Ministras: Lietuvoje vykstančius protestus Baltarusija ir Rusija išnaudoja dezinformacijos sklaidai

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad penktadienį prasidėjusių bendrų Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų „Zapad21“ metu dezinformacijos srautas nėra išskirtinis, tačiau melagingų žinučių skleidimui Minskas ir Maskva šiemet siekia išnaudoti Lietuvoje vykstančius mitingus.

„Jeigu kalbėtume apie dezinformaciją, kurios būdavo pilna per pratybas, tai sakyčiau, šitą dalį labiau papildė toks savotiškas įvykių interpretavimas, kas vyksta mūsų šalyse, kai kalbama apie protestus. Pavyzdžiui, prieš vakcinavimo politiką, prieš galimybių pasus. Tai vyksta ir kitose šalyse, toliau nuo Lietuvos, bet šiuo atveju išnaudojami tie vidaus politikos įvykiai Lietuvoje, pabrėžiant, kad Lietuva nesusitvarko su esama situacija. Tokios dezinformacijos yra pakankamai, bet intensyvumas, lyginant su ankstesnėmis pratybomis, nėra kuo nors išskirtinis“, – Eltai sakė A. Anušauskas.

Pasak ministro, kitas elementas, kurį Baltarusija pasitelkia melagingoms žinutėms skleisti – Lietuvos ir kitų kaimyninių valstybių politika dėl nelegalių migrantų.

„Baltarusija dabar „ant bangos“ apie Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos veiksmus pasienyje. Jie kitą kampą paėmę, kai savo visuomenes dezinformuoja, stiprindami priešo įvaizdį, kuris žiauriai elgiasi su migrantais. Krūvos išgalvotų istorijų“, – sakė ministras.

Paklaustas, ar istorija dėl penkių afganistaniečių, kurių Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) neleido išsiųsti iš Lietuvos, buvo panaudota propagandiniais tikslais, krašto apsaugos ministras pabrėžė, kad šis klausimas nėra jo sritis. Tačiau šių afganistaniečių advokatės Astos Astrauskienės veiksmai pateikiant medžiagą Teismui politikui kėlė nuostabą.

„Neprisimenu, kad advokatai, kurie dirba šioje srityje, pradėtų Europos Žmogaus Teisių Teismui meluoti apie faktines aplinkybes pateikiant dar Lietuvoje nesančius migrantus kaip jau esančius, kuriuos norima deportuoti. Tai yra teismo klaidinimas. Tiesą sakant, nelabai mūsų advokatams daro garbę toks savotiškas faktų interpretavimas. Tai toks mano komentaras. Tiek, kiek aš žinau“, – sako A. Anušauskas.

ELTA primena, kad EŽTT nusprendė taikyti laikinąsias apsaugos priemones byloje Sadeed ir kt. prieš Lietuvą dėl penkių Afganistano piliečių, kurie bandė patekti į Lietuvą iš Baltarusijos ir dabar tvirtina, kad slapstosi Lietuvoje. Priemonė bus taikoma iki 2021 m. rugsėjo 29 d. imtinai.

Teismo pranešime teigiama, kad pareiškėjai yra Afganistano piliečiai. Tvirtinama, kad jie atvyko į Baltarusiją rugpjūčio mėnesį. Nuo to laiko jie keletą kartų bandė atvykti į Lietuvą, siekdami tarptautinės apsaugos.

Afganistaniečių advokatė A. Astrauskienė LRT televizijai pirmadienį sakė, kad šiuo metu šie penki afganistaniečiai yra Lietuvos teritorijoje.

Vis tik Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas pirmadienį Eltai teigė neturįs jokių objektyvių duomenų, kad penki afganistaniečiai, kurių EŽTT neleido išsiųsti iš Lietuvos, šiuo metu būtų Lietuvoje arba prie valstybės sienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
visa tiesa jau kaip menuo sutartynai blokuojami you t visi kanalai is jav ir rusijos rusu kalba kaip lazdele mostelejus po bidono su putka randevu buvo nutarta globalinis zmoniu prievartynis skiepjmas tuo marmalu kuris zymiai sumazins tu zmoniu skaiciu koki marmala suleis o ligonius negydo tai jau aisku kokia /gerove/ turejo omeny ilgas bet durnas nes uz kede savo siela pardave velniui================

Klpd.

Klpd. portretas
,,Išnaudoja"? O neseniai ką Lietuvos valdžiukai išdarinėjo? Ar visokiais būdais neišnaudojo Baltarusijos protestus prieš jų pačių valstybės, kad ir nekoki, bet išlaikantį stabilumą savo valstybėje, prezidentą? Net viešai kalbėta pasauliui ,,..neligitymus...neligitymus.."(G.Nausėdos pranešimas), kurstoma versti valdžią ir net įkurtas Vilniuje paspriešinimo centras su apsišaukėle Cikunowskaja priešakyje.(Ar baltarusiai irgi įkūrė tokį?:D). O jau Broileris kaip pasireiškė tai mums visiems iki šiol per gerklę lipa. Druskininkų sanatorijos sužlugdymas+400 bedarbių+Klaipėdos uosto krovos apie 200 mln.i metus biudžeto pelno praradimas..O kur dar geležinkeliai.. Nereikia ant kitų krauti hibridinio karo kaltės, kai patys tą karą sąmoningai iššaukėt. Lygtai Lietuva turi teisę kištis į kitų šalių vidaus reikalus. Kaip visada valdžiagyviai savo purvais tepa kitus ir dar rėkia.

Nu

Nu portretas
advokantai tai ne visi blogi. Gal?
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių