M. Danielė: siūlymas dėl kanapių dekriminalizavimo – politinis kompromisas

Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė Morgana Danielė kompromisu pavadino penkių Seimo narių antradienį registruotą siūlymą dekriminalizuoti disponavimą nedideliu kiekiu kanapių ir jų produktais.

Parlamentas pernai atmetė pačios Laisvės partijos atstovės siūlytas pataisas, kurios būtų dekriminalizavusios ne tik kanapių, bet ir kitų narkotikų turėjimą mažais kiekiais.

Naują siūlymą pateikė penki Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nariai – valdančiųjų konservatorių ir Laisvės partijos lyderiai ir atstovai bei opozicinių socialdemokratų narys.

„Čia toksai politinis kompromisas, kuris suprantamas didesnei grupei Seimo narių, tikėtina“, – BNS antradienį sakė M. Danielė.

Anot politikės, siūlymas dėl kanapių dekriminalizavimo „neapima tų pagrindinių pažeidžiamiausių žmonių“.

Parlamentarė sakė, kad projekto registravimas jai buvo staigmena.

„Žinau, kad buvo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdis, pristatė tą vadinamąjį patobulintą variantą. Čia jau jų patobulintas variantas“, – aiškino ji.

M. Danielė teigė, kad jai nebuvo pasiūlyta pasirašyti teikiamų pataisų, ir tvirtino to nesureikšminanti.

„Savo tobuląjį variantą mes jau buvome pateikę tokį, koks turi būti, ir ten buvo mano autorystė. Po šitu turbūt ir nepasirašyčiau. Tai labai gerai, kad komitetas patys ir užregistravo. Čia jau jų. Mano buvo, bet nepraėjo“, – kalbėjo Seimo narė.

Paklausta, ar teiks projektui pasiūlymus, M. Danielė teigė nežinanti, ar tai darys, nes kol kas registruotų pataisų nematė. 

Visgi politikė teigė, kad „turbūt palaikys“ siūlomas pataisas dekriminalizuoti kanapių, jų dalių, aliejaus, dervos, ekstraktų ar tinktūrų disponavimą.

Penki Teisės ir teisėtvarkos komiteto nariai už šių medžiagų turėjimą siūlo taikyti administracinę, o ne baudžiamąją atsakomybę, kaip yra dabar. Jeigu pataisas Seimas priimtų, jos įsigaliotų nuo liepos. 

Po pataisomis pasirašė Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė, konservatorių vadovas Gabrielius Landsbergis, šios partijos atstovai Stasys Šedbaras ir Irena Haase, socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Seimui pernai atmetus M. Danielės siūlymą dekriminalizuoti disponavimą nedideliais kiekiais visų rūšių narkotikais ir grąžinus jį tobulinti Teisės ir teisėtvarkos komitetui, politikė pareiškė, kad valdančioji koalicija turės kalbėti, kaip dirbti toliau.

Atsakomybės už mažo kiekio narkotikų turėjimą išbraukimas iš Baudžiamojo kodekso ir įrašymas į Administracinių nusižengimų kodeksą numatytas Laisvės partijos programoje.

Seimas yra patvirtinęs Valstybinę narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos 2018–2028 metams programą, kurioje įrašytas siekis dekriminalizuoti mažiau pavojingas su narkotikų vartojimu susijusias veikas, už jas numatant administracinę atsakomybę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kad \\\\\.../////

Kad \\\\\...///// portretas
danieliai kanapių neėda?

Narkaša

Narkaša portretas
Pagaliau ir pas mus atėjo šventė. Slava narkomatūųir p_derastų, g_jų seimui, Slava.

By. Rka deėjęs

By. Rka deėjęs portretas
Byyyy By DEJAU ant MORGANKOS PROTO PIYSIMO!!!!!! NAXUI JA, Y DURNYNA 4 METAMS
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių