Norima sudaryti galimybę „socialdarbiečiams“ turėti savo atstovą VRK

Iki Seimo rinkimų likus metams „socialdarbiečių“ ir „valstiečių“ atstovai registravo pataisas, pagal kurias Socialdemokratų darbo partija įgytų teisę deleguoti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narį, komisijos nariai jų prašymu galėtų būti ir įdarbinti.

Šiuo metu atstovus į VRK po rinkimų deleguoja partijos, gavusios Seimo narių mandatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje.

Pataisomis būtų nustatyta, kad atstovus VRK turėtų partijos, turinčios joms atstovaujančias frakcijas Seime.

Taip Socialdemokratų darbo partija, nedalyvavusi praėjusiose Seimo rinkimuose, tačiau turinti parlamentinę frakciją, įgytų teisę deleguoti narį į VRK.

Taip pat parlamentinės, pagal įstatymo pataisą, Seimo frakciją turinčios partijos taip pat įgautų teisę dalyvauti sudarant vietos rinkimų komisijas.

Šiuo metu atstovus į prezidento, Seimo, Europos Parlamento rinkimų komisijas, be kitų institucijų siunčiamų darbuotojų, deleguoja daugiamandatėje apygardoje mandatų gavusios partijos.

Savivaldos rinkimų komisijų sudarymo tvarka jau kita – atstovus į jas siunčia parlamentines frakcijas turinčios partijos. Tokią praktiką valdantieji siūlo perkelti ir Seimo, prezidento, Europos Parlamento rinkimams, referendumams.

„Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymu buvo suteikta teisė siūlyti kandidatus parlamentinėms partijoms ir partijoms, gaunančioms valstybės biudžeto asignavimus. Šis įstatymo pakeitimas leido lengviau sudaryti rinkimų komisijas. Todėl siūloma Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nuostatas perkelti į kitų rinkimų ir referendumo įstatymus“, – rašoma pataisų aiškinamajame rašte.

Pataisas registravo Socialdemokratų darbo partijos vadovas Gediminas Kirkilas su frakcijos nariais Irena Šiauliene ir Juozu Bernatoniu bei Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė.

VRK įstatymo pataisomis taip pat siūloma nustatyti, kad komisijos pirmininko pavaduotojai bei nariai jų prašymu galėtų būti įdarbinami komisijoje, tuomet jie negalėtų eiti kitų pareigų.

Šiuo metu vien komisijoje dirba tik VRK vadovė Laura Matjošaitytė, pavaduotojams bei nariams mokama pagal išdirbtas valandas.

Pataisos numato, kad komisijos pirmininko pavaduotojo, nario prašymu „Vyriausioji rinkimų komisija nustato, ar jis pagal pareigas dirba vien komisijoje“. Tai nustačius, VRK nariams galiotų tokie patys darbo užmokesčio apribojimai ir garantijos kaip šiuo metu pirmininkui – t. y. jie dirbtų komisijoje visu etatu, bet negalėtų gauti jokio kito atlygio, išskyrus už kūrybinę pedagoginę, mokslinę veiklą.

Seimo rinkimai vyks 2020 metų spalį.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

VRK - oi, būtinai reikia!

VRK - oi, būtinai reikia! portretas
Jei komisijoje jų nėra, gali ir taip atsitikti, kad jų ir Seime neliks - jaunimas išstums. Balsus reikia deramai skaičiuoti. Kitaip nė skęstančių gelbėjimo diržas - neliečiamųjų 10-ko rinkiminis sąrašas vieną sykį gali nebepadėti... Būtinai jų reikia visur, kur skirstomi postai, pinigai, kur sprendžiama, kas į Seimą pateks.

Patikrinti jų, palikuonių ir jų artimųjų

Patikrinti jų, palikuonių ir jų artimųjų portretas
turto deklaracijas. Nacionalizuoti tai, ko negalėjo įsigyti iš parlamentaro algos, patikrinti šiltose vietose įtaisytų giminaičių ir palikuonių kvalifikaciją - ar teisėtai ten dirba, ar duoda didžiausia įmanomą naudą valstybei, ar su tokia kvalifikacija galėtų užimti tą postą, jei ne tėveliai parlamentarai? Ar galėjo savo palikuonius išmokslinti užsienyje tuo metu, kai tie ten mokėsi. Pažiūrėti, kaip aktyviai jų tėveliai dirba, ar SAVO tėvynei tarnauja - kiek ir kokių įstatymų projektų pateikė, kokio turinio? Ar tarp jų nėra Konstituciją pažeidžiančių, kaip, pvz., valstybinės kalbos gujimas iš pasų ir valstybinės raštvedybos. Ar ne jie iniciatoriai privilegijų, teikiamų buvusiems kolonistams bei jų palikuoniams (ir kainuojančių valstybei beprotiškus pinigus)? Ar ne jie yra iš tų, kas „nepastebi” LT pakraščiuose atvirai ir įžūliai pažeidžiamos Konstitucijos faktų?

Cha cha cha

Cha cha cha portretas
Toms „socialdarbiečių“ kriošenoms reikėtų sudaryti galimybę greičiau pasiekti kapines. Savo seniai atgyveno ir dabar tik be reikalo orą gadina.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių