P. Kuzmickienė: Vakarai dalino pažadus Kyjivui, bet su reveransais Rusijai

Seimo Laisvės premijos komisijos pirmininkė konservatorė Paulė Kuzmickienė sako, kad Vakarai turi atsiprašyti Ukrainos už tai, kai abejojo jos valstybės tikrumu ir tvirtumu.

„Už tokius klystkelius mes šiandien turime atsiprašyti ukrainiečių, todėl viena pirmųjų noriu tarti – atleiskite“, – per Laisvės premijos įteikimo ceremoniją Seime penktadienį sakė P. Kuzmickienė.

2022 metų Laisvės premiją jos steigėjas Seimas skyrė už laisvę ir nepriklausomybę kovojančios Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.

Seime penktadienį minint Laisvės gynėjų dieną vyksta Laisvės premijos įteikimo ceremonija. Numatytas V. Zelenskio vaizdo kreipimasis.

Savo kalboje premijos komisijos vadovė P. Kuzmickienė pažymėjo, kad Ukrainos atsiradimas žemėlapyje yra ne 20-ojo amžiaus geopolitikos pasekmė, o ilgą laiką engtos ukrainiečių tautos istorinė neišvengiamybė.

Už tokius klystkelius mes šiandien turime atsiprašyti ukrainiečių, todėl viena pirmųjų noriu tarti – atleiskite.

Ji kartu priminė, kad Vakarai į Ukrainą kaip valstybę tam tikrą laiką žiūrėjo skeptiškai, sakydami, kad ji buvo suformuota iš esmės ne ukrainiečių, o Rusijos, todėl ir Rusijai priklauso.

„Ukraina – ne Rusija, aiškino ukrainiečiai. Vakarai linksėdami galva dalino finansinę paramą Kijevui ir pažadus narystei ES ir NATO, bet be politinių įsipareigojimų ir su reveransais Rusijai“, – kalbėjo konservatorė.

Pasisakydama apie premijos laureatą V. Zelenskį ji pabrėžė, kad prezidento įnašas Ukrainai yra valstybingumas, pasitikėjimas savimi „kaip tauta, pajėgiančia iš Rytų persikelti į Vakarus, save valdyti ir apginti, parodyti pasauliui, kad galima ir reikia nenuolaidžiauti Rusijai, kovoti prieš ją – nugalėti ir sutriuškinti“.

„V. Zelenskis ir Ukraina parodė, kaip galima išsivaduoti iš baimės. V. Zelenskio įvesta tarptautinių santykių praktika, leistina tik jam ir ukrainiečiams – drąsiai, viešai kritikuoti kitų šalių lyderius, taip padedant jiems greičiau apsispręsti. Taip Ukrainos prezidentas ir ukrainiečiai esmingai keičia Vakarus ir pasaulį“, – sakė komisijos vadovė.

Seimo įsteigta Laisvės premija įvertinamas asmenų ir organizacijų indėlis skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Laisvės premija paprastai įteikiama Lietuvos parlamente per iškilmingą minėjimą Laisvės gynėjų dieną – sausio 13-ąją. Tuomet įteikiama statulėlė ir 5 tūkst. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

''jstorijos''

''jstorijos'' portretas
žinovė jau Vakarais suabejojo ................lauksim kam sekančiam , po metų , nusilenks , premijas dalindama be ''reveransų''

skiep

skiep portretas
kartais paaukodavau Ukrainai ,bet po situ atsiprasinejimu neaukosiu ne cento,nieko.Izeide visa Lietuva sita Kuzmickiene.

skiep

skiep portretas
visai nukvailus,varo rusijos propoganda,kad del karo kalti Vakarai ,nereik ne rusijos tv,konservatore dirba uz ja.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių