Lietuva smerkia prieš Ukrainą vykdomą Rusijos karinę agresiją

 • Teksto dydis:

Minint šeštąsias neteisėtos Krymo okupacijos pradžios metines, Užsienio reikalų ministerija (URM) smerkia prieš Ukrainą vykdomą Rusijos Federacijos karinę agresiją, pradėtą Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir išplitusią į Rytų Ukrainą.

Rusijos vykdomi neteisėti veiksmai pažeidžia tarptautinės teisės normas, Jungtinių Tautų Chartiją, Helsinkio baigiamojo akto nuostatas, Budapešto memorandumą bei dvišalius Ukrainos ir Rusijos susitarimus, sakoma URM perduotame pareiškime.

2014 metų kovo 27 dieną priimta Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos rezoliucija 68/262 pabrėžė Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą, patvirtino Krymo Autonominę Respubliką ir Sevastopolio miestą Ukrainos teritorijos dalimi ir pabrėžė Krymo „referendumo" rezultatų nepripažinimą.

Smerkiame nuolat blogėjančią žmogaus teisių padėtį Krymo pusiasalyje ir tebevykdomą jo militarizaciją, sakoma pareiškime. Pabrėždami 2019 metų Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos rezoliuciją 74/168 dėl žmogaus teisių padėties Kryme ir Sevastopolyje (Ukraina) bei rezoliuciją 74/17 dėl Krymo militarizacijos, raginame Rusijos Federaciją sustabdyti Kryme vykdomus sisteminius žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių pažeidimus ir suvaržymus, nedelsiant išlaisvinti neteisėtai sulaikytus ir kalinamus Ukrainos piliečius, nutraukti Ukrainos piliečių neteisėtą deportaciją iš Krymo bei Krymo totorių persekiojimą, taip pat užtikrinti tarptautinių žmogaus teisių monitoringo misijų nevaržomą patekimą į Krymą bei laisvą navigaciją Azovo jūroje ir Kerčės sąsiauryje, cituojamas URM pareiškimas.

URM pabrėžia, kad Lietuva tvirtai remia Ukrainos suverenitetą, nepriklausomybę bei teritorinį vientisumą tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose. Toliau nuosekliai įgyvendinsime neteisėtos Krymo ir Sevastopolio okupacijos ir aneksijos nepripažinimo politiką bei sieksime, kad Rusijos Federacijai taikomos ES ir kitos tarptautinės sankcijos tęstųsi tol, kol Rusija nepasitrauks iš neteisėtai užimtų Ukrainos teritorijų, sakoma URM pareiškime.NAUJAUSI KOMENTARAI

aš portretas
nekalbėkit visos Lietuvos vardu

...

... portretas
Ir kas gali paneigt kad visos tos šaudynės vyksta TIK dėl nuolatinio lietuvių komisarų (iš Tvartelio) kurstymo.

vilnietis

vilnietis portretas
Apsaugok Dieve nuo karo, galima kalbėti bet ką, kai tuos vaizdus matai kažkur per televiziją, tačiau tiems, kas gyvena karo košmare baisu, Su V, Purtinu susitarti dėl taikos nepavyks, nes jam taikos nereikia, kaip radijo laidoje teigė A. Medalinskas, jam reikia pergalės, jis antžmogis, jam žmonių kančios nė motais. Na, o ukrainiečiai- matyti vaizdai per TV, kaip jie sutiko tautiečius grįžusius iš Kinijos, taipogi daugiau nei stebina.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių