Opozicija neatmeta galimybės rinkti parašus, kad Seimo vadovė pasitikrintų pasitikėjimą

Opozicijoje svarstoma galimybė rinkti parašus ir inicijuoti pasitikėjimo Seimo pirmininke procedūrą. Tai Eltai tvirtino „valstietis“ Jonas Jarutis, komentuodamas parlamento vadovės Viktorijos Čmilytės-Nielsen išsakytą nuomonę, kad ji pati negalinti inicijuoti pasitikėjimo procedūros, kaip to pastarąją savaitę pareikalavo boikotą Seimo posėdžiams paskelbusi opozicija.

„Atkreipčiau dėmesį, kad Seimo pirmininkui nėra numatyta procedūra proaktyviai pasitikrinti pasitikėjimą“, – pirmadienį LRT televizijai sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Su tokia nuostata sutinka ir „valstietis“ J. Jarutis. Kita vertus, tęsia politikas, jei suburtoje Dialogo grupėje į opozicijos reikalavimus nebus įsiklausyta, parašus, būtinus šiai procedūrai, valdantiesiems oponuojantys parlamentarai nesunkiai surinks. Kaip nurodoma Seimo statute, iniciatyvą dėl pirmininko atšaukimo gali inicijuoti ne mažiau kaip penktadalis parlamentarų.

„Tikrai nėra problemos surinkti 29 parašus iš opozicijos. Tačiau mes dabar šio klausimo neformuojame, nes tikimės Dialogo grupėje kažkokių sprendimų. Jei ten nieko nebus kalbama – tai bus vienas iš mūsų siūlymų, nes surinkti 29 parašus tikrai nėra sunku“, – Eltai teigė „valstietis“.

„Viskas priklausys nuo Dialogo grupei pasiūlytų išeičių, nes mes savo reikalavimus pateikėme“, – teigė politikas, dar kartą pažymėdamas, kad šiuo klausimu opozicija dar neskuba.

Viskas priklausys nuo Dialogo grupei pasiūlytų išeičių, nes mes savo reikalavimus pateikėme.

Po praėjusią savaitę kilusių nesutarimų tarp valdančiųjų ir opozicijos parlamentarai ėmė posėdžiauti atskirose salėse. Siekiant grįžti prie normalaus darbo Seime, parlamento pirmininkė pakvietė opozicinių frakcijų atstovus į Dialogo grupę.

Konfliktas tarp valdančiųjų ir opozicijos prasidėjo praėjusios savaitės antradienį Seime diskutuojant dėl opozicijos inicijuotos interpeliacijos žemės ūkio ministrui. Opozicija piktinosi tuo, kad valdantieji nesutiko su antradienio posėdžio metu paprašyta pertrauka Kęstučio Navicko interpeliacijai. Jos opozicija paprašė siekdama sau norima linkme pakeisti balsų pusiausvyrą Seime. Tačiau valdantieji trečiadienio rytą sušaukė neeilinį Seimo posėdį. Šį posėdį opozicija boikotavo, o valdantieji balsuodami pritarė K. Navicko atsakymams.

Galiausiai konfliktas įsismarkavo praėjusios savaitės ketvirtadienį. Opozicija, pareiškusi, kad valdantieji negerbia jos teisių, nusprendė posėdžiauti atskirai kitoje posėdžių salėje. Čia per kelias valandas parengė rezoliuciją, kurioje išdėstė reikalavimus valdantiesiems.

Rezoliucijoje kreiptasi į prezidentą Gitaną Nausėdą, kad šis įvertintų, ar vis dar turi pasitikėjimą žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku. Taip pat ragina Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen pasitikrinti, ar ji vis dar turi pasitikėjimą Seime. Opozicija reikalauja besibaigiančioje Seimo pavasario sesijoje visą dėmesį skirti tik, pasak jų, būtiniausių ir neatidėliotinų socialinių ir ekonominių klausimų sprendimui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
nu klausykit palikit ja ramybeje juk patys rinkote tai ko cia zlumbti geriau eikite naudingus darbus dirbti

ner

ner portretas
jokios opozicijos tai tapati kgb saika 30m mulkinusi tauta o siandien del valdlovio privalumu pjaunas tarpusavy ta pasake ir Trumpas palikdams kede pridurkams kurie patys save diskredituoja ir tik laiko ?? kol zmonija atsibus ir pamatys kad /karalius nuogas/?===

Cha cha cha

Cha cha cha portretas
Psichologė Jelena Šeršneva teigia, kad Vladimiras Putinas diktatoriumi ir žudiku tapo dėl dviejų vaikystėje patirtų traumų – šeimos pasikeitimo ir fizinės prievartos. ………....p. Šeršneva nieko nesako apie trečią (svarbiausią) Putino traumą – jam, dėl nepriežiūros patėvio šeimoje dar mažam, kiaulė nukando pimpaliuką. Naudotis protezu – gana nepatogu, todėl žmogus piktas ant viso pasaulio. Jam nesulaikomai progresuoja megalomanija (perdėtas savęs vertinimas) ir psichopatija.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių