitarpio pagarbos, mažiau patyčių, kad puikiai sugyventų senas ir jaunas, daugiau pajamų turintis ir mažiau pajamų turintis, gyvenantis Lietuvos pakraštyje ir gyvenantis centre arba sostinėje“, – kalbėjo G. Nausėda.

Išrinktasis prezidentas taip pat užsiminė, kad švelnins retoriką Rusijos atžvilgiu, bet pabrėžė, kad Lietuvos santykiai su Maskva iš esmės nesikeis, kol Rusija nekeis elgesio Ukrainoje.

G. Nausėda sakė, kad tapęs prezidentu norėtų toliau gyventi savo name Pavilnyje,  tačiau dėl to tarsis su Vadovybės apsaugos departamentu.

Konservatorių iškelta I. Šimonytė pripažino pralaimėjimą ir palinkėjo konkurentui „sėkmės sutelkiant visus žmones“.

Ji žadėjo, kad toliau aktyviai veiks Lietuvos politikoje.

„450 tūkst. balsų už tavo nugaros nėra tai, kam gali lengvai pasakyti – „ačiū labai už gėles ir toliau aš einu auginti savo narcizų“, – LRT sakė I. Šimonytė.

Kadenciją baigianti prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu pasveikino G. Nausėdą ir palinkėjo „sėkmės pateisinant į jį sudėtus Lietuvos žmonių lūkesčius“.

Naudojami Vyriausiosios rinkimų komisijos žemėlapių portale vrk.maps.arcgis.com publikuojami žemėlapiai

 NAUJAUSI KOMENTARAI

sveikinimai nuosėdai-šungrybinio tautos genocido tęsėjui

sveikinimai nuosėdai-šungrybinio tautos genocido tęsėjui portretas
gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com

Nusyvilusi rinkimais.

Nusyvilusi rinkimais. portretas
Paziuresim kas is to iseis. Vel keiksit? Bankai Nauseda reme, teks dabar atidirbti. Dar ne vienas prezidentas nedirbo zmoniu labui, tik sau, draugams, ir remejams. Kada zmogus isitikines, kad 100% laimes, Jis 100% papirktas. Zinau viena, kad rinkimai nesvarus dalykas ir tuscias laiko svaistymas.

Ko tulzi liejate?

Ko tulzi liejate? portretas
Ko taip piktai, kas atsitiko, gal pykstama, kas Jis laimejo? Viskas puiku, grazi seima, pirmoji Ponia bus vietoje, nereikia pliotkinti, reikia dziaugtis.
VISI KOMENTARAI 49
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių