Opozicija padėtį sveikatos sektoriuje vadina kritine, reikalauja skubaus posėdžio

Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) opozicijos atstovai pasipiktino, kad jų prašymu nebuvo sušauktas skubus posėdis dėl medikų atlyginimų, pirmininkas konservatorius Antanas Matulas sako tai buvus neįmanoma – posėdis bus ketvirtadienį.

Opoziciniai „valstiečiai“ Aurelijus Veryga ir Asta Kubilienė, socialdemokratės Rimantė Šalaševičiūtė ir Orinta Leiputė, „darbietė“ Vaida Giraitytė ir Seimo narių Mišrios grupės atstovas Remigijus Žemaitaitis pirmadienį paskelbė pareiškimą, kuriuo situaciją sveikatos sistemoje vadina kritine.

„Matydami stringančias medikus vienijančių profesinių sąjungų ir Sveikatos apsaugos ministerijos derybas dėl šakos kolektyvinės sutarties pratęsimo, reiškiame savo susirūpinimą dėl šio proceso. Besitęsianti pandemija reikalauja maksimalios šalies medikų mobilizacijos ir atsidavimo savo darbui. Šiame kontekste vykstantis su teisiniu reglamentavimu prasilenkiantis spaudimas profesinėms sąjungoms yra tiesiog ciniškas“, – sakoma jame.

Opozicijos atstovai taip pat piktinasi, kad pagal jų kreipimąsi nedelsiant nebuvo sušauktas neeilinis Seimo SRK posėdis.

„Visiems opoziciniams komiteto Seimo nariams vieningai kreipusis į komiteto pirmininką prašant nedelsiant sukviesti neeilinį komiteto posėdį šiems klausimams aptarti, nes tokią teisę pagal Seimo statutą turi trečdalis komiteto narių, komiteto pirmininkas posėdį sušauti prašomu laiku atsisakė“ – piktinasi opozicijos atstovai.

Manome, kad tai yra akivaizdus nejautrumas, neadekvatus situacijos vertinimas ir opozicinių frakcijų prašymo ignoravimas, siekiant vilkinti procesus.

Jų teigimu, ketvirtadienį šaukti posėdį, kaip planuoja komiteto pirmininkas A. Matulas, yra per vėlai, nes tai paskutinė diena, kai gali būti sudaryta ginčų komisija.

„Manome, kad tai yra akivaizdus nejautrumas, neadekvatus situacijos vertinimas ir opozicinių frakcijų prašymo ignoravimas, siekiant vilkinti procesus. Tokiu elgesiu valdantieji aiškiai parodo, kad medikų poreikiai bus ignoruojami ir prisiima visą atsakomybę dėl su tokiu elgesiu susijusių pasekmių, kurio pačia grėsmingiausia išraiška gali tapti medikų streikas“, – sakoma pareiškime.

Seimo SRK vadovas konservatorius A. Matulas tvirtina, kad fiziškai sušaukti posėdį pirmadienį buvo neįmanoma, nes tokį prašymą jis gavo penktadienį jau po darbo valandų.

„Gavau penktadienį po darbo valandų apie 16 val. šešių Seimo narių prašymą sušaukti  neeilinį komiteto posėdį dėl kolektyvinės sutarties. Techniškai sušaukti posėdį pirmadienį 13.30 val. buvo neįmanoma, nes savaitgalį biuro darbuotojai nedirba, ir labai ciniškai atrodo, kai vienas opozicijos kolega praėjusią savaitę pateikė įstatymo projektą, kad savaitgalį negalėtų darbdaviai darbuotojams skambint, duot nurodymų, o kiti kolegos padaro spaudimą. Organizuoti posėdį per savaitgalį išnaudojant biurą aš negaliu“, – BNS sakė A. Matulas.

Antanas Matulas, T. Lukšio / Fotobanko nuotr.

Komiteto vadovas taip pat teigė, kad posėdyje dėl ministerijos ir medikų derybų, jo manymu, turi dalyvauti ministras, o jo dalyvavimas artimiausiu metu galimas ketvirtadienį.

„Aš manau, kad posėdyje svarstant tokį svarbų klausimą turėtų dalyvaut ministras, ministras artimiausiu metu galės dalyvauti ketvirtadienį, ir aš pasirašiau potvarkį, kad ketvirtadienį šaukiu neeilinį posėdį šiuo klausimu. Niekas nevilkina, niekas neblokuoja, komiteto posėdis vyks“, – teigė A. Matulas.

Ministras artimiausiu metu galės dalyvauti ketvirtadienį, ir aš pasirašiau potvarkį, kad ketvirtadienį šaukiu neeilinį posėdį šiuo klausimu.

Naujienų portalas lrt.lt pranešė, kad medikų profsąjungos piktinasi nesulaukusios žadėto algų didinimo, kuris buvo numatytas prieš trejus metus tarp profsąjungų ir Sveikatos apsaugos ministerijos pasirašytoje kolektyvinėje sutartyje. Jų teigimu, susitarimas galioja iki šių metų pabaigos, o algos nuo šių metų sausio turėjo kilti 9 proc., tačiau to neįvyko.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pirmadienį patvirtino, kad šiemet tikslinant biudžetą papildomų lėšų bus skirta su COVID-19 dirbančių medikų algų priedams, o atlyginimų didinimas visiems medicinos darbuotojams atidedamas vėlesniam laikui.

Premjerė priminė, šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerija su medikų profesinėmis sąjungomis atnaujino derybas dėl kolektyvinės sutarties.

„Šiuo metu vyksta derybos dėl kolektyvinės sutarties, ir tikiuosi, kad tos derybos bus ir vaisingos, ir konstruktyvios, ir prasmingos“, – Seime žurnalistams pirmadienį sakė Vyriausybės vadovė.NAUJAUSI KOMENTARAI

pastebėjimas

pastebėjimas portretas
> buduli, tavo makaulės raumenys mirę .

buduliams

buduliams portretas
skaitykit tekstą.-Dėl naujo SAM ministo KLAIDŲ NEMIRŠTA.O prie ASILO tik per kelis mėn 800 neapskaitytų mirčių ir 5000 mirusių daugiau per 2020 negu per 2019.Darykite išvadas ir toliau šlovinkite daktarą Mengelę

manau

manau portretas
> Milijonas ar trys ( nėra jokių įrodymų kad jie pavogti ) yra niekalas kuriuo bandoma pridengti milijardines konservatnykų aferas, eilinis žmogus apskritai nesuvokia skirtumo tarp milijono ir milijardo :)
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių