A. Pocius: turėdami tokius kaimynus, karui privalome ruoštis nuolat

Rusijos karinė agresija Ukrainoje rodo, kad Lietuva nuolat privalo būti pasiruošusi karui, sako parlamentaras, konservatorius, buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Arvydas Pocius.

„Vykstančio Ukrainos karo kontekste kalbėdami apie Lietuvos saugumą, visų pirma, turime kalbėtis, kaip mes ginsimės, ar kiekvienas žinome savo pareigas, kas ką darys, jeigu prireiks ginti Lietuvą nuo agresoriaus. Turint tokius kaimynus karui privalome ruoštis nuolat“, – per Laisvės gynėjų dienos minėjimą Seime penktadienį sakė A. Pocius.

Jis pabrėžė, kad Lietuvos piliečiai ir kariuomenės mobilizacinis rezervas turi būti ruošiami nuolat.

„Privalome mokyti savo šalies piliečius, kaip ginti savo valstybę ir padėti gintis kitiems. Tai mus įpareigoja narystė NATO“, – pabrėžė A. Pocius.

Privalome mokyti savo šalies piliečius, kaip ginti savo valstybę ir padėti gintis kitiems. Tai mus įpareigoja narystė NATO.

Buvęs vienas parlamento gynėjų per Sausio 13-osios įvykius prisiminė, jog laukiant pastato šturmo buvo juntama psichologinė įtampa, trūko miego, o daugelis paramos bei stiprybės ieškojo tikėjime.

Jis taip pat siūlė Vilniuje pastatyti paminklą visiems Lietuvos žmonėms, kovojusiems už laisvę.

„Mano palinkėjimas – na pastatykime pagaliau Vilniuje paminklą visiems visų laikų Lietuvos žmonėms: kariams, partizanams, sukilėliams, gynusiems ir pasiaukojusiems kovose už Lietuvos laisvę. Išsaugokime laisvę ateinančioms kartoms“, – kalbėjo A. Pocius.

Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės agresiją Vilniuje.

Tuomet Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių, apie tūkstantis buvo sužeista.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Patriotas

Patriotas portretas
Koncervai su ožiu partija gales ginti, ta karta seime kurie ginklo rankuose neturejo ir nežino kaip jis imamas, bet žino kaip babokes imt.

ALGIRDAS.

ALGIRDAS. portretas
Kaip gi ne , nes šarvuotoji rechnika jau KATEDROS AIKŠTĖJE [2023,01,13]

kotryna

kotryna portretas
turedami konservus privalome gyventi potamsyje ir be laisves mastyti ne pagal zydeliu modeli...
VISI KOMENTARAI 19

Galerijos

Daugiau straipsnių