Liberalų sąjūdis pirmininke išsirinko V. Čmilytę-Nielsen

Liberalų sąjūdis pirmininke šeštadienį išrinko Seimo narę Viktoriją Čmilytę-Nielsen.

Partijos suvažiavime taip pat išrinkti pirmininkės pavaduotojai – pirmąja pavaduotoja tapo rinkimus V. Čmilytei-Nielsen pralaimėjusi E. Rudelienė. Kitais pavaduotojais tapo Simonas Kairys, Dovydas Kaminskas, Vitalijus Gailius, Simonas Gentvilas, Andrius Bagdonas, Orinta Omelytė ir Audrius Klišonis.

Tuo metu buvęs pirmininkas Eugenijus Gentvilas pateko tarp išrinktųjų į partijos valdybą.

„Man, kaip politikei, šiandien yra labai svarbi diena. Pažadu, kad darysiu viską, kad ji taptų reikšmingu atskaitos tašku visai mūsų partijai“, – į partiečius kreipėsi naujoji pirmininkė.

Pasak naujosios lyderės, partija privalės sunkiai dirbti, kad pasiektų gerų rezultatų Seimo rinkimuose, tačiau pabrėžė, jog svarbu neaukoti liberaliųjų principų dėl trumpalaikio populiarumo.

„Visi puikiai suvokiame – nebeturime laiko trypčioti, leistis į tuščius ar bevaisius svarstymus. Mums reikia aiškių, ryžtingų ir efektyvių veiksmų, kad kitų metų rudenį išlaikytume bene svarbiausią egzaminą mūsų partijos istorijoje“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ant kortos yra pastatyta partijos padėtis, tačiau ne tik ji – liberalizmas kaip politinė pasaulėžiūra Lietuvoje, deja, aižėja.

„Ant kortos yra pastatyta partijos padėtis, tačiau ne tik ji – liberalizmas kaip politinė pasaulėžiūra Lietuvoje, deja, aižėja“, – kalbėjo naujoji liberalų vadovė.

Suskaičiavus balsus antrajame pirmininko rinkimų ture, V. Čmilytę-Nielsen palaikė 744, o Trakų rajono merę Editą Rudelienę – 187 balsavusieji.

Naujoji partijos pirmininkė sakė, kad tiek E. Rudelienę, tiek iki šiol partijai vadovavusį Eugenijų Gentvilą matytų savo komandoje.

„Manau, nepriklausomai nuo to, kokios bus formalios pareigos, net neabejoju, kad ir senasis pirmininkas, ir kiti rinkimų dalyviai, mano buvę konkurentai, prisidės prie mūsų partijos ėjimo į priekį“, – žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, artimiausi laukiantys darbai – sutelkti skyrius, kviesti naujus narius ir sugrąžinti išėjusius.

Liberalų sąjūdžio pirmininko kadencija – dveji metai.

Iki šiol partijai vadovavo Seimo narys E. Gentvilas. Suvažiavimo pradžioje jis iškėlė mintį, jog liberalai turėtų Seimo rinkimuose ieškoti galimybių vienytis su Laisvės partija ir Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionimis demokratais.

V. Čmilytė-Nielsen sakė šiai idėjai neprieštaraujanti.

„Mes esame pasirengę telkti visus liberalių pažiūrų žmones po viena vėliava. Esame atviri bendradarbiavimui“, – kalbėjo ji.

„Ideologiškai mes esame artimi su Laisvės partija ir tikrai galime bendradarbiauti kalbėdami apie politines gaires. O kiti bendradarbiavimo klausimai turės būti aptarti“, – sakė naujoji pirmininkė.

„Šiandien centro dešinės jėgos turi vienytis, kad atstovėtų sveiko proto politiką, kuriai prieštarauja dabartiniai valdantieji“, – pridūrė ji.

Suvažiavimo metu Liberalų sąjūdis taip pat atnaujino įstatus, kurie nuo šiol leis į partiją įstoti ir Europos politinių partijų nariai.

Liberalų sąjūdis yra vienintelė partija Lietuvoje, kuri tokią nuostatą įtvirtino savo įstatuose.

Liberalų sąjūdis šiuo metu Seime turi dešimt atstovų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Partizanas

Partizanas portretas
Lietuvos teisesauga yra bedante ir priklausoma nuo klanu,tai vadinamu partijom,paprasta zmogeli koki policinka uz kelis eurus tuoj nuteisia be teises dirbt darba toliau,o visokius masiulius ir kitas valstybes atmatas niekaip neystengia iveikt,be to dar ir teistus leidzia kandidatuot seiman ir leist istatymus visiem kitiem mirtingiem,nu nah tokia valstybe.

...

... portretas
LYBER'nusi-Alinus tik bobiški pliurpalai tinka.

Anonimas

Anonimas portretas
o kur anūkėlis su savo gėlytėm ,juk jo draugė ,pagaliau susilygino su anūkėliu postais ,pirmyn komunistų ir kgbistų palikuonys veržiasi į Lietuvos branduolį ,dėdulė kgbistas Landsbergis vietoj savęs prastūmė anūkėlį ,atidavė savo gaują ,o šita vadinamoji pirmininkė atstovaus savo kgbistą tėvą ,,,,pakeitė saldainio popieriuką ,bet turinys tai tas pats ,.galės ir toliau su anūkėliu žaisti šachmatais ,tik anūkėlis be dėdulės nemoka .
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių