- Milena Andrukaitytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimo opozicinės frakcijos nusprendė inicijuoti neeilinę sesiją kitos savaitės ketvirtadienį siekiant išsiaiškinti, ar buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui nebuvo nutekinta informacija apie jo atžvilgiu atliekamą tyrimą, nors iniciatyvos neparėmė „valstiečiai“.
„Valstiečiai“ nemano, kad tikslinga sušaukti neeilinę sesiją, tačiau visų kitų opozicinių frakcijų atstovai sutarė, kad prasminga būtų sušaukti neeilinę sesiją kitą savaitę ketvirtadienį“, – BNS po opozicinių frakcijų vadovų pasitarimo penktadienį sakė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Lukas Savickas.
Pasak jo, darbotvarkėje būtų numatyti klausimai generalinei prokurorei Nidai Grunskienei, Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, sprendimas dėl laikinosios tyrimo grupės sudarymo, aukų apsaugos pataisų paketas.
Didžiausia opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) penktadienį paskelbė neprisidėsianti prie iniciatyvos šaukti neeilinę sesiją, nors pritaria parlamentiniam tyrimui dėl galimai nutekintos informacijos K. Bartoševičiui, bet jį siūlo pradėti eilinę pavasario sesiją kovo 10 dieną.
„Nenorime, kad galimos pedofilijos tyrimas virstų tik politikavimu prieš rinkimus. Šiuo metu labiausiai reikėtų nepakenkti tyrimui ir kiek įmanoma padėti teisėsaugai išaiškinti visas aplinkybes,“ – penktadienį paskelbtame pranešime cituojama LVŽS seniūnė Aušrinė Norkienė.
Norint inicijuoti neeilinę sesiją reikia surinkti ne mažiau kaip 47 Seimo narių parašus. Be 20 narių frakciją turinčių „valstiečių“ opozicija turi 45 atstovus, dar trys Seimo nariai priklauso Mišriai grupei.
Opozicinės socialdemokratų frakcijos seniūnė Orinta Leiputė sako, kad iniciatyva dėl neeilinės sesijos elektroniniu būdu bus pateikta pasirašyti visiems parlamentarams, tad tikisi, kad ją gali paremti ir atskiri „valstiečių“ ar valdančiųjų frakcijų atstovai.
Tą pačią dieną, kuomet generalinė prokurorė informavo tik Seimo pirmininkę, K. Bartoševičius staiga atsisakė Seimo nario mandato.
„Opozicinės frakcijos inicijuoja, tame nedalyvauja „valstiečių“ frakcija, bet mes kviečiame Seimo narius pasirašyti, kiekvienas Seimo narys laisvas parodyti požiūrį į šį kausimą“, – BNS sakė O. Leiputė.
Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija taip pat penktadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą siekiant išsiaiškinti, kas galėjo nutekinti K. Bartoševičiui informaciją apie jo atžvilgiu vykdomą tyrimą.
Socialdemokratai pareiškime prokuratūrai remiasi Baudžiamojo kodekso 247 straipsniu: „Ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimas be leidimo“. Už tokį nusikaltimą baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, pranešė partija.
Socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir konservatorių partijos vadovybė neišsklaidė abejonių dėl galimo slaptos informacijos nutekinimo.
„Klausimas, kaip K. Bartoševičius sužinojo apie vykdomą ikiteisminį tyrimą, lig šiol lieka neatsakytas. Tą pačią dieną, kuomet generalinė prokurorė informavo tik Seimo pirmininkę, K. Bartoševičius staiga atsisakė Seimo nario mandato – kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją būdamas komandiruotėje Čilėje. Taip jis išvengė Seimo Statute numatytos teisinės neliečiamybės panaikinimo procedūros. Matyt, buvo siekiama, kad informacija apie skandalingą tyrimą dėl galimo vaikų prievartavimo išvis nepasiektų nei Seimo, nei visuomenės“, – pranešime cituojama V. Blinkevičiūtė.
Generalinė prokuratūra praėjusią savaitę pranešė, jog generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimo pirmininkę V. Čmilytę-Nielsen, kad būtina spręsti leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti Seimo nario K. Bartoševičiaus teises klausimą.
Prokuratūros pranešimas paskelbtas porą valandų po to, kai K. Bartoševičius patvirtino atsisakantis Seimo nario mandato, bet šį žingsnį aiškino asmeninėmis priežastimis.
Prokuratūra trečiadienį paskelbė apklaususi K. Bartoševičių ir pareiškusi jam įtarimus dėl galimo nepilnamečio ir mažamečio asmens seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo prieš keturis asmenis, kurie, kaip įtariama, įvykdyti jam esant Seimo nariu.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Seime vietoje besitraukiančio M. Majausko planuoja dirbti K. Navickas3
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako planuojantis dirbti Seime po to, kai apie pasitraukimą iš parlamento pranešė pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatų sąrašą išrinktas...
-
Seimas atmetė P. Gražulio siūlymą pradėti apkaltą J. Sejonienei5
Parlamentarai ketvirtadienį nutarė nesudaryti tyrimo komisijos dėl apkaltos surengimo konservatorei Jurgitai Sejonienei, užregistravusiai kalbėti švietimo, mokslo ir sporto ministrę Jurgitą Šiugždinienę. ...
-
Seimo pirmininkė ragina Olimpinį komitetą, parlamentus neleisti rusams grįžti į varžybas
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ketvirtadienį kreipėsi į pasaulio parlamentus ir Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) ragindama neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams grįžti į tarptautines varžybas. ...
-
G. Landsbergis apie B. Hodgeso pastabas dėl karinių pajėgumų: turime priimti rimtai8
Iš NATO partnerių girdimas pastabas apie karinių pajėgumų stiprinimą turime priimti rimtai, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. ...
-
Iš posto verčiama M. Danielė laikosi savo pozicijos dėl narkotikų dekriminalizacijos10
Opozicijos iš posto verčiama Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos vadovė, Laisvės frakcijos atstovė Morgana Danielė gina poziciją, kad baudžiamosios atsakomybės už narkotinių medžiagų vartojimą turėtų būti atsisakyta. ...
-
A. Bilotaitė kreipėsi į ES dėl papildomų lėšų sienos apsaugos stiprinimui5
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė laišku kreipėsi į Europos vidaus reikalų komisarę Ylvą Johansson (Ilvą Johanson), prašydama apsvarstyti galimybę Bendrijos lėšomis prisidėti prie Lietuvos pasienyje su Baltarusija planuoj...
-
Prancūzų ministrė ragina rusus persigalvoti dėl branduolinio ginklo Baltarusijoje11
Vilniuje viešinti Prancūzijos užsienio reikalų ministrė Catherine Colonna (Katrin Kolona) ketvirtadienį paragino Rusiją persvarstyti planus dislokuoti branduolinį ginklą Baltarusijoje. ...
-
A. Armonaitė nemato argumentų atstatydinti M. Danielę: ji užpulta su šakėmis ir grėbliais54
Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigia nematanti dalykinių argumentų, dėl kurių iš pareigų turėtų būti atstatydinta Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos vadovė Morgana Danielė. ...
-
A. Armonaitė subalansuotu vadina sprendimą švelninti ribojimus rusams ir baltarusiams5
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė subalansuotu vadina Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSGK) pakoreguotą projektą, kuriuo buvo sušvelninti ribojimai šalyje esantiems rusams ir baltarusiams. ...
-
Akordas kadencijos pabaigai: V. Grubliauskas išvyko į Taivaną15
Baigiantis uostamiesčio mero Vytauto Grubliausko trečiajai kadencijai, susitikimai ir darbai dar nesibaigė. Miesto vadovas išvyko į Taivaną dalyvauti ten vykstančiuose renginiuose. ...