Pasiūlymas Seime: už žiaurų elgesį su gyvūnais – ketveri metai nelaisvės

Baudžiamajame kodekse (BK) siūloma įtvirtinti žiauraus elgesio su gyvūnais nusikaltimą kvalifikuojančius, t. y. sunkinančius, požymius, kuomet žiaurus elgesys su gyvūnais yra atliekamas komerciniais tikslais, siekiant gauti turtinę naudą, pavyzdžiui, veisiant gyvūnus bei parduodant jų jauniklius. 

Tuo tarpu, jei ši nusikalstama veika būtų atliekama bendrininkų grupėje, siūloma, kad teisėsaugos institucijos turėtų teisę atlikti ir kriminalinės žvalgybos tyrimą.

Tai numatančias Baudžiamojo kodekso (BK) ir Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisas įregistravo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas  Dainius Gaižauskas, Seimo narys, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, parlamentarai Robertas Šarknickas, Aušra Papirtienė ir Kęstutis Smirnovas.

Šiais projektais siekiama užkirsti kelią nelegaliam  gyvūnų veisimui, užtikrinti gyvūnų gerovę.

Baudžiamajame kodekse siūloma nustatyti maksimalią bausmę už žiaurų elgesį su gyvūnais – ketverius metus nelaisvės. Tai reikštų, kad žiaurus elgesys su gyvūnais pagal BK  būtų priskiriamas nebe prie nesunkių, o prie apysunkių nusikaltimų.

Kriminalinės žvalgybos įstatyme siūloma  nustatyti,  kad kriminalinės žvalgybos tyrimas gali būti atliekamas ir turint informacijos apie žiaurų elgesį su gyvūnais.

Esant dabartiniam teisiniam reglamentavimui, nelegalūs daugintojai atsiperka tik minimaliomis baudomis.

Siūlomus projektus paskatino pastarosiomis dienomis viešojoje erdvėje nuolat pasirodantys pranešimai apie žiaurų elgesį su gyvūnais.

„Nelegalūs daugintojai, siekdami turtinės naudos, gyvūnus, skirtus dauginimui, laiko nelaisvėje, antisanitarinėmis sąlygomis, jų nemaitina. Aptikti gyvūnai rasti akivaizdžiai išsekę ir neprižiūrėti. Tokia nelegalių daugintojų veikla yra pripažįstama kaip žiaurus elgesys su gyvūnais, kas yra laikoma nusikalstama veika pagal Baudžiamojo Kodekso ( BK) 310 str. Atsižvelgiant į tai, kad dauginimui išnaudojami gyvūnai yra nelegalių daugintojų pajamų šaltinis ir nuolatinė nelegali komercinė veikla, ši nusikalstama veika yra traktuotina kaip tęstinė. Dažnais atvejais ši nusikalstama veika atliekama ir bendrininkaujant. Visgi, esant dabartiniam teisiniam reglamentavimui, nelegalūs daugintojai atsiperka tik minimaliomis baudomis. Teisėsaugos institucijos vis dar neturi pakankamai efektyvių įrankių nustatyti šio pobūdžio nusikaltimų bei užkirsti jiems kelią. Vienas tokių įrankių, padėsiančių nustatyti žiaurų elgesį su gyvūnais yra kriminalinės žvalgybos tyrimo atlikimas“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Pagal dabartinį teisinį reglamentavimą BK  žiaurus elgesys su gyvūnais yra priskirtinas prie nesunkių nusikaltimų, kas pagal Kriminalinės žvalgybos įstatymą nėra kriminalinės žvalgybos tyrimo objektas (kriminalinės žvalgybos tyrimas atliekamas labai sunkių, sunkių ir apysunkių nusikaltimų atveju).

Todėl pagal galiojantį teisinį reglamentavimą kriminalinės žvalgybos tyrimas, turint informacijos apie žiaurų elgesį su gyvūnais, negali būti atliekamas.

Tikimasi, kad priėmus siūlomus projektus teisėsaugai būtų suteiktos efektyvesnės priemonės užkirsti kelią žiauriam elgesiui su gyvūnais,  sumažėtų nelegalių daugintojų ir žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų, daugėtų  oficialiai registruotų veislynų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aura

Aura portretas
Reiktų kad baudžiamoji atsakomybė būtų protinga.Gyvūnai-plati savoka,nebent mes visi vegetarais ruošiamės tapti.Kiaulės,karvės,vištos ir t.t-jie.irgi gyvūnai,kad ir kaip būtų gaila jie auginami ir dauginami tikrai ne tam kad jais grožėtumėmės. Pvz.-kiaulės pjovimas-žiaurus elgesys su gyvūnu.Reiktų išskirti būtent šunis,kates-tuos tikruosius ištikimiausius mūsų draugus.

Už svinoruskių trąšas

Už svinoruskių trąšas portretas
Sušaudyti!

Monik

Monik portretas
O kai žmogų užmuša mažiau duoda,aišku gaila labai gyvūnų,gal tada 4 metai jį į narvą ir tokiom sąlygom pagyventi,nu ir kas 4 metus atsedes ir į laisvę ir tą patį darys
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių