Pasieniečių vadas apie ramų trečiadienį pasienyje: tai gali būti tyla prieš audrą

Pasienyje trečiadienį ramu – patekti į Lietuvą bandė vos pora dešimčių migrantų, tačiau tai kelia nerimą, nes įprastai tokiomis dienomis jų būdavo kur kas daugiau, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas (VSAT) Rustamas Liubajevas.

„Pasienyje ramu, bet man, kaip VSAT vadui, neramu – nuo vidurnakčio iki šio momento buvo neįleista tik 20 neteisėtų migrantų. Tai iš tikrųjų labai nedidelis skaičius. Paprastomis dienomis mes iki 17 valandos turėdavom ir apie 100 ir daugiau neteisėtų migrantų“, – trečiadienį LNK žinioms sakė pasieniečių vadas.

„Gali būti, kad tai yra tyla prieš audrą, nes mes gal ir nedaug matome prie pat sienos. Šiuo atveju mes turime tik keletą grupių, kurios matomos nuo mūsų pozicijų, tačiau mes girdime, kad tų žmonių miškuose yra ir galime prognozuoti, kad jų skaičius yra pakankamai didelis“, – kalbėjo jis.

Gali būti, kad tai yra tyla prieš audrą, nes mes gal ir nedaug matome prie pat sienos.

R. Liubajevo teigimu, neatmetama galimybė, kad migrantai į Lietuvą galėtų būti stumiami taip, kaip ir į Lenkiją, todėl būtina pasiruošti įvairiems scenarijams.

„Gali nutikti ir taip, dėl to mes turime ruoštis ir tokiam scenarijui, tačiau kaip rodo vakar dienos situacija, kol kas Baltarusijos pareigūnai buvo pasirinkę taktiką skaidyti didesnę grupę į mažesnes grupes ir tiesiog išstumti į Lietuvos teritoriją. Kokia taktika bus rytoj, sunku pasakyti, dėl to turime pasiruošti įvairiems scenarijams“, – teigė R. Liubajevas.

Lenkija siūlo pagalbą Lietuvai

VSAT vadas taip pat teigė, kad kaimyninė Lenkija, kurioje prie sienos su Baltarusija irgi įtempta situacija, siūlo pagalbą Lietuvai.

„Žinau, kad buvo pokalbis ir vidaus reikalų ministrės, ir ministrės pirmininkės dėl galimos lenkų pagalbos mums, esant situacijai prie valstybės sienos, tai mes šiuo metu vertiname tas galimybes, jeigu situacija bus sudėtinga, panaudoti Lenkijos siūlomą pagalbą“, – sakė pasieniečių vadas.

Jo teigimu, Lietuva taip pat informavo Lenkiją, kad yra pasiruošusi padėti, tačiau užtikrinta, kad kol kas pagalba nereikalinga.

„Mes nuolat palaikome ryšį. Kalbėjau ir vakar su Lenkijos sienos apsaugos tarnybos vadu, klausdamas, ar būtų reikalinga mūsų kolegoms pagalba, tačiau jis užtikrino, kad Lenkija sutelkusi pakankamai dideles pajėgas prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos ir papildomų pajėgumų neprašė“, – teigė R. Liubajevas.

Į pasienį trečiadienį nusiųstos papildomos policininkų pajėgos, taip pat pasieniečiams padeda ir šalies kariai. Tikslus pareigūnų skaičius nėra atskleidžiamas. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė prašo ir Šaulių sąjungos pagalbos.

Trečiadienį pasienyje su Baltarusija, baiminantis naujo migrantų antplūdžio iš kaimyninės šalies, įsigaliojo nepaprastoji padėtis. Ji taip pat įvesta ir migrantų apgyvendinimo vietose Kybartuose, Medininkuose, Pabradėje, Rukloje ir Vilniuje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Artūras

Artūras portretas
O štai viceministras (Bulotaitės, tos, kuri nuolat atrodo išsigandusi) žiniasklaidai teigia, kad yra ramus kaip dramblys, iš to jo ramumo galima suprasti, kad taip jaučiasi gerai pasiruošęs galimams Lukašenkos bajeriams, kad šį savaitgalį tikisi premijos ir pačių geriausių SPA procedūrų

Kas ką įvarė į kampą ???

Kas ką įvarė į kampą ??? portretas
Pafantazuokit ponai,kur jie dėsis tie nelegalų tūkstančiai ?atsakymo neturit ? o mes turim,lieps eurodemagogai priimti ir turėsit šildyti,gydyti,šerti musulmoniškai ir dar užpakalius valyti.O nevyriausybininkų idiotai badys su žmogaus teisėm.Ir čia tos Uršulės Fon Den Lajaus vertybės.

Europa, kaip katinų kaupėja

Europa, kaip katinų kaupėja portretas
Sako, kad visus gelvėja, bet net neįvatdina savo galimybių
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių