Pereiti į pagrindinį turinį

P. Gražulio verdiktas: Etikos komisiją boikotuojančius parlamentarus braukti lauk

2013-12-04 11:58
BNS inf.
P. Gražulio verdiktas: Etikos komisiją boikotuojančius parlamentarus braukti lauk
P. Gražulio verdiktas: Etikos komisiją boikotuojančius parlamentarus braukti lauk / V.Skaraičio/BFL nuotr.

"Tvarkietis" Petras Gražulis siūlo braukti iš Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) ją boikotuoti nusprendusius penkis opozicijos atstovus.

Trečiadienį EPK narys P.Gražulis per komisijos posėdį paskelbė parengęs tokį nutarimo projektą. Į laisvas vietas opozicijai būtų siūloma deleguoti kitu atstovus.

Taip pat P.Gražulis siūlė balsuoti dėl naujo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko ir juo rinkti opozicine pasiskelbusios "Drąsos kelio" partijos frakcijos atstovą Povilą Gylį. Šis sakė nepasitaręs su frakcija negalintis sutikti dėl šių pareigų.

Po balsavimo dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės penki Etikos ir procedūrų komisijos nariai, tarp jų ir pirmininkas konservatorius Valentinas Stundys, pareiškė stabdantys savo įgaliojimus. Apie tai antradienį plenarinių posėdžių salėje pranešė V.Stundys. Įgaliojimus, kol nebus suformuota nauja Seimo Etikos ir procedūrų komisija, drauge pareiškė stabdantys konservatoriai Vytautas Juozapaitis, Stasys Šedbaras, liberalė Dalia Teišerskybė ir Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys.

"Tapo akivaizdu, kad Seimo komisija negeba atlikti jai pavestų funkcijų", - sakė V.Stundys. Anot jo, ne pirmą kartą komisija balsuoja vadovaudamasi ne statuto normomis, o politinėmis aplinkybėmis.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija antradienį valdančiosios daugumos balsais priėmė sprendimą daugiau nebesvarstyti teisiamo V.Uspaskicho neliečiamybės klausimo. Anot jos, nauja komisija, turinti svarstyti prokurorų prašymą dėl neliečiamybės panaikinimo, neturi būti sudaroma.

V.Stundžio teigimu, šis sprendimas prieštarauja Seimo statutui.

Prieš kelias savaites Seimo opozicijai protestuojant dėl "tvarkiečio" P.Gražulio kandidatūros į komisijos dėl V.Uspaskicho imuniteto pirmininko pareigas, tokios komisijos sudarymui nebuvo pritarta. Seimo opozicija siūlė sudaryti kitą komisiją, svarstysiančią V.Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo klausimą. Tuomet Seimo pirmininkė "darbietė" Loreta Graužinienė kreipėsi į parlamento etikos sargus, prašydama paaiškinti, ką reiškia pirmasis balsavimas, kai nebuvo sudaryta komisija.

Generalinis prokuroras Darius Valys yra kreipęsis į Seimą su prašymu leisti baudžiamojon atsakomybėn patraukti Darbo partijos įkūrėją V. Uspaskichą dėl nepagarbos teismui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų