Pereiti į pagrindinį turinį

P. Gražulis: jei būtume visi homoseksualai, nebūtų šio pasaulio

2023-11-09 09:14

Seimui svarstant siūlymą naikinti Petro Gražulio teisinę neliečiamybę byloje dėl LGBTIQ bendruomenės narių niekinimo, parlamentaras sako esąs kaltinamas už tai, kad išsakė krikščionišką poziciją.

Petras Gražulis
Petras Gražulis / I. Gelūno / BNS nuotr.

„Esu kaltinamas, kad išsakiau savo krikščionišką poziciją, kad homoseksualizmas yra iškrypimas“, – ketvirtadienį per Seimo posėdį sakė P. Gražulis.

Parlamentaras teigė perpasakojęs ištraukas iš Šventojo Rašto, tvirtino neniekinantis seksualinėms mažumoms priklausančių žmonių, tik norintis jiems padėti.

„Šiandien jaunimui nuo ryto iki vakaro kala, leidžia visokias knygutes, reikalauja, kad pabandytų, ar patiks vyrui ir vyrui, perrenginėja vaikus, taip žalojamas jaunimas. Jei būtume visi homoseksualai, nebūtų šio pasaulio, mes negalime smerkti, bet nuodėmės skatinti, nusikaltimų, iškrypimų taip pat negalime“, – kalbėjo P. Gražulis.

Jis taip pat tvirtino savo pasisakymuose, dėl kurių pradėtas ikiteisminis tyrimas, sureagavęs emociškai: „Sakiau, kad noriu ištiesti pagalbos ranką, noriu padėti, kreipkitės į gydytoją“.

Už neliečiamybės naikinimą pasisakiusi konservatorė Rasa Petrauskienė teigė, kad neapykantos kalbos negalima toleruoti net buitiniame lygmenyje.

Esu kaltinamas, kad išsakiau savo krikščionišką poziciją, kad homoseksualizmas yra iškrypimas.

„Paklausykite, ką jis kalba ir kartoja šiame procese – skleidžia neapykantos kalbą, ir mes turime daug pavyzdžių, kai tolerancija, regis, smulkmenoms, neapykantos kalbelėms buitiniam lygmeny, būtent tas nejautrumas sukelia vieną didžiausių katastrofų šalyje. Ta šaknis glūdi smulkmenose, be šitų kalbelių, juokelių, būtų mažiau neapykantos“, – sakė R. Petrauskienė.

Savo ruožtu pats P. Gražulis ketvirtadienį registravo projektą dėl apkaltos Laisvės partijos atstovui parlamente Tomui Vytautui Raskevičiui keliant klausimą, ar šis nesulaužė Seimo nario priesaikos surengęs protesto akciją, per kurią sudegino tris homoseksualius santykius aprašančias knygas.

Taip T. V. Raskevičius antradienį išreiškė protestą Seimui atmetus Vyriausybės siūlymą atsisakyti draudimo skatinti LGBTIQ šeimos sampratą. P. Gražulio iniciatyva palaikymo nesulaukė – projektą pasirašė tik jis pats.

Apsvarsčius nutarimo projektą dėl neliečiamybės panaikinimo Seime nebalsuojama, kitą savaitę vyks galutinis balsavimas dėl nutarimo priėmimo.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė prieš porą savaičių kreipėsi į Seimą prašydama panaikinti Seimo narių Mišrios grupės atstovo P. Gražulio imunitetą, kad jam būtų galima pateikti įtarimus dėl viešo tyčiojimosi ir žmonių grupės niekinimo dėl jų seksualinės orientacijos.

Šį prašymą nagrinėjusi Seimo komisija, kurią sudarė valdantieji ir opozicinių socialdemokratų atstovas, siūlo prašymą tenkinti. Kitos opozicinės frakcijos atstovų į komisiją nedelegavo, sakydamos, kad prašyme panaikinti P. Gražulio imunitetą mato politinę potekstę, pats politikas procesą vadina politiniu susidorojimu.

Tam, kad nutarimas dėl parlamentaro teisinės neliečiamybės būtų panaikintas, už jį turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Tyrimą prokuratūra pradėjo po praėjusių metų gegužės 26 dienos P. Gražulio pareiškimų Seimo koridoriuje.

Seimui po pateikimo pritarus Civilinės sąjungos įstatymo projektui, įteisinančiam tos pačios lyties asmenų partnerystę, P. Gražulis, išėjęs iš plenarinių posėdžių salės Seime sutiko kelis LGBTIQ bendruomenės atstovus ir juos iškeikė, išvadino išsigimėliais, platinančiais venerines ligas, siūlė gydytis.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, gali būti baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Pagal Konstituciją, Seimas narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali kitaip suvaržoma jo laisvė.

Generalinė prokurorė jau antrą kartą šioje kadencijoje prašė panaikinti Mišrios Seimo narių grupės parlamentaro P. Gražulio teisinį imunitetą.

2020 metų gruodį jis panaikintas, kad būtų galima politikui pateikti įtarimus dėl piktnaudžiavimo „Judex“ koldūnų byloje. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienį galutiniu sprendimu už piktnaudžiavimą nuteistam Seimo nariui  P. Gražuliui paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį.

Teisėsaugos duomenimis, pasinaudodamas Seimo nario statusu P. Gražulis padėjo tvarkyti šaldytus maisto produktus gaminančios bendrovės „Judex“ problemas, kai Rusijos pareigūnai 2015 metais šios įmonės produkcijoje rado listerijos bakterijų.

Už tai Lietuvos apeliacinis teismas pernai birželį politikui skyrė daugiau nei 15 tūkst. eurų baudą ir nurodė konfiskuoti per 3,3 tūkst. eurų.

Be to, P. Gražuliui pradėta apkalta už tai, kad tyčia balsavo už kitą Seimo narį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų