Ministras atsitraukia dėl naujo nacionalinio parko, siūlo atšaukti Vyriausybės nutarimą

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas atsitraukia nuo idėjos artimiausiu metu įsteigti naują – Suvalkijos (Sūduvos) – nacionalinį parką.

Jis siūlo Vyriausybei atšaukti savo pernai gruodžio pradžioje priimtą nutarimą dėl šio parko įsteigimo.

„Šiuo metu atsitraukiame. Vyriausybės nutarimas netenka galios, nes akivaizdu, kad reikia įrodyti, jog saugomos teritorijos ir regioninis parkas sugeba susitarti su vietos bendruomene, o ateityje išsprendus konfliktą, gal kažkada ir bus galimybė steigti nacionalinį parką“, – šią savaitę BNS sakė ministras.

Jis tvirtino neįsivaizdavęs, kad vietos žmonių ir regioninio parko atstovų konfliktas gali būti toks aštrus, todėl siūlo atšaukti, o ne stabdyti Vyriausybės nutarimą dėl Suvalkijos nacionalinio parko kūrimo.

„Netikėjau, kad ten bus toks vietinis konfliktas, labai aiškiai supratau, kad mums nereikia skubėti“, – teigė S. Gentvilas.

„Aš žmonėms nelipsiu per galvas. Matyti, kad vietos bendruomenė yra susipykusi su regioniniu parku. Todėl pirma reikia išspręsti konfliktą ir tik tuomet kalbėti apie bendrus veiksmus. Praėjo tie laikai, kai Vilniuje sugalvoji ir padarai ką nors regione. Nacionaliniai parkai, saugomos teritorijos steigiamos kartu su bendruomenėmis“, – pabrėžė ministras.

Netikėjau, kad ten bus toks vietinis konfliktas, labai aiškiai supratau, kad mums nereikia skubėti.

Praėjusių metų gruodį Vyriausybė pritarė Suvalkijos (Sūduvos) nacionalinio parko planavimo schemos rengimo pradžiai ir planavimo tikslams. Naują parką norėta įkurti 2024 metais.

Numatyta, kad jis preliminariai galėtų užimti iki 35 tūkst. ha plotą.

Planuota, kad į naujo nacionalinio parko teritoriją patektų Vištyčio regioninis parkas, Gražiškių ir Bartninkų dalys Vilkaviškio rajone, Liubavo apylinkės Kalvarijos savivaldybėje, Širvintos valstybinis hidrografinis draustinis, Šešupės slėnis nuo Pilviškių iki Panovių, Šešupės kraštovaizdis, Novos ir Aukspirtos valstybiniai hidrografiniai draustiniai, kt.

Svarstyta, kad kaip atskiros nedidelio ploto parko dalys galėtų būti Jono Jablonskio ir Vinco Kudirkos tėviškės.

Priėmus Vyriausybės nutarimą, sausį surengtas aplinkos ministro susitikimas su vietos gyventojais, ūkininkais. Išgirdęs jų nepritarimą S. Gentvilas pranešė, kad naujo nacionalinio parko planavimas atidedamas, kol nebus sutarta dėl tikslių teritorijų, kurias reikia saugoti.

Dabar siūloma išvis atsisakyti šio sumanymo.

Suvalkijos (Sūduvos) etnografinis regionas yra vienintelis etnografinis regionas, iki šiol neturintis nacionalinio parko.NAUJAUSI KOMENTARAI

jel

jel portretas
sitas galetu visai pasitraukti

Ita

Ita portretas
Va koks nemokejimas dirbti ..viena diena balta ..kita juoda ....ner stabilumo

Jezusmarija !!!! :)))

Jezusmarija !!!! :))) portretas
Darbui jokio plano ! ? Tai siūlome , tai atsitraukiame ? Kodėl prieš siūlymą su vietiniai nepasitarė ? Kaip liberalu ....pone ministre Gentvilai . Taip ir pusę kadencijos jau " atidirbta " .....
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių